Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikor lesz németeknél és...

Mikor lesz németeknél és osztrákoknál vasárnapi nyitvatartás?

Figyelt kérdés

9 éve kint élek, de nem tudom megszokni ezt a nyomort.

Mi az már hogy nem mehetek realba meg rewébe vasárnap?

Tulajdonképpen én vagyok a vevő, tőlem jön a pénz, akkor nem hozzám kéne igazítani a nyitvatartást?



2016. júl. 3. 17:37
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

11#


Az a baj hogy mindenhol az van, hogy mérnök, orvos nagyon jól megél, a tanárnak meg vagy a fizetése vagy munkakörülmények rosszak. A többi meg csak megél. Jó annyira talán nem rossz, hogy betemetik az eladót a sárgacsekkek, de azért egy maga itt sem fog saját házat venni. Pont a héten hallottam egy öreg technikust, aki megy nyugdíjba, és mindent el akar adni, mert nyugdíjasként nem akarja a pénzt számolgatni amivel lehúzzák. Azt mondta a "vagyon terhel". Kb. szabad fordításban. Érdekes felfogás.

2016. júl. 4. 09:10
 22/27 A kérdező kommentje:

17# Ez jó.:)

De ha így lenne, sem lennék felháborodva. Kiírnám a marhaságaim hétfő este.

Egyébként amikor felmerült pár éve, nagyon sokan pedig azzal jöttek, hogy gyakran dolgoznak szombaton is és lehetetlen máskor megoldani. Mert 17 órakor már siet haza.


Én meg konkrétan a péntek esti meg szombat délutáni vásárlásról most szoktam át a hétközmapira, mert a közeli nagy áruház kedd-szerda-csütörtök-ön tényleg leakcióz mindent, hétvégén meg visszaviszi az eredeti árra és azt teszi ki akcióként.


Otthon egyébként meg 12 éve egy tescohoz közel volt a munkahelyem, egyszer kimentem éjfél után. Tök üres, volt, 1 pénztár ment. Nem pazarlás ezért nyitvatartani éjszaka?

2016. júl. 4. 09:23
 23/27 anonim ***** válasza:

"Tök üres, volt, 1 pénztár ment. Nem pazarlás ezért nyitvatartani éjszaka?"


Van a Tesco - nak vezetősége, majd ők osztanak - szoroznak - integrálnak, hogy megéri - e. Ha nem, majd bezárnak.


De ne felülről döntsék el, kormányszinten. Azelőtt sem volt kötelező nyitva tartani. De dönthessen úgy egy bolt, hogy ha akar, kinyit, ennyi az egész.

2016. júl. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Inkább az a bárgyú érvelés, hogy a "80 millió megoldja, akkor oldja meg a 10 is..."

Ez pont ugyanaz, amit írtam a levágott lábról, te azt mondod, hogy nekik rossz, legyen nekünk is! Ezek után ne csodálkozz, ha kevesen lesznek olyanok, hogy neked adjanak igazat.


Kapaszkodj meg, kimondom: Ebben a tekintetben Magyarország jobb hely, mint Németország! Nem kell mindenben a németeket majmolni.


De csak egy valamit válaszolj meg, neked nem mindegy ott kint, hogy Magyarországon nyitva lehet-e tartani vasárnap?

2016. júl. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

" Nem kell mindenben a németeket majmolni."


Ebben egyetértünk. Viszont nem látom hogy annyira szenvednének miatta. Ilyenkor kirándulnak, kabrióznak vagy aki motoros az motorozik és beülnek valahová útközben.


A múltkor kiakadtam kicsit hogy 15% akciókkal akarják csalogatni az embereket az egyik építőipari áruházba hogy legyen tömeg és kilobbizzák a nyitvatartást.

Na a vége az lett, hogy mindenki a héten elment megnézni hogy mia ami kell nagyobb értékben. Oda mentek nyitásra, megvették, majd 1 óra múlva kongott az ürességtől.

Ezen jót röhögtem, nem csalódtam németekben ilyen szempontból.(náluk az étteremben sem jön be az hogy az elején gyorsan hoznak piát, hogy majd rendel a paraszt kaja után is, mert ezek belekortyolnak, a többit meg meghagyják kaja utánra. Már ha saját pénzből megy)



"De csak egy valamit válaszolj meg, neked nem mindegy ott kint, hogy Magyarországon nyitva lehet-e tartani vasárnap?"


De tulajdonképp mindegy. Csak mivel attól még magyarnak tartom magam, hogy nem ott élek, foglalkoztat az emberek gondolkodása. És furcsálom, hogy 20 év után pl. a 3 forintos kenyeret visszasírják sokan, meg nosztalgiáznak a kárár rendszerről, de azért szabad piac meg ez a fajta kapitalizmus kell, és nincs nagyobb gondjuk mint hogy vasárnap nem lehet vásárolni.

Lehetne millió kérdést arról is írni, hogy ha nincs pénz és szegények az emberek, miért állnak hosszú sorok a TFT tv-kért, meg miért mindig a húsospultnál hosszú a sor...


Ezzel nem azt akartam mondani hogy nem megy rosszul, de ha rosszul megy akkor miért akarnak nagy lábon élni és csak vásárolgatni, mint mondjuk az USA-ban.

2016. júl. 4. 13:26
 26/27 anonim ***** válasza:

"nosztalgiáznak a kárár rendszerről"


hej, de szép freudi elszólás!! :D:D


Olyan szép, mint mikor két pszichológus beszélget:

-Tegnap anyósoméknál, az ebédnél volt egy freudi elszólásom..

-És mi?

-Azt akartam mondani, adja ide a sótartót anyuka és azt mondtam, maga banya tönkretette az egész életemet!

2016. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

:)

Inkább freudi elütés.

2016. júl. 4. 15:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!