Szerintetek NATO vs Oroszország ki nyerne?
NATO 28 tagállam!
Oroszország mellett pedig Észak -Korea, Kína, Kuba, Irán és Kazahsztán!
NATO + Kína. Kína nem fogja hagyni hogy a legfontosabb kereskedelmi partnereit hazavágja Oroszország. Indiának is fontosabb a nyugati tőke, mint nyalni az oroszoknak. Törökország kérdéses, de ők sem profitálnának egy nyugati vereségből.
"Kubának nem erős a hadseregre de neki is vannak szövetségi Dél -Amerikába."
...az USA orra előtt. Esélytelenek.
"Észak Korea ha kitörne a háború rögtön meg támadná Dél Koreát és ők csak Amerikára számíthatna."
Még jó hogy Dél-Korea nem NATO tag, így senkit se érdekel ha magára hagyják.
Izraelnek van elég baja!
Japán miért állna az USA mellé?
Iránnak lenne oka Oroszország mellé állni.
Mert Japán a második világháború óta mindenben szorosan együttműködik az USA-val?
És Irán miért állna az oroszok oldalára? Az oroszok az elmúlt évszázadban csak úgy 34 alkalommal próbálták megszállni vagy megpuccsolni az országot.
Iránnak nagyon fontos gazdasága van Oroszországal és Kazahsztánal.
Nagyon szoros a Japán Amerikai kapcsolat annyira hogy az USA teljesen meg szabja hogy bármit csináljon Japán!
Egy vasútvonal semmit sem jelent. Iránnak jelenleg érdeke együttműködni az USA-val, múltbéli problémák ide vagy oda. Ha haladni akarnak, akkor a nyugat mellé állnak, mint minden más progresszív hajlamú ország.
Oroszországnak marad Észak-Korea és a pár -sztán ország, ami még nem gyűlölte meg őket.
Pár hónapja a Belarus-Orosz kapcsolatok is elég mélyen voltak, azóta nem tudom mi történt, de már Lukashenko sem úgy ugrál, ahogy Putin fütyül.
1. Az valami csodálatos, ahogyan megy az oroszpártiak által a velük ellentétes vélemények lepontozása.
2. Tekintsünk el az atomtól, mert akkor úgyis mindenek vége lenne. Oroszország, Kínával és a többiekkel (akik egyébként nem szövetségesei) sem tudnak semmit elérni. Hogy miért? Nézzük először az Orosz oldalt:
Észak-Korea: Sok katona, semmi technika, semmi kaja, semmi jármű. Az a hadsereg másra nem jó mint a teljes önfeláldozás mellett néhány hétig megvédeni az országot. A légierejükre, tengerészetükre dettó ugyanez vonatkozik. Létszámuk összesen: 1,1 M (de ennyi embert, se nélkülözni, se szállítani nem tudnak, expedíciós bevetésük lehetetlen).
Kína: gagyin kiképzett katonák ( a nagy részük),a kiképzés negyven százaléka politikai oktatás, sok a sorozott ( egyre lejjebb kell venni az alkalmasságit), annyiba kerül egy kínai katona felszerelése, mint egy amerikaié a koreai háborúban, a járműpark 10% új, az összes többi a szovjet technika másolata. Amiben jók az a háttér, az van bőven. Tengerészet gyakorlatilag nincs az ország méretéhez képest, van egy nem működő kiszuperált anyahajó. Létszám: 2,2 M
Kuba: nem érdemes bármit írni, ugyanúgy nincs kaja (még jegyrendszer van) mint Észak-Koreában, azért itt jobb a helyzet valamivel, ezek után nem kell egy viághódító sereget várni. Nagyrésze sorozott, régi technika, semmi érdekes. Létszám: 0,046 M
Irán: van gazdasági háttér, közepes fegyverzet, régi szovjet járművek, a légierőben öregedő amerikai repülők és helikopterek, alkatrész nélkül. A sereg kb. fele sorozott. Létszám 0,5 M
Kazahsztán: ugyanaz mint kuba, régi szovjet technika, semmi extra. Létszám: 0,06 M
Oroszország:Az állomány meghatározhatatlan része sorozott (a hadsereg nem igazán mondja meg a kormánynak sem), ez azt jelenti, hogy sok. Nagy ország nagy gazdasággal, hadiiparral, rengeteg jármű, sok új is köztük, de arányuk ( a legújabban kifejlesztett típusoknak) nem több 10%-nál, a maradék sem olyan régi, de azért döntően szovjet típusok adják a gerincet. Ugyanez vonatkozik a légierőre, a haditengerészet nem valami jelentős, van egy anyahajójuk. Létszám: 1,2 M
VS.
NATO, 26 európai tagállama + kanada: Közülük 14 ország nagyjából egységes szinten van, fejlett, jól képzett, hivatásos hadsereggel, a felszerelés nagyrésze modern, gazdaságilag is jól állnak, hadiipar nem jelentős, de az ipari termelést nyilván át tudják állítani.
A maradék 13 ország, különböző szintekkel le van maradva, jellemzőbb a hivatásos hadsereg, de összességében nagy a sorozott állomány. Járműparkuk fele-fele arányban tartalmaz modern és régebbi típusokat. 4 repülőgép-hordozó, 1 tartalékban. Létszám összesen: 2,3 M
USA: A legjobban felszerelt hadsereg, hivatásos állomány, hatalmas gazdaság mögötte, a modern technikából is rengeteg áll rendelkezésre tartalékban, nagy légierő, nagy haditengerészet, nagy expedíciós erővel. 10 repülőgép-hordozó, 2 tartalékban! Létszám 1,5 M
Összehasonlítás:
Aktív létszám alapján:
NATO: 3,8 M 75% hivatásos, szállítani az egészet lehet.
Orosz szövetség: 4,65 M 75% sorozott, az oroszokat kivéve a szállítási kapacitás nagyon korlátozott.
Teljes lakosság:
NATO: kb. 700 M
Orosz szöv. 1700 M
Atomok:
NATO: Az USA hatalmas arzenállal rendelkezik, rajta kívül még két országnak van nukleáris fegyvere, sokkal tagoltabb célpont nehezebb támadni.
Orosz szöv.: Oroszoknak van a világon a legtöbb, Kínának nincs megerősítve de biztos van, Iránnak meg kérdés, hogy van-e működő. Oroszország a fő célpont, az ő nagyvárosaikat könnyű támadni.
Technika, felszerelés:
NATO: inkább jellemző a modern arzenál, de nagy mennyiségű régi eszköz is van használatban, inkább kevés de jó minőség és legmodernebb technika jellemzi.
Repülőgép hordozók: 14(3)
Orosz szöv.:
Inkább tömeghadsereg, de az Oroszoknál és a Kínaiaknál jelentős fejlesztések és új modern eszközök. Egészében mindenképp a sok és régebbi technika a jellemző egyértelműen ez a gerinc.
Repülőgép hordozók: 1(1)
Ez az összes érvem, ezek alapján valószínűbbnek tartom, hogy a NATO az esélyes. Oroszország egymagában pedig teljesen esélytelen, kíváncsi vagyok arra, hogy szerintetek, hogyan kerülhet ki győztesen ha az atomtól eltekintünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!