Jelenleg hogyan áll az európai egységesülési folyamat?
Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 12:53
1/6 anonim válasza:
sajnos elég jól
lásd fiskális unió
2012. febr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Sehogy.Európa soha nem fog egyesülni.Annyira eltérőek a kultúrák és a nyelvek , anyagi helyzetek hogy lehetetlen egyesíteni őket.
Az USA az másként működik , ott angol a nyelv , minden államban egy a kultúra.Persze nyelvi dialektus tájszólás ott is van meg kisebb kulturális eltérések de nem jelentősek.
2012. febr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 anonim válasza:
ma 13:16
Azért az USA-ban a tagállamok között is irtó nagy különbségek vannak. Teljesen más egy déli mentalitású Nevada, mint az északi Maine, de ezen kívül is ezernyi differencia van közöttük. Louisianaban például a francia is hivatalos nyelv és a lakosság tizede beszéli is.
Ettől függetlenül tényleg nem sok esély van Európa egyesülésére a következő 50-100 évben, hacsak a németek vagy az oroszok erővel nem egyesítik, mert azért azt ne gondolja senki, hogy rajtuk kívül más is labdába rúghat...
2012. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
Kezdeti sikerek után az Unió felbomlófélben van, s ennek legfőbb oka az Euróövezet válsága. Görögország szinte biztosan ki fog pottyanni, jó úton halad Portugália, Spanyolország is. Nem lehet olyan országokat egyetlen monetáris tanáccsal kormányozni. Ha pl. A spanyolok időben le tudták volna értékelni a valutájukat, a versenyképességük növekedne, olcsó lenne a spanyol termék, eladható. Csakhogy nekik nincs nemzeti valutájuk, tehát nem ők döntenek a jegybanki kamatszintekről meg az árfolyamról. Így azután már-már a kutya nem vesz Seatot VW helyett. A Seat ugyanis drágább, lehet, hogy nem rossz, de mégsem "német minőség". Így azután a munkahelyek ogynak, az elkeseredettség nő. Hasonló jelenségek figyelhetők meg Olaszországban is. A görögök már ezen is túl vannak. Nekünk sose szabad belépni az euróövezetbe. A forint sorsát továbbra is az MNB-nek kell kezelni, s ezt a feladatot nem szabad átruházni a magyar érdekeket lesz@ró nyugat európai országokra.A pénzügyi szuverenitás az egyetlen, ami segítségével mindig kihúzhatjuk magunkat a nagy bajból, s nem ró ránk teljesíthetetlen kötelezettségeket.
2012. febr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 Laci31 válasza:
Németország jelenlegi adóssága közelíti a 2billió dollárt. Ha felbomlana a valutaunió, akkor a mesterségesen szinten tartott Germán gazdaságot megölné az erős visszavezetett márka. Ergo a németeknek érdekük az euro életben tartása, minden eszközzel. Gátlástalanul megfognak hozni minden olyan döntést, amely akár hátrányos lehet az EU többi tagállamára is. Az angolok ezt nagyon jól tudják.
2012. febr. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
#4/5
Nem csak ez az egyetlen út. A felbomlás véleményem szerint több kárt okozna, mint hasznot. Az euró létrehozása előtt neves közgazdászok jelezték, hogy egy közös valuta közös pénzügy avagy fiskális unió nélkül halott ügy. Ezt mindenki tudta, de ezt vállalták ui. az unió mindig válságról válságra mélyült, integrálódott. Mondhatni a válságokat használták az integráció mélyítésére. Szóval a fiskális paktum az egyetlen jó irány szvsz.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!