Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen az élet az iszlám...

Milyen az élet az iszlám államban?

Figyelt kérdés

Anarchia van vagy Orwelli diktatúra besúgókkal? Az emberek miből élnek? Az utakon mennek az autók? Be mernek oda menni az Iszlám államon kívülről aruszállító kamionok?

Működnek a repülőterek és vonatállomások?

A gyerekek járnak iskolába/egyetemre?



2015. jún. 19. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Remek.
2015. jún. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

"Anarchia van vagy Orwelli diktatúra besúgókkal?"


Egyik sem. Mérhetetlen rend van és fegyelem.


"Az emberek miből élnek?"


Pénzből.


"Az utakon mennek az autók? Be mernek oda menni az Iszlám államon kívülről aruszállító kamionok?"


Miért ne mernének?



"Működnek a repülőterek és vonatállomások?"


Nem.



"A gyerekek járnak iskolába/egyetemre?"


Oda csak ostoba emberek járnak.

2015. jún. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az iszlám állam idióták gyülekezete, ellehet képzelni milyen az élet ott. gyerekeket nőket gyilkolnak, vallási alapon embereket ölnek meg ezrével, történelmi emlékeket rombolnak, akinek ezek a dolgok szipatikusak az is épp oj idióta mint ezek.

Remélem hogy összefog a világ ellenük és kiirtják mind egy szálig őket.

2015. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Iszlám Állam egy iszlám terrorállam.

Szerintem hasonló lehet, mint Afganisztán a tálibok uralma alatt vagy Dél-Szomália, ahol a hasonlóan radikális Al-Shabaab kormányoz.

Nincs anarchia, "rendet" tartanak, a törvényeket az iszlám adja, a sharia. Az embereknek át kell térni az iszlámra vagy pedig elmenekülnek vagy meghalnak. Vannak iskolák is, de oda csak fiúk járhatnak, akik a Koránt tanulmányozzák és harcosokat nevelnek belőlük. Az államnak is vannak bevételei, adókat szednek és az Iszlám Állam kőolajcsempészésből és külföldi támogatásokból is jut forrásokhoz. Van kereskedelem is, de a kamionosoknak, fuvarozóknak adót kell fizetni az Iszlám Államnak.

A repülőterek, vasút nem működik.

Ez a kemény diktatúra, középkori berendezkedés, háborúzgatás természetesen nem kedvez a gazdaságnak, termelésnek, ezért nagy a szegénység.

2015. jún. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3: Az iszlám állam pont ennek a gondolkodásmódnak az eredménye. A liberális demokráciát nem lehet csak úgy rákényszeríteni az emberekre. Azt nekik is akarniuk kell. Ha kényszeríteni próbálják, az lesz az eredménye, hogy az emberek minden ellen, ami kapcsolódik a demokratikus gondolkodáshoz, lázadni fognak. Emiatt tud fennmaradni az iszlám állam is.
2015. jún. 19. 23:45
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Pár dolgot felsorolok kérdező neked : Ha a férj és a feleség el akar válni egymástól , akkor a férjet ledobják a háztetőről , a nőt pedig halálra kövezik .

Ha valaki cigizik az 20 db korbács ütést kap

Ha valaki piknikezik az 20 db korbács ütést kap

A fiúk iskolába kell járniuk és ott átnevelik a szunita iszlám vallásra . Munkahelyek működnek , árú szállító kamionok is közlekednek az Iszlám állam területén (mert ha nem engednéjék be akkor a lakosság éhen halna )

2015. jún. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kamiont azért írtam, mer még tavaly láttam egy videót, ahol Isis -es útonállók állítanak meg és lőnek le sofőröket. Így én nem mernék ott közlekedni.
2015. jún. 20. 12:24
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam azt a videót. Azokat azért lőtték le elvileg, mert katonák voltak akik civil ruhában próbáltak elvegyülni.
2015. jún. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!