Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan értelmezendő Vona...

Hogyan értelmezendő Vona Gábor kijelentése, miszerint ha kiderülne, hogy zsidó származású, akkor lemondana?

Figyelt kérdés

nem provokáció, tényleg kíváncsi vagyok, ne töröljétek plz


[link]


Ugyebár két kézenfekvő magyarázat van, de mindkettő sántít


- Vona úr úgy véli Magyarországot "fajtiszta" (de utálom ezt a szót) magyarnak kell vezetnie, de ezzel az a baj, hogy az említett interjúból kiderül, hogy így is van benne nem-ősmagyar-szkíta vér (konkrétan olasz és tót) tehát ő semmiképpen sem "fajtiszta" magyar


- Vona úr úgy véli a párt hiteltelenné válna azon szavazók számára, akik faji alapon ítélkeznek... de ilyen jobbikosok (akár szavazók, akár tagok) nincsenek, Vona úr világosan megmondta, hogy a Jobbik nem rasszista párt és hogy aki rasszista az valószínűleg tévedésből van a Jobbikban ezért keressen magának másik pártot


2015. júl. 14. 18:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
A lényeg az, hogy ne zsidó irányítsa az országot. Az, hogy kiben van tót, rác akármilyen vér, az szerintem irreleváns ebből a szempontból. Miattam még cigány is lehet, csak ne zsidó legyen.
2015. júl. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 vidéki suttyó ***** válasza:
0%

A származásnál fontosabb "ilyen kaliberű embereknél" hogy milyen programot raktak a fejébe!

Obamaki is milyen szépen evickél már régóta, pedig semmi köze a történésekhez...

2015. júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 vidéki suttyó ***** válasza:
75%
Ha rólam (vidéki suttyó) kiderülne, hogy zsidók az őseim, akkor is MAGYARKÉNT élnék tovább, talán... érdeklődést mutatnék a zsidóság felé, nem több.
2015. júl. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

A 3-assal egyetértek, viszont be kell látni, hogy még ha a Jobbik programjában nem is szerepel az antiszemitizmus, kétségtelenül nagyon sok szavazót veszítenének ilyen esetben.

Fajtiszta magyar ember valószínűleg nem is létezik már, de az tény, hogy ahány zsidó származású politikus volt Magyarországon, az mind ártott az országnak.

2015. júl. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"A lényeg az, hogy ne zsidó irányítsa az országot. Az, hogy kiben van tót, rác akármilyen vér, az szerintem irreleváns ebből a szempontból. Miattam még cigány is lehet, csak ne zsidó legyen."


de ez nem rossz példa?

Vona világosan megmondta, hogy "a Jobbiknak nincs és nem is lesz olyan programpontja, amely faji, vallási vagy bármilyen alapon különbséget tesz az emberek között", viszont ha ő maga nem eszerint viselkedik - ugyebár ha zsidó akkor nem tartja magát érdemesnek Mo miniszterelnökének, de ha szlovák, kubai, brazil, ukrán, vagy akármi más, akkor igen, mi ez ha nem faji alapon való különbségtétel?) - azzal nem állít rossz példát az emberek elé?


"Ha rólam (vidéki suttyó) kiderülne, hogy zsidók az őseim, akkor is MAGYARKÉNT élnék tovább, talán... érdeklődést mutatnék a zsidóság felé, nem több."


én is hasonlókép vagyok ezzel, gyermekkorom óta tudom, hogy német és lengyel őseim vannak, de sosem tartottam magam emiatt kevésbé magyarnak

2015. júl. 14. 18:44
 6/15 anonim ***** válasza:
7%

A lehető leghelyesebben tenne és a következőképp értelmezhető:


A zsidók magyaroknak és más íjfeszítő népeknek ősi ellenségei (lásd: Biblia, Kánaáni bevonulás)

Ezért a magyar vezetésben zsidóknak helye sohasem lehet, hiszen a magyar nép nem bízhatna bennük. Ilyen esetben egy jóérzésű ember annyit tehetne, hogy lemond, bizonyítva ezzel, hogy a zsidókban is van némi becsület, vagy ha a zsidókban nem is, de benne mint egyedben igen.

2015. júl. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6%
Vona egy kutya.
2015. júl. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%

"A lényeg az, hogy ne zsidó irányítsa az országot. Az, hogy kiben van tót, rác akármilyen vér, az szerintem irreleváns ebből a szempontból. Miattam még cigány is lehet, csak ne zsidó legyen."


Ez pontosan így van. Egy zsidó a magyarság érdekeit sohasem fogja szem előtt tartani, mindig is érdekeik ellen fog tenni.

2015. júl. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Igazából ezt ti nem tudjátok átérezni, de nagyon sokak fejébe okoz ez komoly problémákat. Nekem az egyik ismerősöm, aki apai ágon zsidó, alapvetően rendes srác lenne, jó gondolatokkal, de élesen elvet mindent, ami magyar, nemzeti, vagy jobboldali, úgyanis ő - mint nagyon sokat - inkább zsidónak tartják magukat, mint másnak.
2015. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Shai-Hulud ***** válasza:
91%

Úg értelmezendő, hogy fogalma sincs a Kárpát-medence elmúlt századok-beli viszonyairól, a fajok keveredéséről, és úgy látszik, egészen Árpád koráig ismeri az összes ősét, és tudja, hogy még véletlenül sem volt mondjuk a XI. században egy félrekefélgető őse, aki véletlenül begyűjtött némi askenázi beütést.

Akárki akármit mond, ő egy tisztafajú árj...... izé színmagyar!

2015. júl. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!