Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lesz Németországgal a...

Mi lesz Németországgal a közeljövőben, ha ennyi embert fogadnak be? És Ausztriával?

Figyelt kérdés

A híradóban is volt, meg egy népet riportban is láttam, hogy egyre több német költözik el Németországból, sokan jönnek Magyarországra is a Balaton környékére lakni.


Magyarországon kérdeztek meg pár nemrég ideköltözött németet, és a következőket mondták:

Az egyik férfi elmondta, hogy ő egy kisvárosból jön, de már nem hall az utcán szinte "helyes" németet, azaz olyat, akinek az az anyanyelve, így ő teljesen idegennek érzi magát ott.

Egy nő elmondta, hogy iszonyatosan sok lett a migráns a környéken, nem beszélnek németül, romlik a közbiztonság, és épülnek a mecsetek.

Volt olyan nő, aki elmondta, hogy be kellett zárnia a fodrászüzletét a szülővárosában, mert annyira sok lett a környéken a migráns, és olyan rossz lett a közbiztonság, hogy már szinte senki sem járt hozzá.


Németország most felvett 1 millió embert, ez a teljes lakosságnak töb mint az 1%-a, és ez egy 80 milliós országnál nem semmi! Most megállapodtak a törökökkel, hogy további 400-500 ezret vesznek át.

Olyan sok migráns megy oda, hogy én nem tudom elképzelni, hogy mi lesz az országgal. Ausztriában legalább maximalizálták a befogadható emberek számát,

de Ausztriába leginkább Európából mennek bevándorlók.



Melyiknek lesz "szebb" jövője? Ausztriának vagy Németországnak? Hol gondolkodnak "normálisabban" az emberek?


Hogy éli meg az átlag német, hogy szó szerint elözönlik az országát az idegenek?


Nem provokálásnak szánom a kérdést, de tényleg érdekel!



2016. máj. 26. 15:03
1 2
 11/17 anonim válasza:
8%

Szerintem a legjobb az lenne, ha ideiglenesen befogadna menekülteket MINDEN ország. Aztán amikor rendeződött a helyzet Szíriában, Afganisztánban, stb., akkor mehetnek vissza.

Elfogadónak kéne lennünk, és esélyt adni másoknak, akik azért menekülnek, hogy élhessenek. Természetesen most azokról beszélek, akik tényleg életveszélyben voltak a hazájukban.

És természetesen mindig vannak olyan emberek, akik valamit máshogy gondolnak. Lehet, hogy jönnek németek ide, mert nekik nem tetszik, hogy az országuk menekülteket fogad be. De azokkal mi van, akik ezt támogatják és elfogadják? Sajnos mindig csak azok a példák jönnek elő, amelyek az adott állítást alátámasztják, de ennél minden sokkal árnyaltabb.

2016. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyok egyáltalán náci ,de lassan ez a Merkel több nèmetnek árt mint Hitler,ès ezt nem csak a mostani generációra èrtem hanem a többire is. Milyen szèp is lesz a nèmet diákok(már most is sok helyen ilyen) vègzős osztálykèpe. Lányok nagyrèsze bekötve ès szèpen sorakoznak melettük a fiúk: Mustafa,Ahmed,Muhamad,Osama... ès persze a szegèny kis Hans aki már lassan olyan jól tud arabul mint nèmetül. Gyönyörű lesz
2016. máj. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
92%

Eléggé rossz a helyzet. Akik meg azt mondják, hogy semmilyen gond sincs velük, szerintem nem is találkozhattak sokkal. Én itt élek már egy pár éve a párommal. Az elején nekem is ilyen volt a véleményem, hogy hát a rászorulókon segítenünk kellene. De nem így és nem ezeknek. Voltam már iskolában, ahol menekültek tanulnak németet. Egyszerűen durvák, illemről életükben nem hallottak és rettenetesen gorombák. Bementek órára aztán leszarták, ők nem fognan németül tanulni és egész idő alatt arabul ordibáltak. Aztán jött egy törvény, hogy ha nem tanulsz, akkor küldenek vissza Törökországba, persze ekkor az összes bepánikolt, mert ilyet nem csinálhatnak velük. Meg is buktak, de szerinted kidobták őket? Dehogy, mentek egy másik nyelviskolába.

Én egy kicsi faluban élek évek óta, soha semmi probléma nem volt itt. Most meg? Rendőrautók ezrével járnak naponta jobbra balra, kirakatüvegek sorra betörve. (Igen persze... mert ezt egy német csinálta...hogyne...nem láttam ki tette, de biztosra megyek, hogy nem német volt, mert mindez akkor kezdődött, amikor tömegesen kezdtek el jönni).

1-2 testvéred van? Az arcodba röhögnek, mert ez szánalmas és ezt te még családnak hívod? Ez nem család, ez csak valami kis szánalmas tea parti.

Szaporodásban meg mint a cigányok. Nem találkoztam még egyetlen egy muszlim lánnyal sem, aki 19 évesen ne lett volna terhes, vagy ne lettek volna gyerekei. Aztán ideszülnek és már ki sem rúghatják őket, mert bébivel vannak. Aztán az anya egy szót nem tud németül, a gyerek se fog tudni.

Ugyebár ha itt akarsz élni, akkor dolgoznod is kell. Logikus. Nos nekik nem. Az egyik ilyen kedves arab immigránsnak, aki mellesleg 20 évig hollandiában lakott, megmondták, hogy abba kell hagynia a német tanfolyamot és munkát kell keresnie. Erre ő nagyobb hisztit csapott mint egy 5 éves, aki nem kapta meg a játékát. És mégis milyen jogon? Mert azt mondták neki, hogy Németországban dolgozni is kell? Igen. Mert az összes csak arra vár, hogy idejön, szart sem csinál, az állam meg pénzeli őket.

Ebből szép jövő? No azt megnézem...

2016. máj. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Aki a betelepítés mellett van az olvassa el a Lányom nélkül soha című könyvet. Komolyan mondom. Nagyon tanulságos.

Az is egy olyan nőről szól, aki kezdetben imádta az ő muszlim férjét, gyereket is szült neki, aztán a pasi kitalálta, hogy látogassanak haza a hazájába, Iránba.

A nő ezen a "vakáción" döbbent rá, hogy nem családlátogatáson van, hanem konkrétan a pokolban.

Nem mondom el mi lett ennek a kezdetben naiv nőnek a sorsa a férje országában. Olvassa el mindenki. Persze lelkiekben nem biztos, hogy mindenki bírni fogja, nekem is nagyon nehéz volt már különösen a vége felé, de érdemes.

2016. máj. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
87%

Hogy mi lesz No-gal? Most fogja végképp elveszíteni a Ii. világháborút, mert úgy néz ki, még nem volt vége, akkor.


Csak a németeket sajnálom.


Ausztria -Bécs kivételével- könnyebb helyzetben van. A fiataljaik hagyományőrzők, nem befolyásoltak, mint a német fiatalok.

2016. máj. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Bár Ausztria is sok menekültet fogad, de az osztrákok egyáltalán nem olyan elvakultak, mint a németek.

Ráadásul Bécs is inkább Kelet-Európaiakkal van tele, meg max törökökkel, arab meg efféle "kultúrnép" elég kevés van. De a mostani elnökválasztáson is majdnem a szélsőjobboldali FPÖ-s jelölt (FPÖ - Osztrák Szabadságpárt) nyerte a választást, pedig előtte sehol nem voltak. Felső-Ausztria és Salzburg tartományban is az FPÖ nyert.

Az osztrákoknak jóval alacsonyabb az ingerküszöbük, mint a németeknek, így szerintem Ausztria biztos nem lesz "kalifátus".

2016. máj. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Annyit mondok,hogy a német nyelv elveszíti a jelentőségét,senki nem akarja majd tanulni,senki nem akar majd ott élni,dolgozni, idő kérdése.
2016. máj. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!