Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Skóciának ha már háborúban...

Skóciának ha már háborúban nem sikerült független lenniük akkor most politikával azok lesznek? William Wallace örülne most nem?

Figyelt kérdés
2014. szept. 12. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem vagyok jós. Lehet, hogy az lesz. Ha függetlenedik Wallace örülne, ha nem akkor szomorú lenne.
2014. szept. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg a függetlenségpárti Skót Nemzeti Párt van kormányon. Népszavazást fognak tartani jövő csütörtökön, és ha kedvező eredmény születik, még 2020 előtt (2016-2017 táján) függetlenedni akarnak.

Én szurkolok nekik.


A függetlenség-ellenesek állandóan a gazdasági nehézségekkel riogatnak, de ez csak átmeneti lenne, másrészt több száz év angol elnyomás után a szabadság szerintem ezerszer többet ér a gazdasági mutatóknál.

2014. szept. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hollófernyiges ***** válasza:
William Wallace után Skócia négyszáz évig független volt (mondjuk úgy, hogy különálló, mert utána békés úton elért, skótok vezette perszonálunió volt).
2014. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, ha a népszavazás a függetlenség mellett dönt, akkor hamar kiderül, hogy mennyire demokratikus a demokrácia :):)
2014. szept. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
20%
Istenem mekkora hülyeség már ez az angol elnyomás. a Skótok egyáltalán nincsenek elnyomva. Élik a világukat jómódban az átlag ember nem is érzi hogy Skócia nem független. Amúgy meg 300 éve ők egyeztek bele az egyesülésbe most azt mondják hogy a csúnya angolok jól elnyomták őket akikkel mellesleg osztoztak a Brit Birodalom dicsőségein. Szerintem a skótok viselkedése eltúlzott, egy nacionalista barom és a társasága jól megszédítette őket.
2014. szept. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!