Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kedves baloldaliak! Nektek...

Kedves baloldaliak! Nektek tényleg ez az ideál és ez a normális?

Figyelt kérdés
[link]

2014. szept. 20. 17:13
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező! Te azt kérdezed tőlünk, hogy ez az ideál? Én erre azt válaszolom: nem. Nem mert a társadalom annyira ellene van, hogy valószínűleg azt akinél meglátnának egy ilyen könyvet meg is köveznék...


Én egy olyan kérdést rakok fel neked, hogy miért kell annak a fiatalnak, tinédzsernek esetleg gyereknek - nem tudom hány éves kor a legfiatalabb arra vonatkozóan, hogy valaki "másságára" ráébredjen vagy legalábbis tudja, hogy nem olyan, mint az átlag - úgy éreznie, hogy az AMI nem normális, nem ideális? Miért kell az ilyen embereknek úgy érezniük, hogy ők rosszak, nem méltóak egyáltalán arra hogy a társadalom által "normálisnak" tartottakkal egy levegőt szívniuk?

(Költői kérdés, ne válaszolj rá. Nem akarok veled vitatkozni valószínűleg úgysem értenénk soha sem egyet)


És mellesleg nagyon kétlem, hogy egy könyvtől valaki "meleg" lesz. Ez a meleg nevelés dolgot akkora baromságnak tartom...

Ellenben legalább megtudja a gyerek, hogy nem minden fekete és fehér. És nem baj ha egy király, hercegkisasszony akar lenni vagy ha szimpatikusabb neki a másik király, mint a királylány. Ez nem meleg nevelés, ez nevelés arra, hogy legyünk elfogadóak arra, ami nem hétköznapi.


Egyszer talán elérünk arra a pontra, ahol ez a "más" nem lesz bűn, szégyellni való dolog, hanem egyszerűen napirendre tudunk térni felette és éljük tovább az életünket, úgy ahogy mi érezzük azt kényelmesnek.


És mellesleg mielőtt le melegeznél (egy ennél jóval sértőbb szóval), heteroszexuális beállítottságú vagyok és nem "baloldali".

2014. szept. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
21: Erre egyszerű a válasz: Mennyi homokos volt pl. az 50es években? És mennyi van most? (Ha nem akarsz nem válaszolsz.)
2014. szept. 20. 22:52
 23/32 anonim ***** válasza:
0%
A #20-as jól leírta.
2014. szept. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, ugyan ennyi volt akkor is, csak mostanában vannak akik fel is merik vállalni.
2014. szept. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is ennyi volt. Sőt amerikai katonák az ilyen melegeket húzták le ;) Olvass utána kérdező!

Nincs baj a melegekkel, mindig voltak/lesznek,az arányuk állandó, csak néhány szélsőjobbos/jobbos itt vezeti le a feszültségét.

2014. szept. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
85%

Jobboldali heteró férfiként nincs semmi bajom ezzel a könyvvel. Ilyen is kell. A melegellenes hisztériát beteg dolognak tartom, és ez egy jó terápia. Így talán kevesebb gyereket mérgeznek meg a homofóbiával.


41F

2014. szept. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
84%

Én meleg vagyok, de nem értem egyáltalán az itt kommentelők jó részét.

A homoszexualitás egy ugyanolyan szexuális orientáció, mint a heteroszexualitás. Ez egyáltalán NEM nevelés/olvasás/eltanulás/hit kérdése. Soha nem fordult olyan elő, hogy valakit homoszexuálissá neveltek. Hát gondoljatok már bele! Az állatvilágban is ugyanúgy megtalálható a homoszexualitás, mint a heteroszexualitás. Akkor az állatok mégis hogyan nevelik meleggé a kölykeiket? Na itt bukik a ti kedvelt elméletetek, miszerint a melegség nevelés kérdése.


Vannak olyan melegek, akik melegek, de vallásos családban nőttek fel, ahol ezt mélységesen elítélik, és pokollá tették a gyerek életét. A gyerek mégis meleg. Mert SZÜLETÉS kérdése, hiába pontoztok le.


Ez a könyv pedig csak felnyitja az ember szemét, hogy nem minden fekete-fehér, jó-rossz. Én például kifejezetten jó könyvnek tartom, mert a gyerek legalább ráébred, hogy nem kell ilyenért elítélni valakit. Mellesleg ez csak 1 könyv, itt mindenki fel van háborodva, hogy úristen, melegekről szól, stb, cserébe én tudok mutatni vagy 500 mesekönyvet, ami meg ennyi erővel a heteroszexualitást "reklámozza".

Erről ennyit. Remélem én is, hogy egyszer eljutunk arra a szintre, amikor az ostoba szülők tömkelege nem kezdi el a gyerek fejébe verni, hogy aki meleg, azzal ne álljon szóba, meg micsoda rendellenes, stb. Undorító.

És ha tetszik, ha nem, PONT, hogy a gyerekek az előítélet MENTESEK addig, amíg a szüleik ezt beléjük nem nevelik. Egy gyerek alapba mindenkit elfogad! MINDENKIT! Kortól, nemtől, bőrszíntől, nemi orientációtól függetlenül.



Nevetségesek az itt kommentelők jó része, hogy egy könyvön ennyire felháborodtok, meg ennyire belemagyaráztok minden hülyeséget. Én melegként imádtam kiskoromban a hófehérkét, a Shrek-et, stb, pedig mindenhol fiú-lány páros van. ÉS? Befolyásolt ez engem valamiben? Nem.

Óriási ostobaságra utal, ha valaki azt hiszi, hogy a nemi orientációt a mesekönyvek, meg a szülők alakítják ki.

2014. szept. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
97%

Szánalmasak vagytok, hogy egy nyamvadt mesekönyvből ekkora királydrámát meg világvégét kell csinálni.

Ti komolyan beveszitek azt a maszlagot, hogy a homoszexualitás nevelés, vagy környezeti tényezők kérdése? Bizonyítsa már be valaki!! Hiteles forrással, ne valami szennyportállal. Ilyen soha nem történt sehol, hogy valaki nevelés hatására meleg lett, itthon mégis nagyon szeretik ezt tényként beállítani.


Azért a könyvre írt reakciókból látszik, hogy a többség menyire homofób és gyűlölködő, utána meg csodálkoztok, hogy a gyerekek kirekesztenek mindenkit, aki kicsit más, kiutálják, csúfolják. De miért? MERT OTTHON EZT A VISELKEDÉST LÁTJA A SZÜLŐKTŐL! Nem egy olyan gyereket láttam már, aki kicsúfolja a másikat, de nem is tudja, hogy miért kell kicsúfolni, de csinálja, mert az anyukája/apukája azt mondta.

Itt én is visszakérdezhetnék: és ez a norma? ez legyen az ideál? Közösítsünk ki, taszítsunk ki, tegyük tönkre más ember életét azért, mert kicsit is elüt az általatok "normálisnak" definiált dologtól? Komolyan kérdezem.

Azzal miért nincs bajotok amikor a tankönyvek elejére (volt már rá példa) igazi fotót, jó nagy csöcsű nőt tesznek? Pedig az még csak nem is mese, hanem igazi! Ez ellen mégsem problémázik senki, pedig abban több a szexuális utalás, mint a mesekönyvben, és ennyi erővel bele is lehet itt is magyarázni, hogy a lányok tárgyiasításáról szól....


A holland iskolások tankönyveiben amikor a házasság a téma, akkor 2 férfi, 2 nő, és 1 férfi 1 nő párosítás van, képekkel illusztrálva. Hollandiában még sincs több meleg, mint máshol, csak annyi a különbség, hogy az emberek nem ajvékolnak, és nem csinálnak ekkora problémát valamiből, ha kiderül, hogy homoszexuálisokról van szó.


Most komolyan, miért kell emiatt ekkora hisztit csapni? Senki sem tart puskát a gyerek fejéhez, hogy kötelező neki elolvasni. Aki meg azt hiszi, hogy valaki ettől homoszexuális lesz, az veszélyesen primitív.

2014. szept. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
81%
nincsen "a" normális. ugyanúgy, ahogy egyik hajszín sem A normális hajszín, a szexualitásban sincs A normális. a homoszexualitás is ugyanolyan normális, mint a hetero, csak ritkább... a kérdező meg egy beteg náci :/
2014. szept. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Pardon nem kívánok ilyet, azért mert ti olyanok vagytok amilyenek, a gyerekeknek nem kívánok rosszat.
2014. szept. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!