Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ellenérvek az Európai Egyesült...

Ellenérvek az Európai Egyesült Államok ellen?

Figyelt kérdés
2016. okt. 6. 15:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
32%

Az idő igazolni fogja, Európa előtt csakis ez az út áll.

Az ellenérveket csakis az orosz ügynökök keresik.

2016. okt. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A történelmi példák azt mutatják, hogy a soknemzetiségű európai föderációk (Osztrák-Magyar Monarchia, Szovjetunió, Csehszlovákia, Jugoszlávia) mind felbomlottak az Egyesült Királyság kivételével, de az is szakadozik, Írország már régóta független és Skócia, Észak-Írország is kiválhat.

Ezeknél az EU sokkal heterogénebb, nyelvileg, kulturálisan és gazdasági fejlettséget tekintve egyaránt, így a gyakorlatban nem működne az Európai Egyesült Államok. Szerintem kár erőltetni, mert csak a konfliktusok fokozásához vezetne és veszélybe kerülne az európai béke.

Egy föderáció alapja a közös külpolitika, közös hadsereg (és jellemzően a közös valuta, monetáris politika). Így olyan kérdésekben kellene egyetérteni, mint az Oroszországhoz fűződő viszony, egy esetleges háború indítása Afrikában vagy a Közel-Keleten, a kapcsolatok Amerikával és Kínával. Az egyes tagállamok érdekei jelentősen eltérhetnek ilyen kérdésekben. A közös hadseregnek sincs realitása, amiben például Brüsszel felügyeli a francia nukleáris arzenált. Az Egyesült Királyság elhagyja az EU-t, Franciaország is inkább önálló katonai nagyhatalom akar lenni (egykor még a NATO-ból is kiléptek). A közös védelmi-háborús politika, közös külpolitika hiányzik, jelenleg a közös valuta, közös monetáris politika, amiben legmesszebb jutott az unió, hogy föderációvá válhasson. De ez is komoly konfliktusokkal jár a tagállamok között, sok az ellentét, sok elemző szerint a valutaunió ilyen nagy gazdasági különbségek mellett nem fenntartható.


Az Európai Egyesült Államok jelenleg nem népszerű elképzelés az unió polgárai körében. A nemzetek féltik függetlenségüket, az emberek jobban szeretik ha maguk dönthetnek a sorsukról, politikáról, mintha egy távoli központból akarják eldönteni, hogy mit kellene tenni. Ezért terjedtek el az utóbbi évtizedekben a nemzetállamok, területi autonómiák és a politikában általában a decentralizáció volt a jellemző Európában a minél nagyobb központosítás helyett.Tehát számos oka van, amiért az EU sohasem válhat föderációvá demokratikus módon.

2016. okt. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
57%
Az USA azért működik, mert ott szinte mindenki ugyanabból a kulturális közegből származik, egyazon nyelvet beszélik, az államok gazdasági és életszínvonalbeli tekintetben nem nagyon térnek el egymástól. Ezzel szemben itt van Európa, egy valag nyelvvel, nemzetenként 1-1 millió szokással és hatalmas gazdasági különbségekkel, vagyis tökéletesen alkalmatlan egy olyan államberendezkedésre, mint az Amerikai Egyesült Államok.
2016. okt. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!