Az oroszok által bevezetett Eu ellenes embargó 1300 milliárdos kárt okozott a magyar gazdaságnak. Mégis hogy lehet, hogy van aki ezután még szimpatizál velük?
"Ha jóban akarunk lenni az EU-val, nem ellenezhetjük Oroszország szankcionálását. Az összes tagállam beleegyezése szükséges a szankciók megújításához. Ne mi legyünk azok akik elsőként nemmel voksolnak, max. magukkal rántanak 2-3 másik tagállamot.
És de, ez pont egy olyan konfliktus ahol kijelenthető hogy az egyik félnek teljes mértékben igaza van, a másiknak pedig nincs. Oroszország "igazságát" nem lehet sem joggal, sem precedenssel igazolni."
Ebben igazad van, hogy nem lenne helyes politika, ha Magyarország az EU, NATO politikájával szembemenve elsőként oldaná fel a bevezetett szankciókat, ilyen nem is várható. De a szankciók nem lehetnek öncélúak, a Nyugatnak is konstruktívabbnak kellene lenni és elősegíteni az ukrajnai konfliktus békés rendezését.
Abban is igazad van, hogy az orosz agresszió jogtalan volt Ukrajna ellen, ugyanakkor politikailag érthető. A NATO, EU folyamatos terjeszkedése kelet felé érzékenyen érintette Oroszországot. Az USA is számos jogtalan agressziót követett el a befolyási övezetében (pl. Kuba, Dominika Köztársaság, Grenada, Nicaragua megtámadása), amikor úgy érezte a szomszédban veszélybe kerültek az amerikai érdekek és erősödhet a szovjet befolyás. A Krím-félsziget, Szevasztopol stratégiai fontosságú orosz haditengerészeti bázis, orosz lakossággal, így az orosz vezetés úgy érezhette, hogy nem megengedhető, hogy a NATO kezére kerüljön. Ne legyenek illúzióink, a demokratikusabb USA sem engedné, hogy például Pearl Harbour Japán vagy Kína fennhatósága alá kerüljön és Nagy-Britannia is még mindig ragaszkodik Gibraltárhoz vagy pl. a Chagos-szigetekhez, nem hajlandók visszaadni.
Az sem precedens nélküli, hogy egy külső nagyhatalom támogatást nyújt a szeparatistáknak, illegális fegyveres agresszióhoz folyamodik és elősegíti, támogatja egy ország tartományának egyoldalú, az adott ország alkotmányával ellentétes, jogtalan elszakadását. A NATO is ezt tette Szerbiában a koszovói konfliktus kapcsán. Már akkor sokan veszélyes precedensnek tartották ezt és ugyan a NATO -USA, Nagy-Britannia, Franciaország, Németország- és Japán támogatták, elismerték ezt, más nagyhatalmak, Oroszország, Kína, India, Brazília ellenzik ezt a politikát és kiállnak Szerbia szuverenitása mellett.
Kérdező (#14) "Ezt pedig megelőzte, hogy oroszország megtámadta a szomszédját, mert az az EU-hoz szeretne csatlakozni.
Szóval az agresszor itt bizony Moszkva." ez egy szimpla hazugság. Oroszországot egy másodpercig nem zavarja, ha Ukrajna az EU-val kokettál, ami zavarja - tegyük hozzá, teljes joggal - az az átkozott NATO keleti expanziója... tudod, volt valaha egy igen kártékony USA elnök - úgy hívták, hogy Ronald Reagan - na ő találta ki azt a görénydokrínát, hogy Oroszországot a NATO-ba gründolt ex szovjet tagállamok gyűrűjébe folytva kell korlátozni. És ha Oroszország jelenlegi vezetése ezzel szemben megvédi magát, ahhoz csak őszintén gratulálni tudok, és teljes mértékben támogatom ezt a törekvését... ugyanis csak Oroszország meg Kína mentheti meg az emberiséget a legfőbb rossztól, Pax Americana unilaterális ordas görényszisztéméjától. Szóval tökéletesen igazuk van az oroszoknak, hogy ha nem tűrik a NATO további keleti expanzióját, és tesznek ellene.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!