Akik folyamatosan azon tombolnak, hogy "Szíriában rendet kell tenni! ", azoknak van fogalmuk róla, hogy mégis hogy?
Olyan egyszerűen dobálóznak a szavakkal.
Kormányerők, Basár El-Aszad elnök katonái.
Iszlám Állam
Szabad Szíriai Hadsereg
Al-Nuszra Front
Kurdok
Ez az 5 jelentős erő ami uralkodik jelenleg Szíria bizonyos részein, gyakorlatilag 5 részre van szakadva az ország, de ezen kívül még 10-20 egyéb szervezet, TÖBB EZER fős erővel birtokol kisebb nagyobb területeket.
Hogy értik a rendrakást a nagyokosok? Megölni mindenkit? Legyalulni az országot a földig?
Beállni valamelyik szervezet mellé, vagy a kormány mellé, és ellátni tonnányi fegyverrel, zsoldosokkal, majd legyőzni az ellenfeleit? Mi alapján döntesz, hogy ki mellé állsz?
Adni mindnek egy részt Szíriából, ahol kikiálthatja a saját kalifátusát/köztársaságát? A többi tétlenül nézné? Szerintetek olyan marha egyszerű ez a rendrakás?
Várom az ötleteket, írjátok is le, ne csak üres szavakkal dobálózzatok.
A Gyakorin hogy lehet szakértői véleményt várni? Nem az én dolgom, hogy kitaláljam a megoldást mikéntjét, erre vannak szakemberek.
Azt viszont nélkülük is könnyű belátni, hogy akkor nem lesznek menekültek, ha nincs mi elől menekülniük. Mi a tökömnek fizessek adót a honvédelemre és a külügyre, ha nem képesek kidolgozni ennek a módját?
#5
Szegénység, szankciók, éhezés éghajlati problémák miatt.
Ha megnézed a legtöbb forradalom hasonló okokból indult a történelem során.
8/
"Szegénység, szankciók, éhezés éghajlati problémák miatt.
Ha megnézed a legtöbb forradalom hasonló okokból indult a történelem során."
El kell hogy keserítselek.
A történelemben a legtöbb forradalom "csinált" forradalom volt, amit egy szűk réteg generált a tömegek lázításával, hogy pozícióba kerülhessen.
Ez nyilván nem minden esetben vesz el a tömeg sokszor őszinte áldozatvállalásából, de mindenütt kimutatható a hatalmas manipuláció.
Tulajdonképpen ezért is veszélyes a demokrácia...
Ha ven egy kemény vezető, akivel nyilván elégedetlen a tömeg, nem biztos, hogy a vezető elmozdítása pozitív fejleményelet hoz.
Asszadban, Szaddamban és Kadhafiban az volt a közös, hogy képesek voltak az egymmással ellenséges csoportok között élhető egyensúlyt tartani. És ezt sok esetben csak kemény kézzel lehet.
Tehát ilyen esetben KÜLÖNÖSEN az iraki és a líbiai káoszból tanulva a szíriai zavargások szítása feltétlenül emberiség elleni bűntettnek kell hogy legyen nyilvánítva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!