Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Létezik önálló magyar külpolit...

Létezik önálló magyar külpolitika a világban vagy ezt az EU és a NATO határozza meg?

Figyelt kérdés

2013. júl. 9. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy a francba ne létezne már, az EU legfeljebb a tagállamok közötti külpolitikára hat szabályozó jelleggel (de még arra sem teljes mértékben, lásd: szlovák - magyar viszony), a külsősökkel szemben pedig legfeljebb kereskedelmi és emigrációs korlátozások vannak érvényben (amik jó dolgok, akárhogy is nézzük).

A magyar politikusok is előszeretettel haverkodtak az elmúlt években az oroszokkal, kínaiakkal, kazakhokkal, mongolókkal meg egyéb jött-ment keleti népekkel, holott az EU külpolitikáját ez nagyon nem tükrözi. Sőt, az ENSZ-ben hozott döntéseinkre sincs hatással. A NATO meg mint katonai szervezet jóformán csak a fegyveres bevetések és hírszerzés folyamán jön képbe a külpolitika terén. Pl. egy NATO és nem-NATO tagállam nem olyan szívesen működik eggyütt bizonyos területeken, de ettől függetlenül jól megvannak egymás mellett.

2013. júl. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem létezik EGY magyar külpolitika. Van számtalan dolog a világban, amelyre a magyar külpolitika - de akár más szervezetek, sőt állampolgárok - reagálnak valahogy. Ez a sok-sok álláspont némelyike megegyezik az EU és NATO álláspontjával (mert nekik is van ilyen), másik csoportja nem egyezik meg, és van egy csomó dolog, amelyikről csak mi, az EU, vagy a NATO alakít ki álláspontot. Ennyi.

És amiben eltérők az állás pontok, azt - amennyiben fontosnak tartják - megvitatják. Vagy nem vitatják meg.

Előfordul, hogy egy kérdésben egyik vagy másik fél azt mondja a partnernek, az én álláspontomat érdemes lenne megfontolnod. Ennyi. Még szerencse, hogy beszélőviszonyban vagyunk másokkal.


De hogy egyik a másiknak meghatározza, az csak eszement ostobák, vagy szándékos rágalmazók fejében fordulhat meg. Az is csak azért, mert szerencsétlenek nem tudják, mi az hogy szerződés, szerződési kötelezettség.


Ha egyszer Magyarország álláspontja mondjuk az, hogy a falabda exportja nem szerencsés, akkor ezt bárki vitathatja (mert szabad véleményalkotás van), de az álláspontunkat nem befolyásolhatja. Más a helyzet, ha mondjuk a zulukkal szerződést kötöttünk, hogy támogatjuk a falabdák egymás közötti exportját. Ekkor a zuluk akár jogosan kényszerítik ránk a véleményüket, hiszen szerződésben ezt vállaltuk.

2013. júl. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Önáló külpolitika ? Őnálóan nem lehet másik államal tárgyalni mertha tárgyalunk ba éegaláb az az állam bele szol.

ÉS sokmindent leszar az eu és a nátó és nemszolnak bele mert nekik mindegy.

2013. júl. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!