Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikor lesz németeknél és...

Mikor lesz németeknél és osztrákoknál vasárnapi nyitvatartás?

Figyelt kérdés

9 éve kint élek, de nem tudom megszokni ezt a nyomort.

Mi az már hogy nem mehetek realba meg rewébe vasárnap?

Tulajdonképpen én vagyok a vevő, tőlem jön a pénz, akkor nem hozzám kéne igazítani a nyitvatartást?



2016. júl. 3. 17:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
#8:Én azt nem is gondoltam,hogy mesevilág van ott.Azt viszont látom,tapasztalom,hogy itt a 8óráért kapott bérből,nem lehet megélni túlóra nélkül.És persze,hogy a saját munkahelyemet veszem alapul,mert itt látom,hogy mi van.Amit csak mástól hallok,azt vagy elhiszem,vagy nem. Ami meg a túlórát illeti,a tavalyi év végén sokan az 500túlórát közelítették itt is(noha elvileg ilyen nem lehetne,de mindenre van megoldás).Sőt,a túlórák "kivételét" is megszüntették,inkább kifizetik. És szerintem ez egyáltalán nem egyedi az országban.Így azon sem tudok csodálkozni,ha sokan vasárnapra tervezik be a bevásárlást.Azt meg már más is írta,hogy például Németországban ennek hagyománya van,itt meg ebbe is vastagon "belevitték" a pártpolitikát.
2016. júl. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

"szerintem tipikus kissebbségi komplexus, és ott éli ki magát hogy szerncsétlen boltos alatta van"


Túlbonyolítod. Nem kiSebbségi komplexus, hanem volt egy lehetőség - nevezetesen, hogy vasárnap is lehetett vásárolni - ezt elvették, holott közben volt rá igény. Ezt jó érzékkel - és némi politikai taktikával - felmérte a kormány, s jószívű honatyaként visszaadta, s most örülünk.


Ám nem kötelező nyitva tartani, hiszen mikor élt a vasárnapi nyitvatartás, akkor is voltak boltok, amelyek becsuktak a hetedik napon.


A tökömnek nem jut eszébe, hogy a bolti eladó alattam van - e vagy sem, nekem a marhalábszár kell, ha épp vasárnap jutott eszembe, hogy marhapörköltet óhajtok ebédre. Mikor jelentkezett az állásra az eladó, ismertették vele a munkarendet. Van rá vevői igény, miért ne lehetne egy bolt akár 365/24 alapon nyitva?


Aztán hogy a fricceknél vagy a labancoknál miért nem így van, arról faggasd őket.


És ismétlem, vannak nyugat európai példák a vasárnapi nyitvatartásra is. Gondolom a svédek is ilyen kicsinyes lúzerek, mint amelyeknek a magyarokat vázoltad.


Ülj fel szombat este a kompra Travemündébe, és simán bevásárolsz vasárnap az ICA - ban Trelleborgban.

2016. júl. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

"ez egy jó téma lehet a Hírcsárdán"


Gondolom a siemenset csak a tv-ból ismered. Én dolgoztam ott. Nagyon jó volt, olyan régi szoci érzés, 8-16 ig, oszt "feierabend".


Ha annyira hatékony, akkor miért van, hogy UGYANAZT a projekteket amit másik 2-3 cég nagyjból 300E Euróert vállal kisebb nagyobb eltérésekkel, a siemens majdnem 600E?


És pl. egy ajánlatot 6 hónap alatt nem mindig hoznak össze. A többi átlagban 1-3 hó közt megszüli nehezebb időkben is.


Gondolom odáig jutottál hogy hasra kell esni előtte, mert régen tényleg a megbízhatóság jelképe volt.


Aminőségről meg annyit, hogy 5000 eurós programozó laptopjuk akksija 2 év alatt teljesen halott, maga a gép lassú. Ugyanez lenovoból 2000 euró, és 5 év után még 45-60 percet fut.

2016. júl. 3. 18:18
 14/27 anonim ***** válasza:

Én emlékszem a kérdezőre/korábbi válaszolóra ő volt az itteni vasárnapi boltzár támogatók egyik legnagyobb észosztója, csak igazából az érvrendszere megakadt ott, hogy "a németeknél is milyen nyomor van, hogy nem lehet vasárnap bevásárolni" meg, hogy "ebben nem akarjátok követni a nyugatot?" stb.

Amit igazán nem kedveltem, hogy igazából épkézláb érvet sosem írt a vasárnapi zárvatartás mellett, csak ment a mantra, hogy bezzeg ő kint németországban milyen jól el van úgyis, hogy minden zárva van vasárnap.

2016. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

HakapesziM:


" ezt elvették, holott közben volt rá igény. Ezt jó érzékkel - és némi politikai taktikával - felmérte a kormány, s jószívű honatyaként visszaadta, s most örülünk. "



Én pont azt láttam, hogy igen elvették, akkor mindenki köpködött. Aztán amikor visszadták, akkor szintén ugyanazok az emberek köpködtek.

2016. júl. 3. 18:19
 16/27 A kérdező kommentje:

"Amit igazán nem kedveltem, hogy igazából épkézláb érvet sosem írt a vasárnapi zárvatartás mellett, "


Mint ahogy ti sem az ellenkezője mellett. Mindenki csak a gyerekes hisztivel jön, hogy elveszik a vasárnapi játékukat, meg jönnek a jogaikkal, meg hogy jajajajj nem tudják hétköznap megoldani.


És itt jon képben hogy:


Nem lehet megoldani. = szerinted értelmes érv

Kontra:

Szerintem máshol megoldják = szerinted nem érv.


tehát a ti érveitek azért érvek mert ti mondjátok. Az enyémek meg azért nem azok mert nem ti mondjátok. Komoly érvrendszer.

2016. júl. 3. 18:29
 17/27 anonim ***** válasza:
Neked most létszükséglet internetezni, és kiirkálni dolgokat? Mert szerintem nem. Megteheted? Igen. Pedig a vasárnapi zárvatartás analógiájára betilthatnánk a vasárnapi kérdésirkálást is, mert hát meg lehet oldani máskor is a kérdezést. Na, szerintem ezért nem érv, hogy máshol/máshogy/máskor is meg lehet oldani. Azt meg szerintem nem sokan mondják, hogy nem lehet megoldani, csupán arról van szó, hogy ez egy kényelmi dolog, és lehetővé kell tenni, mint oly sok mindent az életben, ami nem létszükséglet.
2016. júl. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Mint ahogy ti sem az ellenkezője mellett"


De. A marhalábszár, meg a sör, ami kevésnek bizonyult hétvégére.


És akkor most ne legyen ez a lehetőség, mert az übermenscheknél megoldják.


És ahhoz nekünk mi közünk?

2016. júl. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Máshol megoldják! Igen és hosszasan magyaráztuk, hogy ez mennyire bárgyú érvelés, de látom továbbra sem ment át, ha valakinek levágják a lábát, az is megoldja protézissel meg tolószékkel, de azért kevesen fognak önként vállalkozni rá, hogy márpedig én is protázissel akarok élni! Mert a te logikád kb. ez.
2016. júl. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

19#


Szerintem ez is elég bárgyú érvelés amit most leírtál. És te még kultúrált módon adod elő, de az ilyen érvekre nem is lehet másképp reagálni mint hasonlókkal.


Akkor nézzük a normálisabb érveket mellette:


-"Mindig is nyitva voltak." Erre nem lehet mint mondani, pontosan nem tudom mikor lett divat állíndóan nyitva lenni, de 98-ban a budaörsi auchanban még diakmelósként vasárnap csak árut feltölteni mehettem volna, mert zárva volt. Kb szerintem akkor volt az átmeneti idő, korábban ritka volt.


-"Nem tudom megoldani máskor." Erre is nehéz más mondani hogy másik 80 millió meg tudja, a 10 milliós magyarország viszont még ebben sem egységes. Külömben nem lenne kérdéses.


-És akkor ez volt a kedvencem, ezt csak valahol olvastam blogon:"Mit csinálok a gyerekkel vasárnap délután ha minden zárva lesz. A tescoban jól elvolt"

Hát erre sem lehet sok mindent mondani, főleg ha nem akarom megbántani az embert. De lássuk be, annak a szerencsétlen gyereknek jó esélye van a fogyasztói társadalom irányítható droidjává válni. Kisgyerekként én is szerettem a fehérvári skálába menni a szülőkkel, jó volt a bisztró, érdekes új játékok, de azért nem ez volt a hét fénypontja, mint manapség egyeseknek.



És ezek még a jóindulató érvek voltak, a többi meg szóra sem lenne érdemes, olyanok mint "a kérdező jobbernácifidesznyik" vagy "csak nyomod a pártod mantráját", vagy "ez baromság".


Szóval a szubjektív érvekre nem könnyű objektív ellenérveket keresni.

2016. júl. 4. 09:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!