Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Új-Zéland mitől gazdag ország?...

Dávid kérdése:

Új-Zéland mitől gazdag ország? Miből él, miket gyárt?

Figyelt kérdés

A magyar gazdaságot az autó-elektronikai ipar húzza meg a néhány tucat idetelepült multi (szolgáltató központok).


Ausztrália és Oroszország pl. ásványkincs-kitermelésből gazdagodott meg, horvátország turizmusból él, Moldova jórészt a külföldön keresők hazautalt jövedelmekből.

És így tovább, és így tovább. De mi a rákból él Új Zéland, hogy ilyen gazdag lett?



2015. jan. 1. 22:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

attól gazdag, hogy ésszerű adókat szed amit nem tapsolnak el, szárnyal az építőipar, a világ negyedik legnagyobb tejipara működik itt, irdatlan mennyiségű tej, bor, faexportja van, plusz gyümölcsök, hús, vadhús, stb. A mezőgazdaság termelésből él, nem állami támogatásból, okos nemzetközi szerződéseket köt (szabadkereskedelmi egyezmények) és okosan használja ki a természeti adottságait a turizmusan.Mindezt vállalkozásbarát kormányzat segíti.


A nyersanyaghelyzet az utóbbi időben szépen fejlődik, újabb és újabb földgázlelőhelyeket nyitnak meg.


Egyébként a statisztikai adatok nyilvánosan elérhetők [link]

2015. jan. 2. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszi, ez utóbbi volt a leghasznosabb válasz (92-es).

Szóval hatalmas mennyiségen és hatékony működésen van a hangsúly.

Bár ez utóbbi azt sejteti h nincs is szükség jelentős iparra, hogy egy ország gazdag legyen.


Az építőipar szerintem nem okozója, hanem következménye a gazdasági növekedésnek, bár kétségkívül beruházásokat is vonzhat.

2015. jan. 3. 15:19
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

az építőipar okozója és következménye is a gazdasági fellendülésnek, sok nyersanyagot és feldolgozott árut vesz fel, az építőipart kiszolgáló ágazatok is fejlődnek közben, ami új épületigényeket is jelent.


A tej, hús és gyümölcstermelés leginkább szövetkezeti formában működik (nagyon leegyszerűsítve, a tehenet tartó gazdáké közösen a tejgyár), bár vannak egyéni gazdálkodók is sokan. Hajlandóak sokat dolgozni és meg is kérik ennek az árát.

2015. ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 The Vault Dweller ***** válasza:
100%

Olvasd el Adam Smith: "A nemzetek gazdagsága" című könyvét. Ugyan a nézetek kicsit idejemúltak már benne (18. században íródott) alapvetően szépen megfogalmazza, hogy mitől lesz egy ország gazdag.


Rövid választ erre a kérdése nem lehet adni.

2015. ápr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 kürasszír ***** válasza:
100%

Új-Zéland 1840-ben lett Nagy-Britannia gyarmata, majd 1907-től belső önkormányzattal járó domínium státust kapott, a teljes függetlenségét 1947-ben nyerte el, de a brit uralkodó a mai napig Új-Zéland államfője.


Az előttem írók említették a mezőgazdaságot. a mezőgazdasága a Brit Birodalmon beüli munkamegosztás keretében az adottságainak leginkább megfelelő hús és tejtermelést kapta, sok milliós tehénnel és több, mint tízmillió juhval. a termékeket hűtőhajók szállították az anyaországba. Ez az óriási és elképesztően fejlett, intenzifikált mezőgazdaság Új-Zélandot már a 20. század elejére a világ egyik leggazdagabb és legfejlettebb országává tette.

2015. júl. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 kürasszír ***** válasza:
Több tízmillió juhot akartam írni :)
2015. júl. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy a gyarmati időkben mi volt, az ma már alig számít valamit, korábban leírtam, a mezőgazdaságnak csak egy része az állattenyésztés, de az ország erős gyümölcsökben, feldolgozott tejtermékekben és milk-solids-ban, ezeket nagy tételben exportálja. Kiterjedt boripara van, nemzetközileg keresett termékekkel.


A bárány ma sokkal kevésbé jelentős, a nyolcvanas évek közepétől folyamatosan csökken a birkák száma, visszaesett az igény a gyapjúra, viszont megnőtt az igény a tejtermékekre, a birkalegelők helyén ma sok helyen már dairy farming zajlik.


Plusz ott a faipar, erdőgazdálkodás. Van erős műanyag és aluminiumipar is és erősen feljövőben vannak a tudásalapú iparágak.


A mg-i és ipari termelést elősegítendő az ország egy rakat szabadkereskedelmi egyezményt kötött más országokkal, (Ausztrália, Kína, Malajzia, Chile, Singapore, stb.) ami nagyban megkönnyíti az exportot.

2015. júl. 7. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!