Az EU megalakulása előtt volt olyan, hogy hetven éven át ne lett volna háború Európában?
Nem.
Mindig voltak harcok,kisebb összetűzések.
(javítsatok ki ha tévednék)
Időpont ma 23:14
Délszláv háború:(más néven jugoszláv polgárháború)
Dátum 1991 – 2001
Helyszín Szlovénia, Horvátország, Bosznia-Hercegovina, Szerbia és Montenegró
szlovéniai tíznapos háború, 1991. június 26-tól július 7-ig
horvátországi háború, 1991-95
boszniai háború, 1991-95
Mindig van valamilyen, hirtelen előjött klisé, amit aztán egy adott időben több kérdés alatt feltűnő ismétléssel előhoznak, gyanús időbeli egyezésben.
Ilyenkor mindig azon gondolkodok, honnan (kitől) jutott mindenkinek egyszerre ugyanaz az eszébe. Csak nem volt kedvem blogok után keresgetni.
http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes_..
Most itt megnéztem. Tényleg van egy ilyen közös forráspont ebben az esetben is. Rövid guglizás után megtaláltam:
"Európa mindenekelőtt a békét jelenti. Nem véletlen, hogy az Európai Közösségek létrejötte óta az európai írott történelem leghosszabb háború nélküli időszakát éljük. 70 éve tart a béke Európában." - europa.eu
Itt már kiveséztük, hány is milyen háború volt Európában az elmúlt 70 évben:
http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__7770..
De az számomra mindig szellemi éretlenség, amikor valaki nem érvel az álláspontja mellett, hanem továbbadja az időnként felbukkanó kártyákat a partiban. Ez nekem azt mutatja, hogy nincs benne felépített világkép. Szimpátia alapján dönt, majd mások átgondolt szavait adja tovább, amiket saját maga számára meggyőzőként értékel. De megvédeni így már a saját álláspontját nem tudja, amíg ki nem jön az újabb véleménymondó felület, internetes, tévés, napilapos.
Én _minden_ érvemet saját megátásaim alapján alakítom ki. Nagyon ritka esetekben tértem el ettől korábban is. Ha az éppen egyezik is valamilyen hírközlőével, az is csak véletlen. Nem az onnan eredő szuggeszció hatása, mert nem nagyon vagyok naprakész velük kapcsolatban.
Amit kifelejtettem: az EU egy gazdasági társulás. A tagállamok egymással való konfliktusai nem emiatt, hanem a NATO miatt nem eredményeznek soha háborút. Mivel minden támadás több tucat tagállamot vonna be, így sosem történik meg, hiszen egyetlen katonai szövetség vagyunk. Kicsit olyan ez, mint a mexikói felállás.
Ugyanez az ok annak is, hogy kívülről nem valósul meg ilyen. Mert senki nem vállalná, hogy Észtországgal a tök kívüleső Franciaországot is konfliktusba vonja. Meg sok másik országot, akivel nincs problémája.
A triumviratus ugyanezen a "mindegyik szereplő a két másikkal kezd ki ha egyedüli hatalmat akarna a hármas felállást megbontva", bebiztosítnak hitten minden háború elkerülését a jövőben, mivel mindegy, ki indítaná el, a másik két fél saját hatalmát féltve összefogna ellene, így a háromból egyik sem fog támadni, de mivel ebben csak három fél volt, és elegendő volt egyet kiütni a képletből megvesztegetéssel, vagy bárhogy, nem volt elég stabil bebiztosítás ahhoz, hogy ezzel jöjjön létre a Pax Romana.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!