Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Indiában miért nincs születéss...

Indiában miért nincs születésszabályozás?

Figyelt kérdés

India lakossága rohamos ütemben növekszik, és ha jól tudom nem sok kell már nekik időben, és leelőzik Kínát is.

India sokkal szegényebb Kínánál, egyes részeit kolompárék is megirigyelnék, akkora putri az egész. És mégis növekszik a lakosság, és nem csinálnak vele semmit.



2015. máj. 2. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Mert a születésszabályozásnak vannak hátrányai is. Eddig is nőt alázó nép volt kína (lótuszláb, leány agyoncsapása, stb.), de most aztán még nagyobb mértéket öltött ez a primitív hozzáállás. Rengeteg kislány babát találnak a kukába kidobva, agyoncsapva, wc-ben otthagyva. Mivel csak egy gyerek lehet. Jóesetben kettő. Nekik pedig fiú kell. Indiából sem nézek ki több értelmet.
2015. máj. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

India demokrácia.

Kína meg közepesen kemény diktatúra.


Meg is látszik, hogy melyik a fejlettebb.


A másik, hogy Indiában erős a vallásosság, Kína meg ateista.

2015. máj. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A hinduizmus, mint vallás az életet szentségnek tartja.
2015. máj. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jézusom Kína és India ilyen durva a lány csecsemőkkel, vagy ez azért túlzás?
2015. máj. 2. 22:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Dehogy túlzás, ne legyél már ennyire naiv.

A világ sötét és tele van iszonyattal.

2015. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
"Jézusom Kína és India ilyen durva a lány csecsemőkkel, vagy ez azért túlzás?" "Indiában miért nincs születésszabályozás?" Hmmm! Mintha némi fogalomzavart vélnék felfedezni? Csak egy picit más a szabályozás!!!!!
2015. máj. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen politika, amely megszabja, hogy ki hány gyermeket vállalhat, nagy ellenszenvet válthat ki az emberekben. Egy demokráciában ez kevésbé működtethető, de Kínában olyan erős volt az állampárt hatalma, hogy megtehette, hogy bevezeti ezt az intézkedést.


Egyébként Indiában is csökken a gyerekvállalás, főleg a fejlettebb déli részen és a városokban. Az átlagos termékenységi ráta az országban a korábbi 5-ről már 3 alá ment. A növekedés így is nagy. A 2000-es 1 milliárdról az évszázad végére valószínűleg 2 milliárd közelire nő India népessége majd csökkenni kezd. Kína jelenlegi 1,3 milliárdos lakossága is a becslések szerint már 1,7 milliárd lenne, ha nem vezetik be az egy gyermek politikát. A sok ember ellátása pedig nehezen megoldható, veszélyezteti a társadalom stabilitását. Kína már közepesen fejlett ország, szerintem meg fogja oldani, de India, Pakisztán, Banglades még nagyon elmaradott, szegény, túlnépesedett országok.

2015. máj. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Indiában nem szabályozzák törvényekkel, hogy hány gyerek születhet egy családba (ellentétben Kínával). Hangsúlyt fektetnek viszont az oktatás fejlesztésére, és ez együtt jár azzal, hogy tudatosabban terveznek családot (pl. hogy egyetlen gyereket vállaljanak), persze ennek nagyon lassú a hatása, de például egyre kevesebb a többnejűség. A kislány babákat viszont tényleg nem szeretik a szegények, mert a hozzá hozományt kell adni, amire meg nem telik, ezért sajnos egyes nagyon elmaradott területeken tényleg sokkal több kisfiú születik "hivatalosan", mint kislány.
2015. máj. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!