Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A románok genetikailag újlatinok?

A románok genetikailag újlatinok?

Figyelt kérdés

2015. aug. 12. 00:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A románok az európai géntérkép szerint nagyrészt szlávok. Az eredeti nevük oláhok, ami a vlach szóból származik, ami pedig valószínűleg a szláv szó kicsavarása. Hogy mitől latinosodott el a nyelvük, azt nem tudom, tettem már fel itt GYK-n kérdésként, de nem kaptam választ.


"Szerinted honnan ered a "roma" népcsoport neve, amit kikértek maguknak a cigányok? Hát csak a románból..." - facepalm. A románok azért kezdték magukat roman-nak, vagyis rómainak hívni, hogy egy folytonosságot próbáljanak mímelni a római birodalommal, noha a dákok, akiktől (igen kétségesen) származtatják magukat, türk népcsoport voltak, tehát inkább a mi távoli rokonaink, mint az övék, a latin népekhez semmi közük. Dehát olyan ez, mint a sumér származás nálunk, önmagát cáfolja, ha mélyre megyünk.

A roma szó jelentése ezzel szemben a cigány nyelvben: emberek. A rom többesszáma. Rom = mor(e) hangalakban pedig már nem nehéz felismerni a man-t. (Az r és n képzéshelye, nyelvállása nagyon közeli.)

2015. aug. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"Hogy mitől latinosodott el a nyelvük, azt nem tudom, tettem már fel itt GYK-n kérdésként, de nem kaptam választ."


A román nyelv a Római Birodalom balkáni provinciáiban beszélt vulgáris latinból alakult ki.

2015. aug. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Genetikailag katyvasz.Mindenféle, a Kárpátoktól keletre és a Duna-Prut-Dnyeszter vonal között élő népet magukba olvasztottak.Rengeteg macedónt, törököt, magyart, szászt, miegymást.
2015. aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Kedves #3-as válaszoló, kérésednek eleget tévén tudomásodra adnám, miszerint portugál nyelvű kötetek sorát is forgattam már a neolatin nyelvek iránti töretlen lelkesedésem jeléül, melyek az újlatin nyelvek kialakulásáról szóltak: az pedig tény, hogy a románra a szláv influentális hatóerőn kívül más nyelvek is hatottak, példának okáért nézd meg a névszóragozást.



Szerintem Te összekeversz engem valami agymosott kokárdás kommunistával, mert nem arra céloztam kommentemmel, miszerint a román nép bármilyen módon alacsonyabb rendű lenne bárkinél, sok román ismerősöm van, akikkel viszont franciául társalgok, lévén az Ő országukban igencsak elterjedt e nyelv oktatása. Ja, és a Jobbiktól is idegen vagyok ,attól függetlenül, miszerint még ezen párt hívőinek véleményét is képes vagyok elolvasni.

2015. aug. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, e köteteket Te magad is fellelheted, lévén a Budapesten található Camoes Intézet igencsak terebélyes könyvtárának darabjai.
2015. aug. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én nem utaltam semmi ilyesmire. Egyébként rendben, én elfogadom, hogy te így látod. Ettől függetlenül viszont tény, hogy az angol szakirodalom meg nem. Én azt olvastam, én annak hiszek. Te meg nem azt olvastad, és másnak hiszel. Ennyi.
2015. aug. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Ettől függetlenül viszont tény, hogy az angol szakirodalom meg nem. Én azt olvastam, én annak hiszek. "


Az angol szakirodalom sem vitatja a román nyelv neolatin mivoltát, az ugyanis teljesen egyértelmű. A vita a dákoromán-kontinuitás elmélete körül forog, ez viszont nem a nyelv hovatartozásáról szól.

2015. aug. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
# 17 Persze, hogy nem vitatja. Én is ezen az állásponton vagyok. Szerintem félreértettél.
2015. aug. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
# 17 Sőt, igazából nem is neked ment a válaszom, hanem egy másik felhasználónak. A genetikáról szóló vitába én nem szóltam bele.
2015. aug. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A románok szlávok. A nyelvük kissé hasonlít a latinra, de szláv. Az, hogy ők újlatin népek meg egy bullshit.
2015. aug. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!