Amerika a fél világot magára haragította és hihetetlen pusztításokat és felforgatásokat intézett az utóbbi 70 évben. Ennek lesz valami következménye?
Mocskos USA.
Bezzeg mennyire jobb lenne, ha Kína lenne a vezető szuperhatalom, akkor beköszöntene végre a népi demokrácia és mindenki jólétben élne végre, mint Kínában.
Szerintem Te kicsit sokat ittál már...
Észak Korea rohanta le Dél Koreát, és az USA csak segíteni ment a szövetségesének...
Ez ugyanúgy megállta a helyét Vietnamban is...
És nekem úgy rémlik, hogy az öbölháború is úgy kezdődött, hogy Irak megszállta Kuvaitot...
És tényleg, micsoda roh@dékok ezek az amerikaiak, hogy nem hagyták kiteljesedni a volt jugoszláviai területen a népirtást... Ez tényleg a arcátlanság csúcsa...
A folyamatok haladnak nyugat felé? Ez azért így nem igaz.
Vannak klasszikus konfliktus zónák: Balkán, Kaukázus, Közel-Kelet, Közép-Amerika, Fekete-Afrika, Dél-Kelet Ázsia. Ezeken a helyeken általában balhé van, ami - úgy amúgy meg - nem halad sehova sem. Ha az egyiken nincs baj, akkor van a másikon. Ukrajna persze azért kicsit más tészta.
Ami pedig a folyamat végét illeti... nos azt nem igazán látni.
A holnapi (jan 1.) lesz a becses nap, amikor az oroszok, a beloruszok, meg a kazahok hivatalosan is egységbe forrnak a Eurázsiai Unió keretein belül. (+ Várható, hogy hamarosan még plusz pár náluknál kisebb posztszovjet állam is csatlakozni fog hozzájuk. Amúgy Ukrajna is erre a sorsra jutott volna, ha Juscsenkót nem buktatja meg az Európai Unió párt ellenzék.) Amúgy meg ott van még Kína is - 2005 óta az oroszok nagyon jó szövetségese. (A BRICH-en keresztül folyósított fejlesztési pénzek + a jó pár, az oroszok számára nagyon előnyös gazdasági szerződés által idén ők voltak, akik megmentették az orosz gazdaságot, a nyugati szankciók + a külföldi befektetők tömeges kivonulás miatt elszenvedett nem kis gazdasági érvágás (-200milliárd USD) negatív következményeitől.) Plusz ott van még kettejük "kis" szövetségi rendszerében (Sanghai Szerződés) most már Irán is + lehet hogy idővel a sokkal jelentősebb India is belép. (Feltéve, ha Kínával megegyeznek a vitatott területek felől.) Ráadásul, ahogy elnézem, Dél-Amerika is egyre inkább az oroszok felé húz. Miképp Kelet-Afrika meg már csupán csak papíron nem kínai gyarmat.
Szóval a hidegháborús helyzet kiújul, ami aligha fogja az USA-t arra késztetni, hogy véget vessen az általad kritizált agresszív külpolitikájának.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!