Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valóban meghaladott lenne a...

Valóban meghaladott lenne a sorkötelezettség?

Figyelt kérdés
2014. nov. 2. 21:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%

Nem meghaladott.


Lásd,Ausztria, Svájc, Finnország.

2014. nov. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem meghaladott, mindig is hülyeség volt.
2014. nov. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

#2 vagyok

Ausztriában úgy van, hogy lehet választani 6 hónap fegyveres szolgálat és 9 hónap polgári szolgálat között.

Ilyen formában akár még én is támogatnám a sorkatonaságot.

2014. nov. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Ha katonailag nézzük: igen.

Régen az egyszerű sorkatonák csak golyófogónak kellettek. A mai terrorista "puha" háborúkban kiképzés nélkül is jó vagy golyófogónak.


Ha nevelési szempontból nézzük: na, erről már lehet vitatkozni! Viszont pusztán egy kis "fegyelem, alázat" tanításához kár lövöldözni, azt más területeken (pl. sport) is el lehet érni.

2014. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Igen, az. Azaz a kiképzés minőségétől is függ. Rám az utolsó pillanatig, 2004 - ig, 29 éves koromig "vadásztak". Sosem szerettem a kötelező dolgokat, amellett akit csak ismerek, katonakorában nagy átlagban 5, azaz öt lőszert lőtt ki összesen. Ezért aztán nagyon érdemes berukkolni.


Jól kerestem, azt az 1 évet, 9 hónapot a végén már fél évet soha senki nem fizette ki volna nekem, sőt, jött egy papír, vegyek fel 40 ezer forint "bevonulási segélyt". Hetente sokkal többet kerestem akkoriban. Úgyhogy inkább nem vonultam.


Szóval túlhaladott. Luxus ma egy fiatalt hosszú hónapokra kivonni a munkából, pénzkeresésből. Ki fizeti mindezt ki? Az emberek hitelekből élnek, az elvándorlás is erősödne, ha visszaállítanák. Legalább a színvonal javulna, mert az aztán nagy buli, hogy a nyóc általánost járt Bumburnyák őrmester egzecíroztasson fél évig, meg fogkefével mossam a padlót, közben meg anyagilag tönkremegyek.

2014. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a munkanélküli világban jót tesz a statisztikáknak. Nevelési szempontból kifejezetten jó lenne a munkaerőpiacra kilépett, de szakképzetlen fiatalok számára, ha a polgári életben felhasználható valamilyen szakképzési előképzést kaphatnának. Kifejezetten hadászati szempontból semmi értelme.
2014. nov. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Baj van az ismerőseiddel. Én ellőttem szerintem úgy 210db 7.62-es lőszert - ha a vaklőszert is beleszámoljuk. Teljesen fel vagyok készülve a harmadik világháborúra xD
2014. nov. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
11%

"a nyóc általánost járt Bumburnyák őrmester egzecíroztasson"


Nyóc általánossal senki sem lesz őrmester, te tudatlan paraszt!

2014. nov. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Első: az általad felsoroltak a kivételek.
2014. nov. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nyóc általánossal senki sem lesz őrmester, te tudatlan paraszt!"


Most tényleg nem. Na de 40 évvel ez előtt? Ó, dehogynem :D

2014. nov. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!