Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Franciaországban egy marokkói...

Franciaországban egy marokkói férfi, megkéselt egy anyát és három lányát, mert bikiniben reggeliztek egy üdülőtelapen. Most már ez lesz a megszokott?

Figyelt kérdés
A francia hatóságok szerint a férfinak nincs kapcsolata terrorszervezetekkel.Ezek szerint,csak egy "átlagos" muszlim,akit felháborított az anya és lányai "túl lenge" ruházata.

2016. júl. 19. 22:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:
36%

"Tetszik, nem tetszik, bizony az arabok átlagban jóval erőszakosabbak, agresszívebbek az európai embereknél. Éppen ezért kellene származási ország alapján szűrni, hogy kit engedünk be."


Nézd már meg hogy hány büncselekményt követnek el arabok Európában és mennyit a többiek. Biztos hogy nem többet mint bármelyik másik népcsoprt de csak akkor kerülnek bele a hirekbe ha feltehetőleg muszlim.

Évente kb 3-4 millió nőt zaklatnak vagy bántalmaznak szexuálisan Európában de a média azokat az eseteket kapja fel ahol állitólag muszlim az elkövető.



"Mégis "Allah nevében" ölnek,vagy épp a szóban forgó marokkói férfi azért,mert nem az ő vallásának előírásait követték az áldozatok,stb."


Kétlem hogy az illető a vallás nevében öl mikor nem sok köze van hozzá. Továbbá mégha az illető igy is tesz az nem a vallás hibája. Én enél a konkrét eestnél sem hiszem hogy azért ölt volna mert az öltözékük nem volt megfelelő. Ez alapján akkor miért nem gyilkolt korábban? Nyugat-Európában a második világháború óta nagy számban élnek muszlimok. Korábban miért nem voltak ilyen támadások? Miért csak az utóbbi időben? Ezen elgondolkodtál már ?

2016. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 anonim ***** válasza:
31%

"Nézd már meg hogy hány büncselekményt követnek el arabok Európában és mennyit a többiek. Biztos hogy nem többet mint bármelyik másik népcsoprt de csak akkor kerülnek bele a hirekbe ha feltehetőleg muszlim."

És mekkora az arabok aránya Európában? Egyébként abban se vagyok biztos, hogy abszolút számban nem követnek el több bűncselekményt. Egyébként pont hogy eltusolják a migránsok által elkövetett bűncselekményeket, a kölni szilvesztert is megpróbálták, és még ki tudja, hány ilyen történt, amiről nem is tudunk.


"Nyugat-Európában a második világháború óta nagy számban élnek muszlimok. Korábban miért nem voltak ilyen támadások? Miért csak az utóbbi időben? Ezen elgondolkodtál már ?"

Voltak ilyen támadások, csak nem ennyi, mert a muszlimok se voltak ennyien.

2016. júl. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 A kérdező kommentje:
#51:Igen,elgondolkodtam már rajta,hogy miért csak mostanában szaporodtak meg az ilyen esetek.És öszintén szólva,arra jutottam,hogy azért,mert most már elegen vannak Európában ahhoz,hogy elég erősnek,bátornak érezzék magukat ehhez is.
2016. júl. 21. 23:06
 54/89 A kérdező kommentje:
Azt egyébként nem is állítom,hogy a vallás hibája. Nyilván az ilyen fanatikusok kicsit másképpen értelmezik a Koránt,mint már írták páran.De mivel képtelenség kiszűrni őket,én nem csodálom,ha nő a muszlimokkal szembeni ellenérzés.Őszintén szólva,nem tudom nem azoknak van-e igazuk,akik szerint ennyire eltérő kultúrák keveredéséből,semmi jó nem sül ki.
2016. júl. 21. 23:18
 55/89 anonim ***** válasza:
72%

"Igen,elgondolkodtam már rajta,hogy miért csak mostanában szaporodtak meg az ilyen esetek.És öszintén szólva,arra jutottam,hogy azért,mert most már elegen vannak Európában ahhoz,hogy elég erősnek,bátornak érezzék magukat ehhez is."


Akkor ugyanezek a terroristák miért robbantottak Törökországban ahol az emberek muszlimok, vagy más muszlim többségü országokban? Sőt még Medinában a próféta sirjánál is robbantottak és kijelentették hogy lerombolnák a Kábát. Egyértelmü hogy semmi közük a muszlimokhoz.

2016. júl. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 A kérdező kommentje:
Igen,a terroristák,azt hiszem öltek már muszlim papot is,mondván,hogy a Prófétát gyalázta.Nem én fogom megfejteni a gondolkodásukat,meg a lelkivilágukat.Meg persze olvastanm már jópár összeesküvés-elméletet is ezügyben(C.I.A,zsidók,bárki lehet felelős a történtekért,csak muszlimok nem).De ezekkel nem igazán tudok mit kezdeni,mert a kérdésben szereplő esetet,vagy a pakisztáni modell megölését,nem tudom másokhoz kötni.Szóvasl,nem csak a terrorakciókkal van probléma.És én egyenlőre a terrorakciókat(különösen az öngyilkos merényleteket) sem tudom másokhoz kötni.Mondjuk,ami Törökországot illeti:az a fanatikusok számára,nyilván nem eléggé muszlim,túlságosan "világi".Persze,a muszlim országokban végrehajtott merényletek,nyilván a hatalomról szólnak.De bármennyire is önző dolog,engem elsősorban Európa foglalkoztat.
2016. júl. 22. 14:05
 57/89 anonim ***** válasza:
32%

"Igen,a terroristák,azt hiszem öltek már muszlim papot is,"


Azt hiszed? Az ISIS áldozatainak 95 %-a muszlim.



"C.I.A,zsidók,bárki lehet felelős a történtekért,csak muszlimok nem"


Igazad van, mert aki muszlim az nem gyilkol ártatlanokat válogatás néélkül.



"De bármennyire is önző dolog,engem elsősorban Európa foglalkoztat."


Bizony nem kicsit önző dolog, mert Európában meghalt kb 2-300 ember ezekben a támadásokban, addig a Közel-Keleten már több milló az áldozatok száma, és nagyrészük muszlim. Persze egy áldozat is sok, de itt hatalmas a különbség.

2016. júl. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:
61%

Sajnalom 41-eske, de ezek a gyilkosok MUZULMANNAK VALLJAK MAGUKAT.

Szerinted nem azok, sajat maguk szerint pedig azok.


En, mint nem-muszlim, igazan nem tudhatom eldonteni, hogy kinek van igaza.

2016. júl. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 A kérdező kommentje:
Igen,tudom,hogy sok muszlimot ölnek,az "azt hiszem"-et konkrétan a muszlim papra értettem.És hogy az ISIS sok muszlimot öl?Lehet,mégis sokan(egyre többen?) támogatják. Én elhiszem,hogy a muszlimok többsége békés,de vannak köztük szép számmal radikálisok,akik úgy tűnik egészen máshogy értelmezik a Koránt,meg az iszlámot.Azt meg már sokszor olvastam,hogy a hívő muszlimok nem ölhetnek,csakis önvédelemből,de azért mégis volt már példa a történelemben iszlám hódításokra is,nem? Ez olyan dolog,hogy ha egy keresztény ember öl,attól még keresztény,noha a vallása szerint nem ölhetne.Szerintem ugyanez a helyzet az iszlámmal is.
2016. júl. 22. 15:54
 60/89 A kérdező kommentje:
"...aki muszlim,az nem gyilkol ártatlanokat válogatás nélkül".Kérdés,hogy kit tekint ártatlannak?Az önzőségről meg annyit,az szerintem valamilyen szinten minden emberben megvan.Szerintem a muszlimokat sem "hatja meg" különösebben,ha "hitetlenek" gyilkolják egymást.
2016. júl. 22. 15:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!