Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Te melyik politikaval ertesz...

Te melyik politikaval ertesz egyet es miert?

Figyelt kérdés

Tuszok eletevel valo zsarolas terroristak egyik tipikus technikaja. Erre a technikara altalaban harom "valaszlehetoseg" van: 1.a zsarolt kormany nem tesz semmit, 2.a zsarolt kormany targyal a tusszedokkel, 3.a kormanyerok katonailag tamadnak az emberrablokra.


Gondolom a tobbsegunk azt tartja helyesnek, hogy a kormanyerok megprobaljak kiszabaditani a rabokat. A leghiresebb ilyen tusszabaditas talan, amikor 1976-ban terroristak egy Izraelbol Parizsba tarto francia repulogepet teritettek el Uganda egyik nemzetkozi repuloterere, Entebbebe. Az izraeli hadsereg Jonathan Nethanyahu vezette kommandója, harom szállító repülőgéppel repulte at a kb 4000 km-es tavot, ejszaka eszrevetlenul(!!!) leszallt a repülőtérre és kiszabadította a tobb mint 100 túszt es - az onkent a tuszokkal maradt - legenyseget.

Az ilyen akciok ellen azonban az utobbi idoben a terroristak ugy vedekeznek, hogy a tuszok testere robbanoanyagot kotoznek, es kiszabasitasi kiserlet eseten egyetlen kez vagy labmozdulattal gyilkolhatjak meg a rabokat.


Egy targyalasos pelda: Izrael 1100 Hamasz terroristat engedett szabadon egyetlen kiskatonaert cserebe. A kiengedett terroristak nagy resze ujra gyilkolni fog (vagy legalabbis probalkonak mar) - viszont minden izraeli TUDJA, hogy baj eseten sem a nepe, SEM A KORMANYA nem hagyja el.


Ellekezo pelda a mostani algeriai tuszdrama: az algiri kormany nem hajlando targyalni, katonai akcio mellett dontott, es tudjuk ez sok-sok tusz eletebe kerult.


A tuszok eletet megmenteni lehetetlen esetekrol kerdezlek benneteket, ugyanis az aszimmetrikus hadviseles kovetkezteben az ilyen tortenesek egyre gyakoribbak.

Ti targyalnatok, vagy tamadnatok?



2013. jan. 19. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Én látszólag tárgyalnék és igénybe venném időközben a DEVGRU segítségét, melyre az algériai miniszterelnök nem volt hajlandó. Én megértem, hogy nem rajong az amerikaiakért, de itt most mégiscsak emberek életéről van szó és a DEVGRU-nak sokkal több tapasztalata van a túszszabadításban mint az algériai hadseregnek.
2013. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A túszszedők valójában egy kicsi el nem ismert állam jogilag.


Az államok között tárgyalásokkal kellene megoldani a problémát, de volt már rá példa, hogy nem ez történt.


Én a tárgyalást jobbnak tartom.

2013. jan. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!