Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország, Kína, India,...

Oroszország, Kína, India, Japán miért nem száll be az IS elleni harcokba?

Figyelt kérdés
Nemértem,hogy miért csak az USA,Franciaország,most meg majd Hollandia,és Görögország harcol ellenük. Nem az lenne mindenki érdeke,hogy ne jelentsenek valós fenyegetést a világra? Oroszországot is megfenyegették,de Oroszország inkább azzal volt elfoglalva,hogy az USA "törvénytelenül" kezdte el az IS-t támadni.
2014. szept. 26. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igazából de... mármint érdekük lenne leverni. Szinte érthetetlen.. Szerintem kivárnak. Valamire készülnek. Simán megléphetnék. Sőt cserébe még egy kis kereskedelmi kapcsolat is kiépülhetne a megszállt országokkal.
2014. szept. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Oroszország erősen fontolgatja, hogy beszáll.
2014. szept. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

# 1


Te miről beszélsz?

2014. szept. 26. 11:35
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Oroszország jelenleg a gaz, imperialista, hanyatló Nyugat jóságos, szelíd és erős ellenpólusaként próbál szerepelni (jé, ilyen már volt egyszer). Ebből adódóan még véletlenül sem vesz részt egyetlen olyan katonai akcióban sem, ahol az Egyesült Államokkal együtt, egy oldalon kellene harcolnia. Nehéz lenne megmagyarázni, hogy mégis mi kényszeríti őket egy táborba. Pedig Oroszországnak is van félnivalója: rengeteg a közép-ázsiai szovjet tagköztársaságokból érkezett muszlim bevándorló, ha őket is meghülyíti az IS, lesz még bajuk. De azt majd ráérnek akkor kezelni, most fontosabb a kialakított kép megőrzése.

Kína is hasonló helyzetben van: nem akar az Egyesült Államok oldalán harcolni, miközben épp azon kakaskodnak, hogy melyikük lesz a csendes-óceáni térség új ura. Nem venné ki jól magát a dolog.

Japán a II. világháború óta hagyományosan semleges, nyílt támadó hadműveleteket nem indít. Nem is fognak külföldön lövöldözni, majd megvédik magukat, ha kell. Egyébként is: van nekik elég bajuk, nem pörög egészen úgy a gazdaságuk, mint szeretnék, nem kell még több kiadás.

India meg eddig is kimaradt a nemzetközi konfliktusokból, valószínűleg most sem akarnak beszállni. Ha nagyon lövöldözni akarnak, ott van nekik az állandó pakisztáni-bangladesi csatatér.

2014. szept. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

# 4


Köszönöm a választ. Én úgy gondolom,hogy ha nem az USA,akkor előbb utóbb Oroszország,vagy Kína kezdte volna meg a hadműveletet az IS ellen. Annyira egyik ország sem buta,hogy hagyja,hogy más országokat elfoglalva megerősödjenek,majd rájuk támadjanak. Tehát ha az IS elfoglalja Európát,és maga mögé állítja Európa lakosságát,és úgy indít hadjáratot Kína ellen,vagy akár Oroszország ellen pl,na azt senki nem várná ki,hogy idáig fajuljon adolog,előbb utóbb minden ország észbe kap,hogy ennyit nem ér az egész dolog,erjük le őket mielőtt komolyabbá fajulna a helyzet.

2014. szept. 26. 11:44
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Oroszország be akart szállni. Putyin elsők közt jelezte, hogy hajlandó részt venni benne. (Nem emberbaráti szempontok miatt, reális fenyegetés nekik a csecsenek és ingusok fellázítása.) Obama mondta, hogy nem kér belőle.

Oroszország kizárása után Kína és India is visszavett a segítőkészségből (pedig Kínának ott vannak az ujgurok, Indiának jelentős szunnita lakosság).

Irán is jelezte, hogy kész részt venni, az ajatollah megengedte, hogy az iráni vezetés tárgyaljon a két ősi ellenséggel, Szaúd-Arábiával és az USA-val. Szaúd-Arábiában Abdullah király szintén megengedte, hogy összefogjanak Iránnal.

Aztán Iránt valahogy nem hívták meg a konferenciára. A szaúdiak meg úgy néz ki, hogy nem támadnak, csak védekeznek, ha az ISIS be akarna törni hozzájuk.


Az ISIS beszólt a palesztinoknak és az izraelieknek is. Talán a legjobb esély lenne kiegyezni. (Továbbá az ISIS harcban áll a Hezbollahhal is.) Ehhez képest Netanjahu van elég ostoba, hogy közölje, nem érdekli az Iszlám Állam, neki Irán így is a fő ellenség.


Asszád is bejelentette, hogy hajlandó együttműködni az amerikaiakkal. Az amerikaiak bejelentették, hogy ők viszont nem.


Nevetséges az amerikai hozzáállás. Légitámadások vannak/lesznek, továbbá felfegyverezzük a kurdokat.

Mint mindenki emlékszik, Észak-Vietnam bombázása és Dél-Vietnam felfegyverzése is sikersztorinak bizonyult.

2014. szept. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja és igen, Japánnak az alkotmány tiltja, hogy a JDF részt vegyen külföldi katonai akcióban.

(Egészségügyiseket és hasonlókat küldhet csak, azzal meg repülőgéphordozóról indított légicsapások esetén nem sokat érsz.)

2014. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Azért nem mert nem érzik még a bőrükön a problémát. Most még ráhagyják az USA -ra, had utálja csak azokat mindenki.


Ne aggódj, ha pár oligarchát lenyakaznak az oroszoknál, vagy a levegőbe röpítenek egy-két vasútállomást majd szépen beszállnak ők is ahogyan a nagykönyvben meg van írva.

2014. szept. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írja, az IS problémája elsősorban Európát és az Usát érinti érzékenyen, akár olajról van szó, akár a menekültáradatról.


Kínának nagjából semmi érdeke sem segíteni, sem támadni az IS-t, Oroszország is el van foglalva a saját dolgaival, plusz ők fegyverzik a környező ellenhatalmakat amúgy is.


India dettó Kína, ráadásul ők pont egymást kóstolgatják.


Japánnak meg tudtommal egyezmények tiltják hogy külföldi akcióban vegyen részt, bár ez mintha már nem élne.


Ráadásul akkora fenyegetést nem jelent az IS, csak helyileg számít erősnek, de nagyobb ellenfélnek sem tud nekimenni, nem hogy a világnak. Kicsit olyan ez, mint akármelyik 3-ik világbeli népirtás, lehet vele rémisztgetni az embereket, de igazán nincs hozzánk közel.


Na meg nem mindegy az sem, mit közöl le a média, most mindenhol az van, hogy szegény kurdok, szegény keresztények, de előtte meg mindenki úgy gondolt rájuk, hogy irak=turbános kecskepásztorok, meg öngyilkos merénylők.


Ettől függetlenül tény hogy az egész IS-t el kellene törölni a föld színéről az utolsó emberével együtt, bőven megérdemelnék.

2014. szept. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Napfonat ***** válasza:

Minél erősebbé válik az ISIS, annál vonzóbb lesz a mérsékeltebb iszlamisták körében is! A terjedés és növekedés veszélye valós, hiszen a harcok már átterjedtek Szíriába is, nemcsak Irakban zajlik.

Amennyiben a közel-kelet államaiban felülkerekednek, úgy dominó módjára dől majd be a többi is, hiszen itt nem a fegyverekben, hanem a tömegben van az erő!

Ha ez megtörténik, akkor egy tálib-rendszerű iszlám birodalmat kapunk, ahol a tévé fogja közvetíteni a külföldiek nyilvános lefejezéseit! Egy szélsőséges iszlám birodalom lesz, amelynek egyetlen célja az emberiség "megtérítése". Na ezt meg kell akadályozni. Mert különben be..szik a pesti vásár!

2014. szept. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!