Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért részrehajlóan állnak az...

Miért részrehajlóan állnak az összeesküvés-elméletekhez az emberek?

Figyelt kérdés

A magukat értelmiségieknek, több diplomásoknak minősítő "bal"oldaliak általánosságban véve a munkanélküli, alapfokú iskolával vagy még azzal sem rendelkezők kenyerének / ópiumának minősítik az összeesküvés-elméleteket, pontosabban már amelyiket.


Ha valaki az USA-t államilag intézményesített-törvényesített korrupcióval, önmerényletekkel, aggresszorkodással, rasszizmussal, emberkísérletekkel, bábpártok pénzelésével vádolja, azt rögtön tanulatlan, munkanélküli szélsőjobbosnak vagy kommunistának minősítik. Ellenben ha valaki Oroszországot vádolja ilyesmikkel, akkor az illető okos dolgokat beszél.


Vagy. A Bilderberg-csoportot és az oda járó hírhedtebb pénzembereket (Rothschild, Rockefeller, Soros György), politikusokat összeesküvésekkel vádolni szintén maga után vonja az említett leminősítést, viszont ha kitalálja, hogy az Állami Duma zárt ülésén konspirálnak, akkor helyeselnek.


2015. márc. 8. 21:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az egy emberi psziches tulajdonsag hogy hajlamos hinni valaki a konteokban. Ennek van enyhe es sulyos formaja, es tenyleg a tajekozatlansaggal, az iskolazatlansaggal, a tudatlansaggal kapcsolatos.


Hasonlo alapokon nyugszik mint a vallas: regen nem tudtak az emberek hogy mi a villam, ezert krealtak egy elmeletet hoyg Zeusz dobalozik veluk. Kesz volt a magyarazat, mar nem frusztralt az ismeretlen.


A konteoknak pont ez a szerepe. Aki nem tudja hogy a vilag baromi komplex es bonyolult, az valoban elhiszi hogy egy szuk csoport iranyitja a vilagot, akinek nincsennek muszaki es termeszettudomanyos ismeretei az kepes hinni a chemtrailben, esatobbi. Raadasul ha az egesz meg fuszerezve van nemi uldozesi maniaval, vagy arra valo hajlammal, akkor aztan tenyleg ezerrel porog az adott egyen a konteokon.

2015. márc. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Matematikai módszerekkel bizonyítani egy társadalmi, politikai elméletet.. Ez kicsit olyan nekem mint a 'nigériai hallgató mágnesekkel bebizonyította, hogy a melegházasság rossz' című hír.
2015. márc. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Talán azért tűnik neked furcsának, mert te nem ezzel foglalkozol, hanem egy gyárban melózol három műszakban, erre nem gondoltál?
2015. márc. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
A konteók fele részben városi mendemondákra épülnek, ún. urban legendsre. Pl itt az ezerszer megcáfolt chemtrail, amit csak a nagyon hülyék hisznek el. Vagy ott a WTC: volt már olyan, hogy építő jelleggel próbáltam a témához szólni. Nem zártam ki a lehetőségét annak, hogy felrobbantották-e vagy sem. De leírtam a tényeket, miszerint hogy az bizony robbantás nélkül is összedőlhetett úgy ahogy összedőlt. Mérnök vagyok, szépen leírtam az egész összeomlásnak a mechanikáját. Na a sok konteós egyből kígyót-békát kiabált. Pedig csak a tényeket írtam le (pl. konteós állítás: acél olvadáspontja kb. 1500 fok, nem is égett a tornyokban ekkora tűz, legfeljebb 800 fok. Ezzel szemben: alapvető egyetemi tananyag szerkezetek tűztervezéséből, hogy az acél szilárdsága 400 fokon a felére esik vissza, vagyis ez már elég az összeomláshoz. A sok konteós meg közölte, hogy ne hazudjak, mert 400 fokon nem is olvad meg az acél. A gond, hogy én nem is ezt állítottam, csak azt, hogy az acél szilárdsága igen erősen függ a hőmérsékletétől....na erről ennyit)
2015. márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Mellényúltál, nemzetközi kapcsolatokat hallgatok. Tudom, hogy a pozitivizmusnak megvan a maga szerepe az elemzésben, de önmagában alkalmazva semmire sem jó, csak hibás következtetéseket von le miatta az ember.

Ha már egymás végzettségeiben turkálunk, téged mi is jogosít fel arra, hogy a témában ilyen nagy magabiztossággal nyilatkozz?

2015. márc. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Jahh...akik szerint ezek városi legendák vagy félműveltek találják ki. Azok számára 2 kérdésem lenne. Kíváncsi vagyok mit válaszolták rá


1. Miért van az, hogy 1870-es években amikor még a világháború szelét sem lehett érezni az amerikai szabadkőműves nagypáholy nagymestere kiadott írásában előre leírja, hogy milyen világháborúkkal kellene megváltoztatni a társadalmi renszereket a világ különböző részein és az hajszálpontosan beválik. Miért?


Előre leírja a világháborúkat, hogy azok miért tőrjenek ki, milyen szembenálló felekkel, milyen okok miatt és kiknek kell megnyerni, akik azután milyen társadalmi rendszereket fognak kialakítani. Hogyan lehet hogy eddig MINDEN BEJÖTT ????? Miért van az, hogy az Illuminati által kiadott prognózisokban pl A Cion bölcsek jegyzőkönyvében is 99%-al 100 évvel később bejöttek a dolgok. Kik ők ha nem háttérhatalom? Jósok ?

https://www.youtube.com/watch?v=AJp3ivgY4DE


2. Mivel magyarázzátok, hogy TŐRTÉNÉSZ professzorok jóval a net előtt. pl Carroll Quigley [link] aki a legtekintélyesebb tudósok közé tartozik, Clinton tanára volt. Maga Bill Clintona beavatási beszédében külön köszöntetet mondott neki !


Ez a professzór írta a könyvében le a hatalmi ELIT működésének módszereit

2015. márc. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Carroll Quigley amerikai egyetemi tanár, a washingtoni Georgetown Egyetem, a Princeton Egyetem és a bostoni Harvard Egyetem köztiszteletben álló professzora volt. Quigley azonban nemcsak tudós volt, hanem szoros kapcsolatban állott Amerika és a nyugati világ szupergazdag pénzdinasztiáival. Saját szavai szerint beavatott ismerője volt a globális pénzhatalom struktúrájának. A "Tragédia és remény" c. 1350 oldalas művét az intellektuális elitnek szánta, amelyben azt is feltárja, hogyan működik a nemzetközi pénzhatalom titkos hálózata. A "Tragédia és remény" 324. oldalán a következőképpen írja le a pénzvagyon tulajdonosok nemzetközi hálózatának célját:


"... ez nem kevesebb, mint létrehozni a pénzügyi ellenőrzés olyan magánkézben lévő világrendszerét, amely képes uralni valamennyi ország politikai rendszerét és a világgazdaság egészét. Ezt a rendszert a világ központi bankjai feudális módon kontrollálnák összhangban azokkal a titkos megállapodásokkal, amelyeket a rendszeresen tartott magántalálkozókon és konferenciákon elfogadnak ..."


Quigley csak egy szűk elitnek szánta a "Tragédia és remény"-ben közölt információkat. Nem számított arra, hogy egyes újságok majd elkezdik idézni, helyesen ráérezve, hogy ezek értékes betekintést engednek egy rejtett hatalmi struktúra belső működésébe. A sajtónyilvánosság nyomán ugrásszerűen megnőtt a kereslet a könyv iránt, elsősorban azok részéről, akik szembeálltak a pénzhatalom rejtett hálózatával és ismerni akarták egy bennfentes véleményét.


Ennek az lett a következménye, hogy a kiadó beszüntette a könyv árusítását és 1968-ban megsemmisítette a nyomdai kliséit is. A pénzhatalom urai, érthetően, nem akarták az idézett információ széles körben való terjedését.


Quigley "HÁLÓZATNAK" nevezte el a pénzhatalmat gyakorlók csoportját. Ez a találó elnevezés megkönnyíti a nemzetközi pénzhatalom erőinek megértését. Ez a HÁLÓZAT nem egy titkos társaság. A pénzvagyon tulajdonosainak megvannak a HÁLÓZATON belüli, hagymaszerű rétegződéssel felépülő, külön és valóban titkos és még titkosabb exkluzív szervezetei. Ezek tagjai töltik be a HÁLÓZAT kulcspozícióit, de bizonyossággal állítható, hogy a HÁLÓZATBAN sokan tevékenykednek olyanok is, akiknek nincsenek, vagy alig vannak ismereteik a rejtett kontrollról. A pénzhatalom nemzetközi HÁLÓZATÁNAK központjában mindig egy kicsi csoporté a teljes ellenőrzés, egy vitathatatlan hatalmú vezetővel az élén.

2015. márc. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Ha olvastad volna Quigley művét, tudnád, hogy például szerinte 1931 után jelentősen lecsökkent az állítólagos titkos csoportok hatalma, és akkor sem az egész világra terjedt ki, hanem csak az angol-amerikai külpolitikára.

A videót inkább nem is kommentálom, kuruc.info, meg a Szaniszló épp elég érv arra, hogy értelmes ember messziről elkerülje.

2015. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

A Cion-bölcsei, istenem XDDDDDD igaz, hogy az a könyv hamisítvány, de oké:D


esküszöm, én is írok egy könyvet az elmúlt fél évszázad eseményeiből, kiadatom 1950-es dátummal, talán találsz benne új információt :DDDDDD

2015. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szaniszló? Komolyan? Az neked a hiteles forrás, aki szerint a vörösiszap katasztrófát drónok okozták? Ez most komoly? Itt bukik ki, amit írtam: a konteó módszertanával van a baj. Szaniszló jó szórakozás, de aki komolyan veszi azt nem lehet komolyan venni.


Na megyek én is az ovi elé, kikérdezem az ötéveseket a pletykákról, hátha kiderül, hogy a háttérhatalom mögött a klotyómanó áll.

2015. márc. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!