Adalek a masodik vilaghaboruhoz. Nem gondoljatok hogy a teljes folyamat Amerikat forgatokonyv szerint zajlott? Pro es Kontra? Avagy velemeny?
A: hogy lehet hogy Hitler nem tudta terdre kenyszeriteni Angliat mikor egyes feljegyzesek szerint par napon mult hogy kifulladjanak.
B: Japan a tengeri fejlettsegnek koszonhetoen siman besegithetett volna mind Anglia mind Szovjetunio ellen. (Barbarossa Eszak es Del) Meg sem tette.
C: Zsidok Kommunistak kozott kiegyenlitett volt a kapcsolat? Ez inkabb egy ujabb kerdes.
Mind 3 kivetes csak azt a gyanut tamasztja ala amit fentebb irtam.
Csak A-ra és B-re reagálnék, a harmadikat nem tudom, hogy jött ide...
A. Érdekelnének azok a feljegyzések. Egyrészt a németeknek nem volt elég partraszálló járműve. Másrészt az angoloknál jól működött a honi légvédelem, vagyis nem tudtak volna ejtőernyősökkel döntő fölényt kivívni - gondolj csak arra, hogy Kréta elfoglalásánál mekkora veszteségeket szenvedtek el, pedig ott elvileg sokkal könnyebb dolguk volt. HA partra szállnak, és kialakítanak egy hídfőállást, ott van az, hogy a német gépek java nem volt képes anglia felett elég hosszan tartózkodni ahhoz, hogy megfelelő légi fedezetet biztosítsanak, míg az angol gépek órákon keresztül támadhatták volna a parton levő németeket. Tengeralattjárókkal tényleg közel voltak ahhoz, hogy kiéheztessék a briteket, de onnantól, hogy amerika engedélyezte a hadianyagot, illetve a kölcsönbérleti szerződéssel gyakorlatilag szállított mindent, ez a látszólagos közelség fényévekre váltott. Plusz németország termelékenysége mindig alatta volt a szövetségesek termelésének, így sosem tudtak annyi tengeralattjárót és repülőgépet gyártani, ami kellett volna egy tényleges megszálláshoz vagy kiéheztetéshez.
B. A japán haderő valóban fejlett volt, de csak bizonyos területeken. Vadászgépből gyártottak pár remek típust, ahogy a tengeralattjáróik is tudtak eredményeket elérni, de szárazföldön technikailag borzalmasan le voltak maradva. Harckocsi építés gyakorlatilag 0, nyersanyag bázis gyakorlatilag 0, (pontosabban a megszállt, és megtartani kívánt területekről tudtak szállítani, amíg azokat uralták), plusz alapvetően minden résztvevő fél a saját céljait próbálta elérni. Japánnak nyersanyagokra és óceáni területekre volt szüksége, a Szovjet Unió elleni harc egyrészt túl sok erőforrást kötött volna le, plusz túl távol is volt a közvetlen érdekszférájukhoz képest. (A németek ugyanúgy nem segítettek a Csendes-óceán körüli harcokban, pont ezen okok miatt.)
A C csak egy ideologiai avagy tarsadalmi alapon levo kerdes. Soha sehonnet nem hallottam meg olyat hogy kommunista es zsido kozott rossz lett volna a kapcsolat. Mind diplomaciai, mint tarsadalmi mint gazdasagi teren. Tehat mind konkluzio Amerika es Szovjetunio erdeke lehetett az egyuttmukodes.
Egy szo Hitler avagy a Nemetek csinaltak par erthetetlen dolgot a masodik vilaghaboru alatt ami csak egy sugallat hogy tobbszor nem sajat kutfobol dolgozhattak.
Akkor én a C-re reagálnék:
Miért, szerinted a zsidóknak mivel kellett volna inkább közösködnie? A szélsőjobboldallal, ami programként tekintett a megsemmisítésükre? Akkoriban vagy komcsi voltál, vagy náci, vagy kisember, aki nem foglalkozott ezzel az egésszel, és hitványul pusztult el a fronton vagy egy lágerben.
"Soha sehonnet nem hallottam meg olyat hogy kommunista es zsido kozott rossz lett volna a kapcsolat."
Hát, Magyarországon a háború végén sok zsidó lépett be a kommunista pártba, talán érthető módon: KICSIT haragudtak a szélsőjobboldalra, ezért a szélsőbalig mentek. Az évtized végére viszont a legtöbbjük kiábrándult a kommunistákból. Többek között nagyapám is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!