Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikor lesz németeknél és...

Mikor lesz németeknél és osztrákoknál vasárnapi nyitvatartás?

Figyelt kérdés

9 éve kint élek, de nem tudom megszokni ezt a nyomort.

Mi az már hogy nem mehetek realba meg rewébe vasárnap?

Tulajdonképpen én vagyok a vevő, tőlem jön a pénz, akkor nem hozzám kéne igazítani a nyitvatartást?



2016. júl. 3. 17:37
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Talán a menekültekre is ezért van szükség, mert fogy a német, a fogyás oka pedig lehet hogy a vasárnapi zárvatartások által okozott éhhalálban keresendő?
2016. júl. 3. 17:42
 2/27 anonim ***** válasza:
73%

Kérdezd meg őket, mit magyar fórumon kutakodsz?


Egyébként pl. Svédországban sok bolt nyitva van vasárnap, nagy bevásárlóközpontok is. Vagy Olaszországban is sok bolt "domenica aperto".


Vagy csak az jó ami Merkelisztában van? Ott még a .zar sem büdös?

2016. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Tudod,azért ott sokminden másképpen van.Például az én munkahelyemen,egy soron,1200 a norma,míg a cég németországi üzemében 750.És bár egész tisztességesen lehet keresni magyar viszonylatban,csak rengeteg túlórával.Na most,ha majd itt is tisztességes bér lesz napi 8óra munkáért és nem kell ezért "beköltözni" a munkahelyre,akkor nem fog ekkora problémát okozni a dolog. Írom mindezt úgy,hogy én nem járok vasárnap plázázni,bevásárolni.Meg persze,ha nem mindenféle álszent indokkal akarnák elérni a Semjén-féle "nemzeti-keresztények".Semjén,szerintem minden megnyilvánulásával csak dacot,ellenérzést tud kiváltani az emberekből.
2016. júl. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként,ha nem tudod megszokni a kinti nyomort,gyere haza,itt a Kánaán vár rád...
2016. júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

"Vagy csak az jó ami Merkelisztában van?"


Hát azt tapasztaltam hogy nálatok amikor az orbán ellen lehet a témát forgatni akkor igan, nektek az a jó, máskor meg hülyemerkel. Én konkrétan nem bírom. De legalább konzekvensen.

2016. júl. 3. 17:51
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"Tulajdonképpen én vagyok a vevő, tőlem jön a pénz, akkor nem hozzám kéne igazítani a nyitva tartást?"


Most voltaképpen mi is a bajod?


Most jöttél rá, hogy ha pénzed van, akkor sem te fogatod a világot? Vagy mi van?


"idiōtēs : aki a saját hülyeségébe hülyül bele."

2016. júl. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%
Hiába ironizálsz. Magyarországon mindig is nyitva voltak a boltok vasárnap, csak aztán egyszer hatalomfitogtatás miatt betiltották, mindenféle hülye érvre hivatkozva. Németországban és Ausztriában pedig éppen az ellenkezője, mindig is zárva voltak a boltok.
2016. júl. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

3#


Ezek talán a te cégedre igazak, meg a 90-es években így volt. Én régen dolgoztam magyar mérnökirodánál, sokan amennyivel később jöttek annyival korábban mentek. Bulinak jó volt, de nagyon nem volt effektív.


Dolgoztam német hasonló projektcégnek is, többnyire németekkel, az eggyikkel együtt ingáztunk 12 km-t. Nekik ha azt mondták, hogy 7-re gyertek akkor 6:15 kor már nálam volt, és 6:45 kor ott voltunk. És 17-18 óra előtt nem igen léptünk le.

Van 1-2 nagycég ahol 7:45-15:45-ig van a munkaidő, most épp így dolgozok.

A bökkenő cska ott van, hogy a személyzet annyira drasztikusan leépült 2009-es válság óta, a munka meg maradt, hogy ennyi idő alatt nem tudsz semmit befejezni. A főnök meg a produktumot elvárja. Vannak kolegáim akik több 100 túlóránál járnak, és nem tudják kivenni(ki kellene elvilegm kiadták), mert ha az egyik kivesz, akkor valaki más meg túlórázik helyette.

Szóval azért itt sem az a mesevilág van mint ahogy régen hallottuk, max 1-2 siemens méretű cégnél, de ott meg folyamatosan pont a rossz hatákonyság miatt átszervezések vannak.

2016. júl. 3. 18:01
 9/27 anonim ***** válasza:

ne,ne, ne tovább! rázza a vállam a zokogás, milyen nehéz az életed! :(((((

"a Siemens és a rossz hatékonyság"

ez egy jó téma lehet a Hírcsárdán

2016. júl. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

6# Sajnállak. Az általad idézetteket 7-es megértette. Igen én rájöttem, hogy bár van alapom és pénzem, attól még nem kell elszállni és számomra rendben is van. Viszont olyanok akik hó végén számolgatják a pénzt, elvárják hogy nekik aztán 24 órában minden legyen nyitva, és szerencsétlen bolti alkalmazott meg nyaljon neki be melegig, mert az ő aprópénzecskéjéből él. (szerintem tipikus kissebbségi komplexus, és ott éli ki magát hogy szerncsétlen boltos alatta van)


7# Ha számodra mindig is nyitva voltak, akkor igencsak fiatalka lehetsz.

2016. júl. 3. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!