Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Háborúvá fajulhat a NATO-orosz...

Háborúvá fajulhat a NATO-orosz erőfitoktatás?

Figyelt kérdés

A NATO már azzal is számol, hogy Oroszország egy orosz határ menti orosz többségű lett vagy litván vagy észt települést foglal el, és ezzel teszi próbára, hogy mit válaszol a NATO.

Lengyelország és a Baltikum hadgyakorlatozik, Oroszország atomrakétákat visz pár helyre.


Lehetséges, hogy tényleg ki fog törni a háború?


Vagy Oroszország most csak azért csinálja ezt, mert a gazdaság recesszióba fog fordulni, a rubel a padlón van, és emelkedik a munkanélküliség?



2015. jún. 19. 12:31
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Mi lesz a 3 balti állammal?
2015. jún. 19. 12:34
 2/22 anonim ***** válasza:
Az atomot ne vedd komolyan. Az atomrakéták hatósugara lehetővé teszi hogy akár Moszkvából ránk lőjenek ez csak erőfitogtatás.
2015. jún. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Nem, amit tesz az USA az neki gazdasági érdeke, most már az oroszokat sem zavarja.


Az USA célja, hogy az összes európai szövetsége kezdjen el keményen fegyverkezni. Saját szemükből igazuk, van mert ennek eredménye 100 milliárd dolláros nagyságrendű éves profit (USA éves GDP-jének 1% körüli), és több-millió jól fizetett, kormánnyal elégedett hadiipari dolgozó (Hadiiparban egy terméken 2-3-szor nagyobb a profit, mint hasonló civil termékem).


Az oroszokat azért nem zavarja, mert ez az ő gazdaságukat is a korszerűbb ipari, mezőgazdasági termékek előállítása irányába mozgatja, ami a korábbinál drágább áron is versenyképesen eladható lesz, mert minél több embargót hirdetnek ellene, amire még behozatali tiltólistákkal is rákontráz annál kevesebb lesz a belső piacán a saját gazdasága által előállított (első időszakban még a nyugatinál rosszabb minőségű termékeinek) a konkurencia. Pár 10 év alatt meg mindenben hozzák a csúcstechnikát, mert ahogy a kínaik, korábban koreaiak, japánok, a nyugat technikáját ők is minden területen "elsajátítják".


Európa persze szív vele gazdaságilag.

2015. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Jó nagy blődséget írtál, hármas.


Ha gazdaságilag nézzük, egy háború senkinek nem éri meg. A gazdaságnak mindig a béke éri meg. Még akkor is ha el lehet adni fegyvereket.


Oroszország ezzel a recesszióval elveszti az esélyt hogy nagyhatalom legyen. Ezért most veszélyesebb,mert nincs sok vesztenivalója, képes a nagyobbakba is belerúgni. Ettől tartanak legalábbis.


Ha Kína, és az USA (azaz a NATO) azt mondja hogy nagyobb kiterjedésű háború nem lesz a közeljövőben, 10-20év, akkor az úgy lesz.

2015. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

"Ha gazdaságilag nézzük, egy háború senkinek nem éri meg"


Egy atomháború tényleg nem, de a most újrakezdett hidegháború igen.


Csak egy példa, ami talán Téged is meggyőz, Michael Moore egyik filmje elején hatásos filmkockákkal mutatta, hogy milyen szép is volt az USA-nak a II. világháború utáni időszak, gazdasági versenytársak nélkül.

Kommentár kb. ez: "így nézett ki a német nehézipar", majd kamera fél percig romba dőlt német nehézipari telephelyeket mutat, majd folytatja ugyanígy "így nézett ki a japán nehézipar"...


#3

2015. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
4-es! Te vagy a blőd! A globális háttérhatalomnak mindig megéri egy háborút kirobbantani, mert ő gazdagodik belőle busásan! Ha nem érted a politikát, akkor ne fikázd le azt, aki érti, és tudja, mit beszél!
2015. jún. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Globális háttérhatalom... XD Miért próbálsz okoskodni ha konteós hülye vagy?
2015. jún. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
7-es! Nagyon ostoba vagy, és még kirakatba is teszed magadat! :D
2015. jún. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

5-ös. Propagandafilmekből meríteni elég ostobaság. Azért mert az érem csak egyik oldalát vizsgálod meg, attól még van másik oldala. Amit leírsz, az is kijöhet hogy a nehézipari mágnások robbantották ki a háborút. Vagy az USA. Hitler CIA-s ügynök volt. (biztos voltak ilyen konteók akkoriban. Majd a konteós hülyegyerekünk megmondja.)

Lesznek nyertesek és vesztesek. Minden döntésben. De hogy egy mindent behálózó felsőbb hatalom irányít mindent, abban azért had ne higgyek.

A most kialakuló hidegháború is gazdasági megszorításokkal kezdődik. És mindenki veszít rajta. Kimutathatóan. Az USA is.


Egyszerű, és emészthető lenne azt hinni, hogy egy felsőbbrendű hatalom (gyíkemberek, ráknépség, illuminati, rocsildok, sorosgyörgy, stbstb) irányít mindent, és mindenkit, és kitalálja a jövődet, és nincs mit tenni -ami egyébként nagyban hasonlít a vallás pstichológiájához-, pedig valójában egy millió meg egy egyéni, és csoportos érdekek egymásnak feszülése mozgatja a világot. Vannak kisebbek, nagyobbak, de nincs egy gyűrű mind fölött.

2015. jún. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

atomkorszak, csak idő kérdése

+ túlnépesedés, növekvő energia és víz igény stb.

szétlövik a Földet az űrből

2015. jún. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!