Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért gondolja azt sok magyar,...

Miért gondolja azt sok magyar, hogy Szlovákia fejlettebb nálunk és jobb hely élni?

Figyelt kérdés

Én már sokszor jártam odaát, és minden lerobbant és romos, mintha Magyarországot látnám a 90-es évek eleje felé. Amikor Komárnóból visszajövök Komáromba, olyan érzés fog el, mintha Ausztriába lépnék át, minden rendezett, de legfőképp a színek orgiája. Szlovákia olyan, mintha egy fekete-fehér filmet néznék.


Aztán ott van a társadalom, az emberek mentalitása. Magyarország bár nem egy Hollandia, azért elég normálisan el vannak itt a különféle népek, a volt szoci országok közül nálunk van a legtoleránsabb, legtöbb jogot adó kisebbségi politika, pl. minden kisebbségnek van saját önkormányzata, olyan településeken is kétnyelvű várostáblák vannak, ahol a kisebbség jelenléte minimális, a melegekkel is relatíve jól kijövünk, ha összevetjük magunkat a többi volt szoci országgal.

Ehhez képest Szlovákiában olyan emberek garázdálkodhatnak, mint Jan Slota, a Ficó is csak egy fokkal jobb nála. Simán eltűrik az emberek, hogy betonfallal vegyék körbe a cigánysorokat és Slota büntetlenül mondhat olyanokat, hogy "Beülünk a tankokba, és leromboljuk Budapestet!", meghogy a megoldás a cigánykérdésre "Egy hosszú ostor egy kisudvarban!"


Van eurójuk és valóban nagyobbak a fizetések, de minden drágább is, mint nálunk. Sokan Pozsonyt sztárolják, pedig olyan szürke, lerobbant, jellegtelen paneldzsungel, mint Phenjan, vagy Varsó a kommunista korban. Egyébként meg könnyű úgy jobban élni, hogy az egész város Ausztria köldökzsinórján lóg, nálunk Sopron is hasonló okokból magas életszínvonalú város.


Kelet-Szlovákia, ami távol van Pozsonytól meg Ausztriától, pedig sokkal rosszabb, mint Kelet-Magyarország. Úgy hallottam, az ukrán háború előtt még Kárpátalján is magasabb volt az életszínvonal, mint Kelet-Szlovákiában.


Aztán ott van a szociális ellátás, nemrég láttam egy TV-riportot arról, hogy milyen rossz állapotban van ott az állami egészségügyi ellátás, meg olyan gettókat engednek létezni, mint Kassán a Lunik 9.



2015. jún. 23. 20:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
94%
Szlovákiában még nagyobb a főváros-vidék ellentét, mint Magyarországon. A pozsonyi régió az EU egyik leggazdagabb, legfejlettebb vidéke, a legtöbb szlovák vidéki régió viszont a magyar átlag alatt van. Összességében minimálisan fejlettebbnek látszik Szlovákia (az adatok alapján), de ez csak Pozsonynak köszönhető.
2015. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
95%

Én teljes mértékben egyetértek veled.

És valljuk be, a szlovákok azért nem az eszükről híresek.

Fico még elég normális közöttük.

Az átlag s lota alatt van:D


Na dehát kia f@@szom aza jan Slota ?:D

2015. dec. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban szép és jó, de.

Igaz amit leírtál. Emlékezzen vissza mindenki, arra, amikor Csehszlovákia felbomlott, hogy tulajdonképpen Szlovákia az egy fejletlen államként működött tovább. Már Csehszlovákia idején is, a csehországi rész volt a fejlettebb.

És igen valóban, Szlovákia - Magyarország összehasonlítás olyan mint Ausztria - Magyarország.

Sok embert ismerek a corvinus környékén akik Budapestre jönnek át dolgozni onnan, mert itt jobban megfizetik őket (gondolom).


Sokan vásárolni is átjárnak Magyarországra, PONT az euró miatt. Mert, hogy az milyen drága meg minden.


Szóval ja. Így állunk :D

2016. júl. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!