Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kit érdekel a Krím-félsziget?

Kit érdekel a Krím-félsziget?

Figyelt kérdés
Eleve orosz lakta többségű, így egyértelmű, hogy kihez csatlakozik, az meg már tényleg csak hab a tortán, hogy Oroszországban a gazdaság még a szankciók ellenére is erősebb, mint Ukrajnában, és az életszínvonal is magasabb. Lehet hisztizni, hogy az "de jure Ukrajna", a kutyát nem érdekli, ha de facto meg Oroszország.

2016. ápr. 7. 22:14
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Azért itt nagyhatalmi játszmáról van szó! Ezt ne felejtsétek el! Mindenki tudja, hogy az ukrán puccsban azért valamilyen módon benne volt az USA keze, különböző titkosszolgálati módszerekkel. Innentől kezdve nem úgy működik, hogy akkor "mindenhol tartok egy népszavazást", nyilvánvalóan a legfontosabbat vitte - a Krímet, különböző okokból -, és a többit pedig le fogja választani Ukrajnáról, független autonóm területként, vagy pedig magához csatolja egy népszavazással. Tehát azért az USA-val szemben nem úgy mennek a dolgok, hogy akkor mindent viszek, amit akarok. Az, hogy Putyin szétverte a bábukat meg ilyenek, hát pont arról beszél minden szakértő, hogy az egész konfliktusból Oroszország és Putyin jött ki jól! :D Destabilizálja Ukrajnát, megszerzi, ami kell neki, és kész.
2016. ápr. 8. 03:26
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

"a kutyát nem érdekli"


Ha a kutyát nem érdekelné, akkor Putyin és holdudvara nem nyüszítene a szankciók miatt, a krímiek meg nem panaszkodnának arra hogy az elcsatolás óta megszűnt az érdemleges turistaforgalom.

2016. ápr. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
77%

A Krím-félsziget elcsatolását a krími tatárok ellenezték a legjobban, és most is ők ellenzik a legjobban, pontosan azért, mert ők nagyon jól tudják, hogy milyen a kisebbségvédelem orosz módra.

Oroszországban kb 6 millió tatár él, ebből csak 2 millió jut az autonóm Tatárföld területére, mert az összes többit széttelepítették az országban, hogy ne legyenek 1 helyen, és ne tudjanak fellázadni.

Hasonlóan a krími tatárok egy jó részét is széttelepíteték az oroszok, rengeteg krími tatár él Üzbegisztánban, Kirgizisztánban, stb.

Ráadásul az elcsatolás óta szó szerint megszűnt a turistaforgalom a félszigeten, márpedig ez a térség GDP-jében jelentősen érződik.


Oroszországnak a Krím-félsziget csak a Szevasztopolban lévő hadikikötő miatt kellett annyira. És pont azért háborog mindenki, mert Oroszország kőkeményen megszegte a Budapesti Memorandumot.


"A szerződés biztonsági garanciái Ukrajna, Fehéroroszország és Kazahsztán területi integritását vagy politikai függetlenségét érintő fenyegetés, illetve erőszak alkalmazása esetére vonatkoznak. Ukrajna ennek eredményeként 1994 és 1996 között leszerelte a világon a harmadik legnagyobbnak számító nukleáris fegyverarzenálját.


A 2014-es krími krízishelyzet kitörésekor az Egyesült Államok jelezte, hogy az orosz beavatkozás az Ukrajnának adott garanciákat szabályozó Budapesti Memorandum megszegésének minősül, és egyértelműen sérti Ukrajna szuverenitását és területi integritását."



Koszovó leválása semmilyen nemzetközi egyezménybe vagy szerződésbe nem ütközött. Hasonló eset, de mégis más. Mellesleg a Krím elcsatolása után egyre nagyobb távolságot kezdenek tartani az oroszoktól az orosz csatlósállamok is (Belarusz, Kazahsztán).

Ráadásul a Baltikumban is jelentős mennyiségű orosz él, és mindhárom Balti ország NATO és EU tag.

2016. ápr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

"Ha a kutyát nem érdekelné, akkor Putyin és holdudvara nem nyüszítene a szankciók miatt, a krímiek meg nem panaszkodnának arra hogy az elcsatolás óta megszűnt az érdemleges turistaforgalom."


??? Szerintem téged is érdekelne, ha mindenféle mondvacsinált okra hivatkozva elkezdenének szankcionálni...a turistaforgalom érdekli őket a legkevésbé, amikor Ukrajnában olyanok rohangáltak AK-kal, akik csak úgy mellesleg ki akarják irtani az oroszokat.

2016. ápr. 8. 10:10
 15/26 A kérdező kommentje:

""A szerződés biztonsági garanciái Ukrajna, Fehéroroszország és Kazahsztán területi integritását vagy politikai függetlenségét érintő fenyegetés, illetve erőszak alkalmazása esetére vonatkoznak. Ukrajna ennek eredményeként 1994 és 1996 között leszerelte a világon a harmadik legnagyobbnak számító nukleáris fegyverarzenálját."


De itt megint csak jöttök ezzel a nemzetközi hülyeséggel. És ez a kit érdekel, amit ide bemásoltál? "Az USA megmondta", és akkor mi van? Bevonult, visszafoglalta? Nem. Tudod mikor fogadta el az USA, hogy a Krím orosz lett? Amikor Kerry Lavrovval meg Putyinnal vigyorogva tárgyalgatott az incidens után. Az a terület de facto Oroszország, és jöhettek itt memorandumokkal meg egyéb "nemzetközi joggal", akkor is az fog maradni, mert ilyen a nagyhatalmi játszma.

2016. ápr. 8. 10:13
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Troll-e vagy, esetleg bérkommentelő? De mindenesetre egy tizenéves moszkvai kisdiák szintjén van a tájékozottságod a világ dolgaiban.
2016. ápr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

"Troll-e vagy, esetleg bérkommentelő? De mindenesetre egy tizenéves moszkvai kisdiák szintjén van a tájékozottságod a világ dolgaiban."


Ez ám az érv! :D gondolom elfogyott a tudásod, ami kimerült a "őőőő, megsértették a jogot, igen, a jogot sértették meg, azt meg!" szintben, és most bajban vagy. Nem baj, elnézem neked! :)

2016. ápr. 8. 18:03
 18/26 anonim ***** válasza:
90%

"De itt megint csak jöttök ezzel a nemzetközi hülyeséggel. És ez a kit érdekel, amit ide bemásoltál? "Az USA megmondta", és akkor mi van? Bevonult, visszafoglalta? Nem. Tudod mikor fogadta el az USA, hogy a Krím orosz lett? Amikor Kerry Lavrovval meg Putyinnal vigyorogva tárgyalgatott az incidens után. Az a terület de facto Oroszország, és jöhettek itt memorandumokkal meg egyéb "nemzetközi joggal", akkor is az fog maradni, mert ilyen a nagyhatalmi játszma."



Mondd, te hány éves vagy? Mert az irományod alapján olyan 14-15-nek tippellek.

Ez nem így működik, hogy a nemzetközi egyezményre az tojik, aki akar. Ezek komoly dolgok, még ha ezt gyerekfejjel nem is fogod fel.

Konkrétan elég kemény szankciók vannak érvényben Oroszországgal szemben, ami igencsak fájdalmas nekik, és folyamatosan keresik a kerülőutakat, ha azt akarják, hogy az ország ne csődöljön be. A G8-ból is (ideiglenesen) kizárták Oroszországot pont emiatt az imperialista, hódító politikája miatt. Egy hülye példával: Te mit szólnál hozzá, ha Putyin gondolna egyet, és bevonulna Szabolcs-Szatmár-Bereg megyébe, hogy márpedig neki ez a terület kell, majd a választást jól elcsalva Oroszországhoz csatlakozik a terület??


Itt senkit sem érdekel, hogy egy terület kié volt eredetileg. Oroszország garantálta Ukrajna területi egységét és sérthetetlenségét, ennek ellenére zokszó nélkül megszegte ezt az egyezményt. Mennyire szavahihető és megbízható szerinted egy ilyen vezetésű ország?

A Krím-félszigetet Hruscsov adta Ukrajnának egyfajta kárpótlásként Holodomorért, amiben bizony több millió ukrán halt éhen (és az ukránok szerint ez szervezett népirtás volt), és a helyükre (Kelet-Ukrajnába), kitalálhatod, oroszokat telepítettek. Pontosan ezért van ma ennyi orosz Kelet-Ukrajnában.

Te mit szólnál ha Magyarországon lett volna efféle szörnyű éhezés, majd a halottak helyére más nemzetiségű embereket telepítenek be?


Szerintem inkább olvass utána a történteknek, és ne itt lökd a gyerekes rizsádat, mert ez alapján fogalmad sincs róla, hogy hogy működik a világ, mert azt csak egy kényelmes leegyszerűsítés, hogy a "nagyhatalmak játszmája".

2016. ápr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy nem értetted meg, amit mondtam. A mondandóm lényege nem az volt, hogy a nemzetközi jogra nyugodtan rá lehet sz@rni, hanem az, hogy nyugodtan rá lehet sz@rni, ha nagyhatalom vagy. Az, amikor az USA 2003-ban megszállta Irakot, ugyanúgy nemzetközi szankciókba ütközött, nem? Ő megtehette, mert nagyhatalom. Oroszország szavatolta Ukrajna területi integritását, mégsem tartotta be, elvette a Krímet - vagy visszavette, nézőpont kérdése -, de megteheti, mert nagyhatalom. A nagyhatalmak nem fognak egymásnak ugrani, "holmi" Ukrajna miatt. Ezt állítottam a nemzetközi joggal kapcsolatban.


A második a szankcionálás: Igen, de gondolom ha ennyire tájékozott vagy, azt is tudod, hogy a szankciók ugyanúgy fájnak Európának, elég ha csak azt mondom, hogy az olaszok NEM akarták fenntartani az embargót, a finnek határozottan tiltakoznak ellene, mivel a finn gazdaság nagyban függ az oroszoktól, de ugyanez elmondható SZINTE MINDEN EURÓPAI ORSZÁGRÓL! Tehát amikor a szankciókról beszélünk, ezt is tegyük hozzá, és innen már kikövetkeztethető, hogy ha mind a két félnek fáj, akkor mégis kinek az érdeke, amit egyébként tetézett az Volkswagen botrány is...


A történelemben nincs ha, a jelenlegi helyzet van, ami abból áll, hogy a Krímben több az orosz, mint az ukrán, innentől kezdve joga van a területnek dönteni arról, hogy hova akar tartozni.


"Szerintem inkább olvass utána a történteknek, és ne itt lökd a gyerekes rizsádat, mert ez alapján fogalmad sincs róla, hogy hogy működik a világ, mert azt csak egy kényelmes leegyszerűsítés, hogy a "nagyhatalmak játszmája"."


Kicsit elemezd azt, amit írtam, hátha okosodsz is kicsit.

2016. ápr. 8. 19:10
 20/26 A kérdező kommentje:
nemzetközi jogba ütközött*
2016. ápr. 8. 19:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!