Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lengyelország a legeurópaibb...

Lengyelország a legeurópaibb ország?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem Lengyelországot és a lengyeleket.

Sokban hasonlítunk.

Szerintem, nekik van a legeurópaibb országok, kijelenthető, hogy az európai kultúra őrzője és még sokáig az is marad.


Ami irigylésre méltó, azaz etnikai összetétel.Nincsenek "kelet-európai indiánok", csak pár százaléknyi ukrán, német a kisebbség.Más nincs.

Emellett, keresztények is, nagyon magas a hívő keresztények aránya.

A lengyelek általában ,ahogy mi sem, nem szeretik ezt a "színes",multikultis,liberális fertőt, ami nyugatabbra népszerű.


Mindezt a politikusaik is tiszteletben tartják.


Ja igen, a politikai elitjük is normálisabb.Egész szépen növekszik az iparuk, már nemzetközi szinten is sikeres ipari terméket tudnak előállítani.Van okostelefonmárkájuk is.



2016. nov. 27. 18:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%

#9


Erről van szó.

Valóban nem kellenek a vallási fanatikusok.

2016. nov. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
52%

1#

A reneszánsz nem a keresztyénség elvetését, hanem az evilági élet felé fordulás (és pont a balosok által gyűlölt polgárság meggazdagodása vezetett ide). A humanizmus alapjai pedig a Biblia és az antik szerzők.


A felvilágosodás pedig a legszörnyűbb dolog volt. Franciaországban 1789 és 1799 közt ártatlan embereket öltek a nevében, és olyan ostoba, csőlátású bolondok, mint Rousseau, inkább ellenpélda legyenek Európában.

Európai integráció pedig nem létezik.



9#

Nem vallási okok, normális ateisták sem szeretnek embereket (főleg gyerekeket) ölni. Bár lehet, te más vagy.

2016. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

"Aztán vesd össze Párizzsal.

Lengyelországban, nincs minden utcában mecset, az utcán szembejövők közül nem arab vagy afrikai minden 3. ember, hanem európai. "


Ember én egy mecset mellet élek.

Budapesten.

És egyáltalán nem érzem, hogy ettől kevésbé lenne európai a környék ahol élek. Látni arabokat meg hagyományos öltözéket (nem burkát meg hasonlót) viselő nőket de csak elvétve, és ők is magyarul beszélnek.

Például arról, hogy kinek melyik fiú jön be.


Lerí rólad, hogy nem nagyon találkoztál még fehér emberen kívűl senkivel.

2016. nov. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
52%

"A felvilágosodás pedig a legszörnyűbb dolog volt. Franciaországban 1789 és 1799 közt ártatlan embereket öltek a nevében, és olyan ostoba, csőlátású bolondok, mint Rousseau, inkább ellenpélda legyenek Európában."


Azért jóval több volt a felvilágosodás, mint gyilkolás és nem 1789-ben vette kezdetét.


Francia forradalmat kiváltó ok pedig a társadalmi és gazdasági válság volt, ha jó lét és gazdagság lett volna sokkal kisebb eséllyel robban ki.


Miért a kereszténység nevében hány embert végeztek ki, csak azért, mert nem értett egyet két dologban az egyházzal vagy szimplán hatalomért folytatott harcban így számolt le valaki az ellenfelével.

2016. nov. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Az európaiság legjellemzőbb tulajdonsága,a nemzeti függetlenség.és szabadság vágy,mely a lengyelekre is igen jellemző.

A katolikus egyházon kívül bármely felekezet,akár az istentelenség is működhet.Ez is,a szabadság alapfeltétele.


A francia forradalom oka nem a gazdaságban keresendő,hanem a reformáció vérbefojtásában.Azokban az országokban,melyekben a reformációt nem erőszakkal próbálták ellensúlyozni,hanem belső reformokkal(alapoktatás szélesebb rétegeknek,bibliafordítások közkinccsé tétele,anyanyelvi misék,stb.)ott a felvilágosodás kora vér nélkül folyt le.

2016. nov. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Lengyelországban, nincs minden utcában mecset"


Még nem jártam ott, de úgy hallottam, hogy Krakkóban minden utcasarkon van templom

2016. nov. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Valóban.A lengyelek kis százalákát tették istentelenné.
2016. nov. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Az, hogy szereted a lengyeleket, az teljesen rendben van. Ilyen magasztos címeket, pláne ilyen kollektívan nem osztogatnék.


Az etnikai összetétel egy dolog. A kereszténység pedig lehet, hogy a te nézőpontodból pozitívum, de ez a te értékrended. A liberális fertőzést pedig jobb lenne hanyagolni. Mit szólnál ha azt mondanám, hogy mocskos keleti konzerv? Gondolom nem örülnél neki és más értékrendje miatt azért nem normális dolog ilyen módon ítélkezni.


Egyébként néhány dolgot tényleg jobban csinálnak tőlünk, de sajnos ez kevés dologban okoz nehézséget.

2016. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mintha az etnikai vagy vallási homogenitás az ő érdemük lenne, holott egyszerűen csak a kutya nem jár arra. Miért is élnének ott afrikaiak, muszlimok? Zsidók mellesleg óriási számban voltak Lengyelországban az első világháborúig.
2016. dec. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Én nagyon szeretem Lengyelországot és a lengyeleket"


Teljesen érthető hogy szereted a polákokat.

Nincs is szebb a világon annál a sok kerekfejű, bigosszal meghajtott Mirek, Marek vagy Viteknél.

2016. dec. 20. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!