Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lengyelország a legeurópaibb...

Lengyelország a legeurópaibb ország?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem Lengyelországot és a lengyeleket.

Sokban hasonlítunk.

Szerintem, nekik van a legeurópaibb országok, kijelenthető, hogy az európai kultúra őrzője és még sokáig az is marad.


Ami irigylésre méltó, azaz etnikai összetétel.Nincsenek "kelet-európai indiánok", csak pár százaléknyi ukrán, német a kisebbség.Más nincs.

Emellett, keresztények is, nagyon magas a hívő keresztények aránya.

A lengyelek általában ,ahogy mi sem, nem szeretik ezt a "színes",multikultis,liberális fertőt, ami nyugatabbra népszerű.


Mindezt a politikusaik is tiszteletben tartják.


Ja igen, a politikai elitjük is normálisabb.Egész szépen növekszik az iparuk, már nemzetközi szinten is sikeres ipari terméket tudnak előállítani.Van okostelefonmárkájuk is.



2016. nov. 27. 18:49
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Csak részben hasonlítunk a lengyelekkel. A lengyelek sokkal tökösebbek és karakánabb emberek.


A lengyel népnek eléggé sajátos történelme van: 150 évig! nem is létezett a lengyel államiság, hanem orosz, német és Habsburg kézre kerültek a területei. A két világháború közt létezett a lengyel államiság, de a 2. vh után tudjuk mi történt. Gyakorlatilag nyugatabbra tolták az egész országot.

Amit te "liberális fertőnek" nevezel, az szánalmas, a lengyelek mindig is vallásosabbak voltak, plusz a szocializmus náluk sokkal rosszabb volt és ekkor adtak egy pápát a világnak, ez nyílván sokat számít a valásosságuk kapcsán.

A lengyeleknél nagyon kisebbségben de élnek tatárok, akik muszlimok.

Tény, hogy gazdaságban jobban fejlődnek, de nagyobb belső piaccal könnyebb is.

2017. febr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Szóval kérdező, tanulj egy kis történelmet, mert szerintem hiányosak az ismereteid.
2017. febr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!