Mik az európai értékek és ki határozza meg őket?
Hangzatos kifejezés, amit ma szeretnek használni, különösen baloldali, liberális körökben.
Mely szerint, az ő értékrendjük az "európai".
Szabadság, egyenlőség, az egyéniség fontossága, az emberi élet tisztelete, a tudás és a tudományok tisztelete, vallásszabadság, véleményszabadság, ilyesmik.
Nem határozza meg őket senki. Ez nem valami egzakt dolog, mindenkinek kicsit mást jelent. Vagyis mindenki maga dönti el, hogy ő mit tekint európai értéknek. És nyilván általában az ember azt tekinti európai értéknek amit ő maga is vall.
"Szabadság, egyenlőség, az egyéniség fontossága, az emberi élet tisztelete, a tudás és a tudományok tisztelete, vallásszabadság, véleményszabadság, ilyesmik. "
De például a család, vallás, nemzet, hazaszeretet, hagyományőrzés már ciki, mert ezek abszolút értékek, de a szbadságot, egyenlőséget még definiálni se nagyon lehet.
Persze... az uborka görbülete is fontos, hogy egyforma legyen, de hogy ugyanazért a munkáért mondjuk a németek háromszoros bért vesznek fel, az még belefér az egyenlősdibe.
Ez általában úgy működik hogy a javak elosztásánál az EGYÉNISÉG a mérvadó, azaz az erősebb kutya elvét alkalmazzák, de a szart már szigorúan az KOLLEKTIVITÁS alapján akarják szétkenni, mint például a migráns kvóta ötlete...
Hát valahogy így kell az európai értékekekt nézni.
A család univerzális emberi érték. A világtörténelemben mindig fontos volt, most is az és mindig az is marad. Nyilván európai érték is.
A vallás inkább anti-európai. Európából indult a szekularizmus és az ateizmus, Európa az egyik legkevésbé vallásos hely a Földön. Olyan országokat leszámítva, mint Kína, amik azért ateistábbak, mert egy Európából származó eszmét vettek át. Ja. A vallás nem európai érték.
A nemzet és hazaszeretet azok európaiak. Történelmileg is, jelenleg is.
A hagyományőrzés nem ciki. Én is jártam hagyományőrző rendezvényekre, mert érdekesnek tartom. Semmi baj vele. Amivel talán összekevered, az az elavult értékrend erőltetése. Annak semmi köze a hagyományőrzéshez. És azért ciki, mert rettenetesen nagy hülyeség. A jelenben élünk, természetesen jelenkori értékekkel. Nem a múltban, múltbeli értékekkel.
De szeretném kiemelni még egyszer, hogy ez mind az én értelmezésem. Nincs egzakt definíció arra, hogy mi európai érték, vagyis ha neked mást jelent ez a kifejezés, akkor egészségedre.
A szabadság azt jelenti, hogy az emberek megtehessenek olyan dolgokat, amiket szeretnének, és nem akadályoznak vele másokat.
Az egyenlőség azt jelenti, hogy az emberek jogilag egyenlőek, és törekednünk kell arra, hogy esélyeiket tekintve is egyenlőek legyenek.
"Persze... az uborka görbülete is fontos, hogy egyforma legyen, de hogy ugyanazért a munkáért mondjuk a németek háromszoros bért vesznek fel, az még belefér az egyenlősdibe."
Az egyenlőség nem az eredményre vonatkozik. Egy elítélt tolvaj és egy el nem ítélt ártatlan jogilag egyenlőek, ha egyszer az egyik elkövette amiért elítélték, a másik meg nem követte el amiért nem ítélték el. Na, ez egy kicsit bonyolultra sikerült, de remélem érted. Az embereknek lehetőség szerint azonos lehetőségeket kell biztosítani. Ha az egyik él vele, a másik nem, az már egyéni kérdés. Nem pedig visszafelé gondolkodunk, hogy aki többet tudna tenni azt szívassuk meg, hogy végeredményben ugyanolyan helyzetbe kerüljön. Ez eleve lehetetlen, de ha lehetséges lenne, akkor is erkölcstelen.
"Ez általában úgy működik hogy a javak elosztásánál az EGYÉNISÉG a mérvadó, azaz az erősebb kutya elvét alkalmazzák, de a szart már szigorúan az KOLLEKTIVITÁS alapján akarják szétkenni, mint például a migráns kvóta ötlete..."
A javak MEGSZERZÉSÉNÉL az egyéniség a mérvadó. Bármilyen versenyben, amikor mindkét fél akar valamit, az az eredmény alapja, hogy ki tett többet a célért.
Ha viszont valamit vállalni kell, azt mégsem lehet úgy megtenni, hogy aki a legügyesebben kibújik annak nem kötelező. Mert akkor nem működne semmi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!