Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan értelmezendő Vona...

Hogyan értelmezendő Vona Gábor kijelentése, miszerint ha kiderülne, hogy zsidó származású, akkor lemondana?

Figyelt kérdés

nem provokáció, tényleg kíváncsi vagyok, ne töröljétek plz


[link]


Ugyebár két kézenfekvő magyarázat van, de mindkettő sántít


- Vona úr úgy véli Magyarországot "fajtiszta" (de utálom ezt a szót) magyarnak kell vezetnie, de ezzel az a baj, hogy az említett interjúból kiderül, hogy így is van benne nem-ősmagyar-szkíta vér (konkrétan olasz és tót) tehát ő semmiképpen sem "fajtiszta" magyar


- Vona úr úgy véli a párt hiteltelenné válna azon szavazók számára, akik faji alapon ítélkeznek... de ilyen jobbikosok (akár szavazók, akár tagok) nincsenek, Vona úr világosan megmondta, hogy a Jobbik nem rasszista párt és hogy aki rasszista az valószínűleg tévedésből van a Jobbikban ezért keressen magának másik pártot


2015. júl. 14. 18:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az egész fajtiszta magyar, eredeti magyar egy nagy hülyeség, származásilag szerintem nem lehet deklarálni, hogy ki a magyar, az akinek az ősei a hét törzsből származnak vagy a honfoglalástól számítjuk? Amúgy attól, hogy még nem mondjuk ki a magyar nép az akik a legjobban keveredtek, hiszen hány népcsoport asszimilálódott bele(kun, jász, böszörmények, stb.). Amúgy sohasem értem miért kell mindenkit lezsidózni csak azért, mert mást mond mind amit mi. Inkább példát kéne venni róluk, mert szerintem ma arányaiba sokkal több hívő ember van köztük, mint a keresztények között. Én csak attól félek, hogyha egyszer egy ilyen párt hatalom közelébe jut akkor majd sok szobrot kell ledönteni, mint Bánki Donát, Gábor Dénes, aztán elfogják kezdni elégetni Rejtő Jenő vagy Radnóti Miklós összes művét.
2015. júl. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szánalmas ez a faszi.

Folyamatosan azzal van, hogy néppártosodik a Jobbik, kiskutyákat dédelget, nincs a Jobbiknál faji és vallási megkülönböztetés, ők nem náci párt, de azért mégis csak büdös zsidók. :D

2015. júl. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 vidéki suttyó ***** válasza:

Vona, lehet egy kutya!

De jó kutya!

mi a baj?

Az, hogy nem TE vagy a gazdi?

Hát, az biza nagy baj!

Én minden esetre simogatom!

2015. júl. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ebből is látszik, hogy össze-vissza hazudozik, akárcsak orbán. Bár nem lep meg, vona is fideszesként kezdte a pályafutását és még mindig sokszor nyal nekik. Nemrég nyilatkozta, hogy nem rasszista a jobbik, ennyit ezekről is.
2015. júl. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 vonFromm ***** válasza:

Nem az a rasszista, aki nem tagadja élből az antropológiát. Az egy dolog, hogy divat lett rasszistázni, és a TV-ben megtanították, hogyha Jobbikot hallanak, akkor rá kell vágni, hogy rasszista, mert az jó, de ez primitív gondolkodásmódra és/vagy tajékozatlanságra utal. Ha tudni akarod mi a rasszista a gyakorlatban, tartsd egy kicsit a szemed Izraelen.


Én egy egyszerű taktikus gondolkodást látok mögötte. Közel van az általad említett második lehetőséghez, de nem olyan extrém. Nem úgy működik a világ, hogy az embereknek két csoportja van: a nem rasszista: aki naponta süteménnyel megy látogatni a debreceni menekülttábort, és a rasszista: aki pedig otthon rajzolja a koncentrációs tábor alaprajzát. Tehát lássuk,hogy van átmenet. Az átlag jobbikos szavazó nem kizárólag a fősodratú médiából tájékozódik, így kialakult benne egyfajta pavlovi-reflex a zsidókkal kapcsolatban. Nem pozitív dolgokra gondolok. (Ez teljesen természetes, és semmi rossz nincs benne. Ugyanaz a metódus, mint mikor az anyuka figyelmezteti a csemetéjét, hogy ne álljon le idegenekkel.). Ezért nem olyan szívvel, és hittel viseltetnének a jobbik iránt, talán nem is szavaznának rá. Korlátozná a pártot ez az apró tény. Ez is természetes, és közel sem esik a rasszizmus kategóriájába. Ezt látja át, és nem akar a nemzet építésének visszafogója lenni. Teljesen logikus. Sőt, igazán tiszteletreméltó lenne tőle, ha lemondana egy tisztségről a közös ügy érdekében. Hmmmm, valamiért Deutsch Tamás neve jutott eszembe.


Egyébként a fideszben is bőven lehetnek olyan emberek, akikben meg van ez a pavlovi-reflex. Sisák Imre ügyének továbbgondolásaképpen.


#11: Isten irgalmazzon a világnak attól, hogy még több vallásos zsidó legyen. Olvastad te már a Talmudot?


ui.: Maximális tisztelet, és építő szándék volt bennem az írás közben.

2015. júl. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!