Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Szovjetunió nem bomlott...

A Szovjetunió nem bomlott volna fel, ha egy Putyin-féle politikus lett volna a pártfőtitkár Gorbacsov helyett?

Figyelt kérdés
Persze tudom hogy a történelem nem ismeri a "ha" szócskát, de kérdés hogy vajon egy Putyin-alkatú vezető és politikája képes lett volna-e vaskézzel összetartani a Szovjetuniót. Gorbi népszerű, de túl puhány volt az oroszoknak, ez a 96-os elnökválasztásokon is bebizonyosodott később, nekem az a benyomásom hogy nem volt elég tekintélye és emiatt még a kis baltikumi országok sem féltek a függetlenedésről beszélni.

2015. ápr. 21. 10:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, egy erős vezető képes egyben tartani a széthúzó országot is.

Nem egy olyan példa volt a történelemben, hogy az erős vezér halála után már szét is bomlott a birodalma.

2015. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
20%
A kommunizmus életképtelen.
2015. ápr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"lózungokon túl semmi ismereted nincs a a szovjet technikáról."


Várom a márkáját annak a szovjet autónak, amely a maga korában megközelítette volna az akkori nyugatiakat minőségben, teljesítményben. Ami volt, az is nyugati koppintás.


De mondhatsz mást is, nem csak autóiparból áll a világ. Én arra emlékszem, hogy vacak, silány volt minden termékük, jellegzetes szürke műanyagból, zsírral jó vastagon bekenve. Rázott még a troli is.


A haditechnika más kérdés, oda sok erőt fektettek, de végül abban is, és az űrhajózásban is lemaradtak. Szóval mi a fenében voltak olyan jók?

2015. ápr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Ha engem kérdeztek a Szovjetunió a végleteknél Jelcin miatt bukott meg .És csak azért mert Jelcin utàlta Gorbacsovot . Gorbacsov nemrég megmonta ''Borisz Jelcint ellkellett volna küldenem egy Banànköztàrsasàgba. Szerintem Andropovnak és Gorbacsovnak köszönhetjük hogy élünk. A Hruscsovjàl nem is talàlhattak volna az elnökiposztra . Se a régi se a mairendszer nem jó.Inkàbb vegyes.És tutudom hogy Andropov 56 ba hívta Ruszkikatde ez nem igaz .Az biztos hogy egykicsit màsképp kellett volna csinàlni nàlunk is és nàluk is és akkor mijdej rendbe lett volna
2015. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Gorbacsov nem tehet a SZu felbomlásáról,ő mentette,ami menthető volt.Putyin sem lett volna képes összetartani a szovjetuniot,akármilyen karizmatikus személyiségről is van szó,hiszem az a gazdasága miatt esett szét,és már a 80-90-es években látható volt,hogy szét fog esni,nem tudtak volna semmit se csinálni.Sztáli idejébén még jó volt,de a vége felé ő is engedhetett volna a tervgazdálkodásból,és talán egy kis odafigyeléssel,a nem túlságosan erőltetett iparosítással fennállna.Az utánalévők meg csak hozzájárultak ennek a széteséséhez.
2017. febr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

'Igaz hogy ott a SZU +15000 embert vesztett , de attól még nem verték meg őket !'


Afganisztán valóban kudarc volt, de speciel a lengyel-szovjet háborúban derekasan elverték őket.

2017. febr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!