Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért gondolja azt sok magyar,...

Miért gondolja azt sok magyar, hogy Szlovákia fejlettebb nálunk és jobb hely élni?

Figyelt kérdés

Én már sokszor jártam odaát, és minden lerobbant és romos, mintha Magyarországot látnám a 90-es évek eleje felé. Amikor Komárnóból visszajövök Komáromba, olyan érzés fog el, mintha Ausztriába lépnék át, minden rendezett, de legfőképp a színek orgiája. Szlovákia olyan, mintha egy fekete-fehér filmet néznék.


Aztán ott van a társadalom, az emberek mentalitása. Magyarország bár nem egy Hollandia, azért elég normálisan el vannak itt a különféle népek, a volt szoci országok közül nálunk van a legtoleránsabb, legtöbb jogot adó kisebbségi politika, pl. minden kisebbségnek van saját önkormányzata, olyan településeken is kétnyelvű várostáblák vannak, ahol a kisebbség jelenléte minimális, a melegekkel is relatíve jól kijövünk, ha összevetjük magunkat a többi volt szoci országgal.

Ehhez képest Szlovákiában olyan emberek garázdálkodhatnak, mint Jan Slota, a Ficó is csak egy fokkal jobb nála. Simán eltűrik az emberek, hogy betonfallal vegyék körbe a cigánysorokat és Slota büntetlenül mondhat olyanokat, hogy "Beülünk a tankokba, és leromboljuk Budapestet!", meghogy a megoldás a cigánykérdésre "Egy hosszú ostor egy kisudvarban!"


Van eurójuk és valóban nagyobbak a fizetések, de minden drágább is, mint nálunk. Sokan Pozsonyt sztárolják, pedig olyan szürke, lerobbant, jellegtelen paneldzsungel, mint Phenjan, vagy Varsó a kommunista korban. Egyébként meg könnyű úgy jobban élni, hogy az egész város Ausztria köldökzsinórján lóg, nálunk Sopron is hasonló okokból magas életszínvonalú város.


Kelet-Szlovákia, ami távol van Pozsonytól meg Ausztriától, pedig sokkal rosszabb, mint Kelet-Magyarország. Úgy hallottam, az ukrán háború előtt még Kárpátalján is magasabb volt az életszínvonal, mint Kelet-Szlovákiában.


Aztán ott van a szociális ellátás, nemrég láttam egy TV-riportot arról, hogy milyen rossz állapotban van ott az állami egészségügyi ellátás, meg olyan gettókat engednek létezni, mint Kassán a Lunik 9.



2015. jún. 23. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

"Ehhez képest Szlovákiában olyan emberek garázdálkodhatnak, mint Jan Slota, a Ficó is csak egy fokkal jobb nála."

Itthon meg olyanok, mint lázár, orbán, szíjjártó, rogán, pintér, vida, stb. És hagyjuk!

2015. jún. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Gyerek ész!
2015. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%

"azt sok magyar"


Nem, ezt a sok "liberális" gondolja! És általában azzal jönnek, hogy "de ott van ejró".

2015. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A statisztikákból és a sajtóból, na meg az euróból ítélve hittem ezt én is, ahogy sok más magyar is. Mert ha megnézed, ezekben tényleg jobbak. Bár a keleti részről hallottam, hogy elég szegény régió.


Eddig én is ezt hittem, de most meg kell győződnöm, mi is a valóság, tényleg érdekel.

2015. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Torna, Szádelő, Kassa részén voltam, hááát .....azóta csak mosolygok, ha azt hallom, hogy mert a szlovákok így meg úgy, mert a statisztika meg az euró.

Vagy csak jól titkolják?

Egy biztos, egyet tudok veled érteni, a települések nagyon le vannak pukkanva, tiszta szoci az egész.

2015. jún. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Koplárovics Béci ***** válasza:

"és valóban nagyobbak a fizetések"


A "jobban élnek" gyakorlatilag ezen múlik. Az, hogy mennyira tiszta vagy sem, az meg az igényességen.

2015. jún. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
nekem pont az ellentéte jön át, amikor Budapestre megyek, olyan mintha a 80as évek kommunizmusába léptem volna, esik szét az egész város, ehhez képest Bratislava egy modern szép város, és nem esik szerteszét, egyébként meg a déli régiók fejletlenek az igaz, a kelet meg egy vicc, de a többi része Szlovákiának oké, ellentétben MO-gal, ahol északtól délig mindegyik város egyformán putri. Kárpátalján sose volt jobb a színvonal mint K-SZ-ban, mivel állandóan Szzlovákiába menekültek az ukránok, és az nem éppen a jólét jele. A médiának meg nem kell minden szart elhinni
2015. jún. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

"nekem pont az ellentéte jön át, amikor Budapestre megyek, olyan mintha a 80as évek kommunizmusába léptem volna"


Ugye tudod, hogy tök átlátszó a válaszod?:)

Hol láttál te kommunizmust?

Bp belvárosa simán nem, hogy a szlovákokat, de európai városokat nyom le....

Ahogy az elmaradott borsodi régió megyeszékhelye Miskolc is elég fejlett, a pályaudvartól Tapolcáig, az új villamosok, a felújított strandok stb is elég európai.

Na de mindegy, csak azért írtam le, hogy nehogy valaki komolyan vegye a válaszod...


"A "jobban élnek" gyakorlatilag ezen múlik."


Igen, csak az a baj, hogy az a jobban élnek alig kézzel fogható.

Messze közelebb vannak hozzánk, mint mondjuk a németekhez.

2015. jún. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%

..."meg olyan gettókat engednek létezni, mint Kassán a Lunik 9"


Naaaa, végre megtudtam hogy a magyar cigánytelepek tiszták és igényesek, nem olyan lepusztultak mint a Lunik :-DDD

Koma, most attól hogy az Illatos úton likvidálták a dzsumbujt, még azért maradtak gettók nálunk bőven, nem gondolod?

2015. jún. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A magyar cigánytelepek sehol sincsenek a Lunik lerobbantságához képest. Kassa polgármestere a Lunik miatt konkrétan Pestisjárványtól tartott. Pestis a 21. századi Európában!
2015. jún. 24. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!