Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az oroszok által bevezetett...

Az oroszok által bevezetett Eu ellenes embargó 1300 milliárdos kárt okozott a magyar gazdaságnak. Mégis hogy lehet, hogy van aki ezután még szimpatizál velük?

Figyelt kérdés
Kijelenthető-e, hogy aki Putyinnal szimpatizál, az Magyarország és az EU kárában érdekelt?

2016. aug. 12. 10:19
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
42%
De hát az Eu kezdte a szemétkedést, nem az oroszok!!
2016. aug. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

#7


Az "igazság középen van" hülyeség. Egymásnak ellentmondó, mindkét fél által igaznak titulált tényekből nem lehet átlagot vonni, aztán rávágni hogy ott az igazság.


Azon meg elgondolkoznék hogy vajon melyik esetben szították a tűzet:

Az ukrán többségű Kievben Majdan alatt, vagy az orosz többségű Donbassban, később.


Ha nem látod Oroszország érdekeltségét a konfliktusban, vak vagy.

2016. aug. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

# 21


Nagy tévedés!

2016. aug. 12. 16:53
 24/32 anonim ***** válasza:
51%
Az USA-val szemben sem alkalmaznak embargót, mert nagyhatalmi törekvései vannak. Senki nem szól bele, mit csinál. Az oroszok is hasonló erőszakos nagyhatalom. Nem a mi dolgunk, hogy szankcionáljunk. Egyszerűen nem kellett volna Oroszország ügyeibe az Eu-nak beleszólni.
2016. aug. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
38%

Fejezd be a hülyeségeidett kérdező :


1. Az agresszor az USA és a NATO.

2. Oroszországnak jogában áll megvédenie területét,

a Krím mindig is orosz terület volt, ha nem foglalják

vissza, akkor most amerikai hadihajók állomásoznak

Szevasztopolban és ezt normális ember nem akarhatja.

2016. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
40%

#24


Az USA nem indít inváziót Európában és nem bszakszik olyan állammal ami az EU-nak potenciális gazdasági partnere. Oroszország az invázióval meghiúsította az EU és Ukrajna együttműködését, erőszakkal saját érdekszférájában tart egy szuverén államot a mi kárunkra.



#25


A Krím addig volt Orosz amíg hivatalosan el nem ismerték mint Ukrán fennhatóságú terület. A 21. században már papírra vetett egyezmények alapján szabjuk a határokat. Ha etnikai alapon osztanánk fel egyes országok területeit, nyakig lennénk a szarban.


Egy roma, szlovák, vagy román többségű település kérhetne autonómiát. Ha nem adjuk meg jogos lenne a fegyveres felkelés, mert ott van az ukrán precedens: Ott is leszarták egy állam területi integritását és szeparatista mozgalmat indítottak. Ha egy ilyen hipotetikus esetben a szlovák állam támogatná a szeparatistákat, gondolom támogatnátok az ügyüket, mondván joguk van hozzá, a lakosság úgy döntött az a terület a szlovákoké és Szlovákiáé, nem Magyarországé. A Katalánok létrehozhatnának egy saját államot Spanyolországban, az IRA pedig újra akcióba léphetne Írországban, a törökök harca a PKK terroristái ellen elítélendő lenne, és ne adj Isten a csecsenek félrerakhatnák Kadirovot és feléleszthetnék a konfliktust az orosz felsőbbrendű fajjal, sőt, a tatárok 3. félként beszállhatnának a harcba a Krímért.


Ugye érted miért kell megvédeni minden szuverén állam területi integritását bárminemű agressziótól? Itt bukik el az "Oroszországgal minden rendben, csak következetesek, nem gazdasági és politikai érdekből hanem csupán az oroszok védelmében cselekedtek" duma.

2016. aug. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Szerintem Magyarországnak elsősorban a saját érdekeit kell nézni és érdekünk, hogy minden nagyhatalommal jóban legyünk, jó legyen a kapcsolat az EU-val (Németországgal, Franciaországgal), Nagy-Britanniával, USA-val, Oroszországgal, Kínával, Törökországgal is. Nem érdemes teljes mértékben, feltétlen elkötelezni magunkat egyik mellett sem. Ezek a külpolitikai viták (pl. ukrajnai konfliktus) sem olyan egyszerűek, nem tisztán fekete-fehér, hogy van a jó és a rossz oldal.
2016. aug. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

#27


Ha jóban akarunk lenni az EU-val, nem ellenezhetjük Oroszország szankcionálását. Az összes tagállam beleegyezése szükséges a szankciók megújításához. Ne mi legyünk azok akik elsőként nemmel voksolnak, max. magukkal rántanak 2-3 másik tagállamot.


És de, ez pont egy olyan konfliktus ahol kijelenthető hogy az egyik félnek teljes mértékben igaza van, a másiknak pedig nincs. Oroszország "igazságát" nem lehet sem joggal, sem precedenssel igazolni.

2016. aug. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

1. Ukrajna egy összetákolt műállam, olyan mint volt pl. Jugoszlávia és nekünk magyaroknak az volna jó ha szétesne.


2. Ukrajnát jelenleg egy olyan "ukrán" bábkormány irányítja amelynek vezetői nem ukránok.


3. Az USA és és NATO az orosz határig tolta magát előre jogtalanul, mivel az 1990-es évek elején volt egy megállapodás, hogy a szovjet csapatokat kivonják, de a NATO nem vonul be Kelet-Európába. Hát bevonult, pedig senki sem hívta. Miért nem lehet Kelet-Európa demilitarizált övezet ?

2016. aug. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

#29


"Miért nem lehet Kelet-Európa demilitarizált övezet ?"


Mert Kelet-Európa úgy járna mint az Ukrajna.


Van még kérdés?

2016. aug. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!