Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi igaz a nagy romániai...

Mi igaz a nagy romániai olcsóságból? Az áfacsökkentésre gondolok, megéri átmenni bevásárolni?

Figyelt kérdés

Nem ipari mennyiségben, hanem egy átlagos havi nagybevásárlást tekintve.

Ha itthon fizetek kb. 50 ezret a Tescoban, Nagyváradon mennyiből úszom meg?

Kb 5000 a benzin, azt belekalkulálom.



2015. júl. 28. 14:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Semmit nem érzèkelni az ÀFA csökkentésből , mert a kereskedők benyelik a különbözetet.
2015. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha feltételezzük, hogy a termékek nettó ára ugyanannyi és az 50k-t csak romániában 9%-os ÁFÁ-jú termékekre költöd el, akkor ami itthon 50000Ft, annak a nettója 39370Ft. Ennyi nettó 9% ÁFÁ-val kb 43000Ft. Az 5000Ft benzinnel számolva nyertél 2000Ft-ot és tovább vágtad a fát magad alatt.
2015. júl. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Miért vágom a fát magam alatt?

Mert 2000 Ft lehet sokaknak semmi, de másoknak sokat jelent.

Szerintem havi 50-nél több megy el kajára egy családban.

De ha csak ezzel számolunk, az éves szinten már 24 ezer ft.

Ha havi 100-zal számolunk, akkor már 50 ezer a megtakarítás, az egy újabb 50 ezres bevásárlást jelent INGYEN.

És ha esetleg tényleg jó (nem tudom, csak feltételezem), beválik, és mondjuk a ruha, kertészeti cucc, bármi olxsóbb odakint, akkor már azt is ott veszi meg az ember, amivel megint csak spórol.

Műszaki cikket nem írok, mert ott gondok lehetnek a garanciával.

2015. júl. 28. 15:05
 4/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
Csak az élelmiszerek ÁFÁ-ja lett 9%. Más termékeké jelenleg 24%, jövőre 20% lesz. Szóval a matekban a "legjobb" esetet írtam le. Ha neked jó, akkor hajrá, irány ki. Csak aztán ne panaszkodj, hogy itthon semmire sem jut. Még lopni sem.
2015. júl. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, mielőtt indulnál, előbb az alaphíreket tanulmányozd. A törvényeket még nem szavazták meg. Most éppen balhé van, mert félő, hogy a javasolt forma hatására berogy a gazdaságuk. Most éppen hatalmi harcokkal vannak elfoglalva.
2015. júl. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Csak az élelmiszerek, jogos.

De a 100 ezres tételnél az már tényleg évi 50 ezres megtakarítás.


Utolsó: tanulmányoznám a híreket, de nem sok van. Hidd el, google-lal kezdtem, mielőtt kiírtam a kérdést. Nem nagyon találtam infót, csak minimálisat. Olyesmit nem is olvastam, h balhé van, meg nem szavazták meg.

Én úgy tudom, 1.-től már így működik.


Kedves Béci, én nem keresek olyan sokat, hogy ne kelljen néznem az árakat. A hosszabb távú magyarázatot elfogadom, hogy ha odakint vásárolok, akkor azzal a saját gazdaságunknak ártok. De akkor én a kis fizetésemből vegyem meg a drágát, hogy az országnak jobb legyen?

Szerintem ez nem megfelelő megoldás.

Én biztosan rosszabbul járok, pedig jót akarok. Azt ki fogja nézni, ki fog azért tenni, hogy nekem is jobb legyen?

Ha lehetőségem van valamit megvenni 10 ezerért, és a szomszéd standnál pont ugyanazt 7 ezerért, de azt egy szlovák árulja, akkor sajnos, akármennyire is szeretném, hogy itt jobb legyen az élet, a 7 ezreset vagyok kénytelen megvenni. Nem politikai okokból, mert mondjuk utálom Orbán viktort, hanem azért, mert hó végén már nincs rántott hús, csak májkrémes kenyér, és nekem figyelnem kell arra, hogy tudjak enni adni a családomnak.

2015. júl. 28. 16:24
 7/16 anonim ***** válasza:
39%

"Miért vágom a fát magam alatt? "


Mert ostoba vagy, és ezentúl még drágább lesz itt minden, de meg is érdemeled. A baj csak az, hogy nekem is.

2015. júl. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
a szolgáltatások olcsóbbak Romániában, (pl. egy erdélyi szállás olcsó) de a megélhetés nem nagyon.
2015. júl. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

ostoba vagy te, meg szánalmas is. ha nem tudsz élni a lehetőséggel, akkor kínlódj tovább, meg is érdemled.

az értelmes hozzászólásokat köszönöm.


az ostobának: akkor gondolom te soha életedben nem nyaraltál még külföldön, mert az biztos hazaárulás. sose menjünk el a tengerpartra, gazdagítsuk csak a balatoni lehúzós átverős penészes kaját árulókat, akik lazacként adják el a pangasius halfilét, aranyárban, mert ezáltal jót teszünk a magyar turizmussal és a magyar gazdasággal. hajrá, ha neked ez az életcélod, akkor senki sem akadályoz meg!

2015. júl. 28. 20:15
 10/16 anonim ***** válasza:

1-esnek igaza van, a TVA papiron csokkent, de a legtobb kereskedo ugyanazon az aron adja a termekeket, vagyis zsebreteszi a kulonbozetet, a fogyaszto meg leshet.


Lasd pl:

[link]

2015. júl. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!