Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Érdemes átmenni Romániába...

Érdemes átmenni Romániába bevásárolni, az áfacsökkentést követően? Volt már vki?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék tapasztalatokra.

Az Index írt pár napja erről, és írt konkrét árakat is, meglepően olcsó sok minden, kevesebb mint fele a magyar áraknak.

Ma pedig a haon-on volt egy cikk erről, hogy átmentek, kipróbálták, és a nagy áfacsökkentés elt jól felvitték az árakat, nem hogy olcsóbb lenne sok dolog, hanem még drágább lett.

+ kifogásolta a cikk szerzője, hogy sehogy nem lehet segítséget kérni, senki nem beszél magyarl vagy angolul se az utcán, se az áruházban.


2015. júl. 17. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Miben akarsz segítséget kérni ? Megnézed az árfolyamot és kiszámolod. Próbáljatok ne határhoz közeli helyre menni, ott lehet megemelték a magyarok miatt az árakat, menjetek beljebb az országba, persze úgy meg lehet a benzin és több idő miatt már nem éri meg.
2015. júl. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Általában lenyelik az ilyen irányú csökkentéseket a kereskedők. Lehet, hogy valaki olcsóbban adja egyébként. A termelékenység miatt a helyi áru (pl a kenyér, meg az éttermek) olcsóbbak, mint itt.
2015. júl. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Úgy gondoltam, egyértelmű a kérdésem.

Volt-e már valaki az áfacsökkentés után? Érdemes-e? Megérte-e?

Konkrétan milyen árakkal találkozott?

Tőlünk Nagyvárad 70 km-re van, a benzin így is több ezer ft lenne, szóval sokkal beljebb nem mennék, oda, ahol utálják a magyarokat.

De ha tényleg fele annyiba kerül egy nagybevásárlás, és 40 ezer ft helyett 20-ból kijövök, akkor megéri a pár ezres benzin is. Meg állítólag ott a benzin is olcsóbb, így még jobban járhatunk.

Mivel nem beszélek románul, nem nagyon tudok rákeresni, miféle nagyobb boltok vannak arra, és azoknál mik az aktuális akciók.

2015. júl. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Megnézed az árfolyamot és kiszámolod"


de mit számolok ki?

azt tusdom csak kiszámolni, hogy az én forintomból hány lei lesz.

de azt nem tudom megmondani, hogy jövő héten, ha fizetést kapok, akkor ott mennyi lesz a cukor meg a liszt.


ja, azt is írták, hogy szinte mindenből jóval nagyobb választék van, mint itthon. de jó ezt tudni, hogy a románoknál több dolog van. :S

2015. júl. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A "beljebb" menés csak akkor éri meg, hogyha nem csak 1 pohár tejfölért meg egy kiló kenyérért mész, hanem sokkal több dolgot veszel.


Hozzánk is átjönnek az osztrákok és mindig kartonszámra vásárolnak, nagy tételben.

Mert, úgy megéri autózni 70 kilométert.

2015. júl. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

igen, erre gondoltam, hogy nyilván csak nagy tételben éri meg. havi több tízezer, vagy mondjuk 100 ezer elmegy élemiszerre, ennek nagy részét megvenném egyszerre, ami tartós, + ami befér a hűtőbe.

de csak ha ki tudom deríteni, hogy akkor most ott hasonló árak vannak, mint itthon, vagy csak picit olcsóbb, vagy fele annyi?

ha az 50 ezres bevásárlást ott eintézem 45 ezerért, akkor nem megyek ki.

ha 40 ezer + 5000 benzin, már megéri.

ha 30 ezer vagy kevesebb, akkor "öröm, bódottá".

2015. júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"szóval sokkal beljebb nem mennék, oda, ahol utálják a magyarokat."


Nem utaljak a magyarokat.


"Mivel nem beszélek románul, nem nagyon tudok rákeresni, miféle nagyobb boltok vannak arra, és azoknál mik az aktuális akciók."


Van ott is Auchan, Billa, Carrefour, Metro.

2015. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Megérni megéri mert sok mindent olcsóbban tudsz venni meg, de van ami drága. Tankolni példáúl nem éri meg mert az nem olcsóbb. Sajtok, tejtermékek, húskészítmények, húsok, tészták, pékárúk, halak olcsóbbak, de még rengeteg más is. Én Szatmérnémetibe járok át, itt sem mindenki akar beszélni magyarul, de én meg beszélek románul így nincs gond. Amúgy angolul értenek sok helyen, ahogy magyarul is, csak nem akarnak úgy beszélni.

Szerintem a legjobb az ha beültök a kocsiba, átmentek, bementek a boltba és szétnéztek. Én Szatmárnémetiben a Kaufland-ba és az Auchan-ba járok bevásárolni, kb. fele mintha Magyarországon vásárolnék be, ami meg Romániában drágább azt megveszem itt.

2015. júl. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
köszönöm. elmegyünk és megnézzük hamarosan. sokat nem vesztünk, de nyerhetünk, egy próbát megér.
2015. júl. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!