Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi igaz a nagy romániai...

Mi igaz a nagy romániai olcsóságból? Az áfacsökkentésre gondolok, megéri átmenni bevásárolni?

Figyelt kérdés

Nem ipari mennyiségben, hanem egy átlagos havi nagybevásárlást tekintve.

Ha itthon fizetek kb. 50 ezret a Tescoban, Nagyváradon mennyiből úszom meg?

Kb 5000 a benzin, azt belekalkulálom.



2015. júl. 28. 14:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
köszi
2015. júl. 29. 19:23
 12/16 A kérdező kommentje:

mondjuk ez egy pizza, ha jól látom.

ilyesminél meg sem fordult a fejemben, hogy olcsóbb lenne.

amikor csökken a benzin ára, vagy csökkent itthon a rezsi, akkor nem lettek olcsóbbak az ilyenek, max. a nyersanyag.

tehát olyasmire gondolok, hogy kimegyek egy román Auchanba vagy Kauflandba, és olcsóbb-e ott a cukor meg az olaj meg a tej, mint itthon.

És ha esetleg olcsóbb, akkor 10 forinttal olcsóbb, vagy 70 forinttal?

2015. júl. 29. 19:31
 13/16 anonim ***** válasza:
En Kauflandbol vasarolok altalaban, ahol eszreveheto volt az afacsokkentes. Persze sosem szamoltam utana, hogy ez nagyobb tetelnel mennyire eri meg. Hogy mondjak par konkret peldat(tej 7.89 lej helyett lett 7.39, sosturos peksuti 1.49 helyett lett 1.19, cukor 2.79 helyett lett 2.59). Altalaban ilyen banis tetelekkel valtoztak az arak, amiert nem feltetlen eri meg atjonni ide vasarolni, hacsak az arak nem voltak mar kedvezobbek az afacsokkentes elott is, mint Magyarorszagon(ezt sajnos nem tudom).
2015. júl. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
a minőségi termékek itt is annyiba kerülnek meg van hogy többe, a szarok meg olcsóbbak de azok annyit is érnek. Én sokat járok magyarba, Mátészalkán mindig bemegyek a Tesco-ba mielőtt hazajövök Szatmárnémetibe, pedig itt az Auchan, Kaufland, mégis sok minden olcsóbb a Tesco-ba Mátészalkán.
2015. aug. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Két hete voltam Szatmárnémetiben és kb. egy hónapja Nagyváradon. Az élelmiszerárak kb. 20-25%-al olcsóbbak, a benzin az eddigiektől eltérően jelentősen drágább (5-5,2 lei=350-370 Ft, nálunk 320 körül van). Nézzük az élelmiszereket. Az Auchanban vagy a Kauflandba éri meg bevásárolni, minden nagyobb városban van. A termékek nagy része kimondottan jó minőségű, a tejnek tej íze van, nem vizezik fel, finomak az édességek, a sör is jó. A húsárú (miccs, kolbász, csirkehús) olcsóbb, a sajt drágább, de sokkal jobb. Néhány konkrét példa: 0,5 l sör 1,9 lei, 1 kb miccs 12 lei, 1kg disznókaraj 16 lei, 2 liter gyümölcslé 3,5 lei, 300g nápolyi 2 lei. Jelenlegi árfolyamon 70 Ft=1lei. Az ÁFA valóban 9 % amely nem ugyanaz, mint a 27%. Szerintem érdemes átmenni vásárolni, főleg vasárnap, mert ott nyitva vannak az üzletek.
2015. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Bár nem friss kérdés, de régóta nem léptem be, most tudok válaszolni:

most ősszel 2x voltunk odaát. a benzin valóban drágább, ne ott tankoljatok.

de a benzinünk innen a keleti országrészből nagyváradig kb 2000 ft-ra jön ki.

Kauflandban és Carrefourban voltunk.

az élelmiszerek JELENTŐSEN olcsóbbak.

sok mindent vettünk.

a kávé mondjuk drágább, de ez kivétel.

apróságokat fogok mondani, amik eszembe jutnak.

12 db-os leveskocka, ahosszúkásabb doboz. itthon 300-400 ft között mozog, odakint 120 ft-ra jött ki.

zacskós fűszereket itthon a tescoban vagy az auchanban 150 ft alatt nem nagyon látni, odakint kb 60 ft.

zacskó tészta volt vagy 90 ft.

már eltelt pár hét, nem is tudom, mit vettünk, de tény, hogy számoltunk mindent egyből forintra, és nagyon sok minden megérte.

megpakoltuk a csomagtartót.

most karácsony előtt már nem megyünk, de jövőre tuti visszamegyünk még.

ja, tejet ott nem vettem, mert volt itthon bőven, de pl tojás 28 ft-ra jött ki, a tescoban 40 ft volt ugyanekkor itthon.

2015. nov. 21. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!