Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Iránnak miért nem Perzsia a neve?

Iránnak miért nem Perzsia a neve?

Figyelt kérdés
2014. szept. 3. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
A Perzsiának csak az európaiak nevezték.Hivatalosan mindig is Irán volt a neve.
2014. szept. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazából ez nem egyértelmű... Nem tudom hogy mikor volt a váltás, de még a második világháborúban is gyakran Perzsiának hívták.
2014. szept. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok mégis találtam valamit :) : Noha az országot a helyiek már legalább az Akhaimenida-időszak óta Iránként is ismerik, nyugaton 1935-ig csak a Perzsia elnevezéssel illették. 1959-ben Mohammad Reza Pahlavi iráni sah bejelentette, hogy mindkét megnevezés használható. A Homeini ajatollah vezette 1979-es forradalmat követően az ország hivatalos neve Iráni Iszlám Köztársaság (perzsául جمهوری اسلامی ایران) lett, amely államformája szerint teokratikus (iszlám) köztársaság.
2014. szept. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amiért Magyarországnak se Magyar Köztársaság.Megváltoztatták.
2014. szept. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!