Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A demokraták miért képtelenek...

A demokraták miért képtelenek a vereséget méltósággal viselni?

Figyelt kérdés
Valahogy pl. most ha a másik nyer, a Trumpli szavazói szerintem nem mentek volna tünteni. Vagy tévedek?
2016. nov. 12. 16:06
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg kersztényként én Sem vonulok sehol az utcára a mostani keresztényellenesség miatt. Mert a vallás magánügy. Mint homokosnak lenni is.

Ha a homokosok annyit vonulnának fel mint én a vallás miatt, jobb világot élnénk."


Magánügy lenne, ha nem mindenfajta törvények keresztezik és ez által befolyásolják az életünket, lásd vasárnapi boltzár.

2016. nov. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Egyébként lehet hogy pont a Clintont támogató média nyerte meg Trumpnak a választást, mert annyira biztosak voltak, hogy Clinton nyer, hogy felemelték azok a Trump-szavazók is a seggüket, akik amúgy lehet otthon maradnak.


Félreértés ne essen, én őt nem tudom hová tenni, szerintem 2 rossz közül lehetett választani.

De sosem szimpatikus amikor az egyik oldal mindenáron le akarja járani a másikat, bármelyik legyen az.


Kb. a véleményem hogy a Trump csak egy nagyszájú pojáca. Valahonnan gondolom majd neki is megmondják hogy mit kell tennie. Úgyhogy nem kell félnük az amerikai menekültáradattól.:)

2016. nov. 12. 21:29
 13/29 A kérdező kommentje:

"Magánügy lenne, ha nem mindenfajta törvények keresztezik és ez által befolyásolják az életünket, lásd vasárnapi boltzár."


Németeknél élek, és itt Sem érzi senki negatívan befolyásolva és korlátozva magát, mert vasárnap nem szédeleghet a Kauflandban. Itt is tövény írja elő, nem jófejségből és a dolgozók irányába történő emberségből tartanak zárva.


Az a baj, hogy mindenhonnan csak a jót akarjuk. Németország mindig bezzegország, de mindig csak az előnyeit szerenénk. A magasabb béreket, szebb autókat, de a vele járó túlórákat, ingatlanadót, vasárnapi boltzárat, ebadót, tv adót már nem annyira.

2016. nov. 12. 21:34
 14/29 anonim ***** válasza:

"A magasabb béreket, szebb autókat, de a vele járó túlórákat, ingatlanadót, vasárnapi boltzárat, ebadót, tv adót már nem annyira."


Láttam én is Németországot.

Ez azért nem teljesen igaz, van egy jó mondásunk "Ethióp bérek, svéd adórendszerrel". Azaz alacsony fizetésekhez, nagy sok adó társul.


Persze magasabb fizetésnél könnyebb szabad vasárnapot csinálni, viszont alacsony bérnél hónap végén sokkal jobban jön a vasárnapi pótlék vagy egyetemistaként akkor van időd dolgozni, sőt van ismerősöm, aki már középiskolától dolgozott, szombat-vasárnap a nagyáruházban.


Ingatlant pedig a Monarhia óta nem adóztatnak hazánkban. Magyarországon a ingatlan szerzést adóztatják.

2016. nov. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Adózásra pedig annyit, hogy 2016-ban Magyarországon 60 adófajta létezik, Németországban 59, úgyhogy igenis fizetünk adókat.
2016. nov. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Na hat itt meg az igatlant is meg a szerzést is adóztatják.:)

Legyen az egy 30nm-es lyuk, akkor is van adó.

Vasárnap van munka itt is, gondolj csak bele, egy vas öntöde vagy erőmű nem állhat le. Egyedül a boltokat érinti.

Amit meg otthon a boltok csinálnak, azt egyszerűen pofátlanságnak tartom. Amikor otthon gyárban karbantartottam, az ottaniak heti 5 nappal 3 műszakban jobban kerestek mint az eladók 3 műszakban hétvégékkel. Sosem dolgoztam eladóként, de tudom sajnálni őket, hogy csak fájdalomdíjért vasárnapoznak.

2016. nov. 12. 21:55
 17/29 anonim ***** válasza:

"Na hat itt meg az igatlant is meg a szerzést is adóztatják.:) "


Magyarország így is túl van adóztatva, úgyhogy bocsánatot kérek, hogy nem fogok tapsikolni még egy adónemtől.

2016. nov. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Bár igazából önkormányzati hatáskörbe kivethetnek, szóval sok helyen van ingatlan adó.
2016. nov. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Lehet hogy több létezik otthon, de engem mezei földönfutót konkrátan ami érint pár adónem az otthon nem is létezik. Vagy nem élnek vele. Ingatlanadó, TV-adó (annakellenére hogy nincs is tv-m), eb adó, utca takarítás (amiért évente 3-szor felpucolják a leveleket, a többit magunk csinájuk). Minden legutóldó mucsa helyen parkolódíj.

Nem vagyok biztos benne hogy egy itteni kétkezi munkás gazdagabbnak érezheti magát mint otthon. Az az egy pozitív, hogy ha az ember tartós munkanélküli, akkor jár neki a lakás, rezsi és 385 euró zsebpénz.

De nem szeretnék ott lent lenni.


A másik ami eszembe jutott, 98 körül diákmunkát csináltam annakellenére az új auchanban vasárnap annakellenére hogy nem nyithattak ki. Az árufeltöltés nem Volt Tilos.

2016. nov. 12. 22:07
 20/29 anonim ***** válasza:

"t Sem érzi senki negatívan befolyásolva és korlátozva magát, mert vasárnap nem szédeleghet a Kauflandban."


Nemetorszagban ez igy van mar miota az emberek az eszuket tudjak. Magyarorszagon meg maskepp volt, erre a kormany eldontotte helyettuk hogy nekik az nem jo. Nepszavazast meg nem mert tartani a kerdesben mert felt hogy leszavazzak, inkabb sajat maga vonult vissza, es egy mozdulattal eltorolte a vasarnapi potlekot is kibaxasbol.


tenyleg nem erzed a kulonbseget?

2016. nov. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!