Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért kérdés az hogy a határ...

Miért kérdés az hogy a határ menti vidéket visszacsatolják Magyarországhoz?

Figyelt kérdés
70%-80%ban magyar lakta földekről van szó, Erdélyben, Szlovákiában, Vajdaságban, Kárpátalján. Ott vannak Magyarország mellet, nagyjából homogén, magyar lakossággal, és ők nem a ,,román,, nemzetállamhoz akarnak tartozni mivel nem románok hanem a magyar nemzetállamhoz, ha Románia nemzetállam akkor miért tart igényt azokra a területekre amiken nem a nemzete lakik? Nem az a lényege a nemzetállamnak hogy azért nemzetállam mivel ott nagy többségben egy nemzet lakik?

2014. júl. 1. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Azért kérdés, mert most már EU-van és elmosódtak a határok.

De ha gondolod, akkor harcolj érte. Nekem van ezeregy problémám, amikkel inkább kell foglalkoznom, szóval nemigen érek rá felszabadítósdit játszani.

2014. júl. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A határok országok közötti megegyezéseken alapulnak, egy ország határa más országok előtt is elfogadottnak kell lennie. Nem az a kérdés kik laknak ott, sok vegyes lakosságú ország van.
2014. júl. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Nincs elég kisebbség így is? :) Az a 70-80% meg jó lesz 10-20-nak.
2014. júl. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennek több oka van:

- A határmenti magyar vidékeket, városokat stratégiai okok (pl. Duna természetes határ, Csallóköz kiváló termőföld, vasútvonalak szerepe a hadsereg mozgósításánál és a kereskedelemben) miatt csatolták a Kisantant országaihoz.

- Később, mivel már megszerezték, úgy érezték 20-25 év után, hogy történelmileg már hozzájuk tartozik. Ez főleg igaz lassan már száz év távlatából, az ott élők már mind ebben nőttek fel.

- A harmadik fontos tényező, hogy a betelepítések és az asszimiláció miatt ma már sokat változtak az etnikai viszonyok. Kevert a lakosság, a fő államalkotó népek (szlovákok, románok, szerbek) is jelentős arányban élnek már a száz éve még magyarnak számító vidékeken is.

2014. júl. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

Úgy érzem a kérdező erősen lódít és a saját agymenését úgy fogalmazza meg, mintha az teljesen normális lenne, pedig nem az.

Rettenetes tárgyi tévedés a kérdésben megfogalmazott 70-80 százalékos magyar lakosság, ilyen max szórványos helyeken van.

A kérdés másik oldala az, hogy a kérdező nem riadna vissza némi gyilkolászástól a kedvenc dilije érdekében, amire persze a szomszéd ország teljes gőzzel legyilkolna pár tízezer magyart, köztük ártatlan besorozottakat is, aztán mi jönnénk, hogy legyilkolásszunk még több tisztességes határon túlit, és ennek egy ideig nem lenne vége.

Mindezt azért, mert néhány ember nem hajlandó a realitásokat megérteni, és inkább sörözni menni ilye3n szép nyári napon...

2014. júl. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Azért maholnap jó lenne már végre a jelenben élni, nem egy jó 90 évvel ezelőtti témán rágódni. Az ország egyre pocsékabbul, mindenki csal, mindenki hazudik és átver, de nem baj, nekünk kell még terület, amit romba dönthetünk...


Elsőnek rakjunk rendet itt, aztán ha majd úgy élünk, mint a svájciak, akkor jöhetnek az egyéb kérdések...

2014. júl. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Azért, mert Nyugat nem elvi alapokon támogat valakit, hanem érdekek alapján. Egy megcsonkított Magyarország támogatása így se az érdeke.
2014. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

,,A határok országok közötti megegyezéseken alapulnak, egy ország határa más országok előtt is elfogadottnak kell lennie. Nem az a kérdés kik laknak ott, sok vegyes lakosságú ország van.,,


Ezt értem, de akkor Románia mért mondja magát nemzet államnak?

2014. júl. 1. 13:45
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

"a határ menti vidéket visszacsatolják"


Kik csatolják vissza?

2014. júl. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A határok országok közötti megegyezéseken alapulnak, egy ország határa más országok előtt is elfogadottnak kell lennie"

És az I. világháború után Magyarország határainak nem kellett volna elfogadottnak lennie? Románia, az akkor létrejött Csehszlovákia, a szintén akkor létrejött Szerb-Horvát-Szlovén Királyság előtt nem volt elfogadott. Mindig azt mondják, hogy Magyarország tartsa tiszteletben a határokat. És amikor Románia Magyarország területének 32%-át elvette, akkor senki nem mondja azt, hogy Románia nem tartotta tiszteletben a határokat.

És Magyarország azért nem fejlődik, mert azok a területek, ahol ásványkincsek, vasútvonalak, mezőgazdasági területek voltak, az már 94 éve Szlovákia, Ukrajna, Románia, Szerbia, Horvátország, Szlovénia és Ausztria része! És az a legnagyobb igazságtalanság, hogy a háborút gyakorlatban kirobbantó országok területüknek néhány százalékát veszítették el, míg Magyarország, amely úgy lépett háborúba, hogy nem rendelkezett önálló kül - és hadpolitikával, tehát belevitték a háborúba, területének 62%-át elvették! Hogyha csak nemzetiségi területekről lenne szó, akkor nem lenne valószínűleg ma ez a Trianon-gond az országban. Ezért kell visszacsatolnia Magyarországnak Szlovákia magyarlakta határsávját, Kárpátalját (a ruszin területeken népszavazás útján), Partium magyarlakta területeit, Székelyföldet, Vajdaságot (a szerb területeken népszavazás útján), valamint Pomurskát (a szlovén területeken népszavazás útján). Magyarországnak az ENSZ-hez kell fordulnia és addig kell vernie az asztalt, ameddig nem tesznek valamit! Szövetségeseink segítségét kell kérnünk és nem a Magyarország-Románia Határokon Átívelő Programmal kellene foglalkoznia a magyar politikusoknak sem. A románok a magyarokat gyűlölik a legjobban, ezt közvélemény-kutatások bizonyítják, Magyarország meg mindenféle Két ország, egy cél, közös siker! mottós programokkal foglalkozik Romániával! Inkább Horvátországgal, Szlovéniával, Ausztriával, Bulgáriával, Törökországgal (hogyha szükséges, akkor Észak-Ciprus elismerésével), Moldovával, Lengyelországgal kellene együttműködni, majd ha ez meg volt, Németországgal, Olaszországgal, nem Szerbiával, Ukrajnával, Szlovákiával, Romániával.

2014. júl. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!