Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy USA+EU vs SZU+Kína konflik...

Egy USA+EU vs SZU+Kína konfliktusban India és az ISIS melyik oldalra állna?

Figyelt kérdés
Egyre jobban kiéleződik a helyzet most épp a kínaiak meg a szovcsik tartanak közös hadgyakorlatot, az amcsik meg telepítik a fegyvereket folyamatosan kelet-EU-ba. Egy ilyen konfliktusban az Indiaiak na meg a fanatikus dzsihádisták döntő fontosságúak lehetnek. Szerinted melyik oldalra állnak majd ha dönteniük kell?

2015. aug. 20. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
India a NATO oldalára ugyanis gyűlölik a kínaiakat. Az ISIS senki oldalára nem állna ugyanis ki akarnak irtani mindent ami nem az ő szélsőséges iszlám elveiket követi.
2015. aug. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy már nem létezik Szovjet Unió?
2015. aug. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak ha valóban az usa vagy valóban a ruszkik állnak az ISIS mögött, akkor ha nem is direkt de komoly ráhatásuk lehet az események alakulására. India azért kérdéses számomra, mert az ő haderejük döntheti el az egészet, és ezért nyilván Kína meg a ruszkik is megkörnyékezik őket, hogy tegyék félre a határvitákat egyebeket és álljanak össze mint a fekáliás alsónemű mert lényegében nekik is érdekük a jelenlegi nagyhatalmak trónfosztása.
2015. aug. 20. 18:05
 4/13 A kérdező kommentje:

#2

Most nem akartam felsorolni az összes volt szovcsi csikásukat. Gyakorlatilag SZU a balti államok meg ukrajna nélkül.

2015. aug. 20. 18:15
 5/13 anonim ***** válasza:
USA+EU helyett NATO-t kell nézni ugyanis az európai országok nagyrésze NATO-tag és kötelesek védeni egymást, szóval a régi SZU-ból csak Oroszország, Fehér-Oroszország és kb a sztánra végződő országok vannak mint üzbegisztán, kazahsztán meg a fene tudja hol van a térképen típusú országok.
2015. aug. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Érdekes kérdés és köszönöm hogy fel tetted!

-Mivel a NATO majdnem legerősebb hadserege a Török és már most le van foglalva az Isis és a Kurdokal.

-India valószínű a NATO mellé állna de így is meg gyűlne a baja Kínával meg még ott van több Ázsiai erős hadsereg

1-Malajzia ő szerintem Kina mellé állna mert jó kapcsolatba vannak és nem nagyon húz a Nyugat felé.

2-indonézia szerintem egy értelmű hogy Kína mellé állna.

3-Szingapur mivel kemény Nyugat párti ezért valószínű hogy nem a NATO mellé állna ha nem csak az USA mellé ezért n minden részen támogatná Európát.

-Mivel ez ennél nagyobb háború lenne amit írtál ezért a NATOnak lenne két fontos segítője Ausztrália és Új-Zeland

1-Új-Zéland hát biztos jönne segíteni de távolsága miatt nem tudom meddig jutnak.

2-Ausztrália ellene foglalva Kínaval ezért erre felé ő se jönne.

-Európai országok akik nincsenek benne a NATOba.

1-Svájc és Ausztria mind kettőnek van fontos hadserege ezért fontosak lennének de biztos hogy nem minden erejük el fogja a NATOT segíteni.

2-Svédország 100% hogy a NATO mellé állna.

3-Finnország szerintem nagyon orosz párti ezért szerintem mellé állna.

-További orosz szövetségeseg.

Kazahsztán,Irán, Beloruszia,Türkmenisztán,Űzbegisztán,Kirgisztán,Kuba

-NATO további szövetségeseg.

UAE, Kanada, Kuvait, Katar, Monaco, Marokkó, Egyiptom,Grúzia,Ukrajna (stb kisebb országok)


Írország nincs benne a NATOba de mivel benne van az EU-ban ezért tudjuk ki mellé áll.


Ha lesz háború akkor nagyba fogja el dönteni hogy a Dél -Amerikai országok ki mellé fognak állni!


Ha esetleg Oroszország nyerne az biztos nem az Orosznak lehet köszöni mert rengeteg külső és belső ellensége van!


Azért közlöm hogy a NATOnak sincs sok esélye mert Amerika csökkentette a létszámát és a költségvetést is.

Ezen kívül Németország lassan a legkevesebbet költ a honvédelmre.

Franciaország folyamatosan add el más országoknak mindent magának még se csinál semmit.

Angliába meg ne is reménykedjetek mert van és lesz neki elég baja.


Köszönöm hogy válaszolhatam!!!

2015. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha lenne egy kérdésben vázolt konfliktus, neadjisten háború, akkor az ISIS mondjuk kérne egy kávét és egy cigit, majd röhögne az elfoglalt romokon.
2015. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

1) Az USA legnagyobb hitelezője Kína, szorosabb a gazdasági kapcsolatuk, mint valaha...

2) Az ISIS egy vicc, esetleg lokális probléma, de semmi esetre sem világszintű tényező.

3) India nyugatról kapott/lopott atomfegyvert, nem kérdés a lojalitása...

4) A kínaiak az oroszokkal is jóban vannak, de nem is kérdés, hogy egy esetleges világháborúban a nyugat pártját fognák, már csak a gazdasági kötődések miatt is... A NATO és a jóléti szövetségesei nagyságrendekkel nagyobb felvevőpiacot jelentenek Kína könnyűipara számára mint százmillió csóró orosz, illetve pakisztáni.


Íme egy példa: az Apple kiszervezi az iPhone-ok tömegtermelését Kínába, ott egy mamutvállalat (ami állami kézben van) kemémyen tejel, Kína tejel, USA tejel... Amerikában, illetve nyugaton megveszik az iPhone-okat, USA tejel, a sikeren felbuzdulva a következő iPhone szériából többet rendelnek, Kína tejel, és így tovább...


Egy háború az embargóknál kezdődik, és egy ilyen valoszínűtlen forgatókönyvben Kína nem csak a befektetőit vesztené el, hanem az USA is mehfeledkezne az előbb már említett hiteleiről (államkötvények befagyasztása, stb.), nem kapná vissza Kína a pénzét... A trillió-dolláros valutatartalék kitart az idők végezetéig, de nyugati import-export nélkül nincs sem befekteto, sem felvevőpiac... Hogy a Kinában és Oroszországban beálló éhinséget ne is említsem...


Egyébként is mik ezek a kérdések? Minek van ingyenes közoktatas, ha utána ilyen kérdések felmerülhetnek a (feltételezem) érettségivel rendelkező szavazó polgárokban?

2015. aug. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Még mindog 8-as vagyok... 6-os, te milyen stratégiai játékkal játszottál, hogy szerinted Ausztriának és a hagyományosan semleges Svájcnak "fontos" hadseregei vannak? Finnország oroszpárti... Szakadok :D


Sajnálom, nem kiosztani akarok mindenkit, de az ilyen kérdésekből látszik, hogy a szavazók többsége megáll a fejlődésben a tini évei végén...

2015. aug. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"-Finnország szerintem nagyon orosz párti ezért szerintem mellé állna. "


Ugy tudom hogy utálja egymást a két ország, nézd csak meg mi volt a II. VH-ban.

2015. aug. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!