Ha Nyugaton lehet függetlenedni a népcsoportoknak, akkor az erdélyi, felvidéki, stb. magyarságot miért nem merik megkérdezni erről?
A skótok szeptemberben szavazhatnak a Nagy-Britanniától való elszakadásról. Bármilyen is lesz az eredmény, már a szavazás lehetősége is nagy szó ahhoz képest, hogy Erdélyben még az autonómiát is megtagadják az ottani magyarságtól.
Meddig mehet ez így? Amit Nyugaton lehet, azt térségünkben miért nem? Ki akadályozza ezt?
"Magyarok Romániában
Széles körben elterjedt felfogás a magyarok között, hogy Románia bizonyos nyugati részei őket illetik - tér rá a BBC összefoglalója a lehetséges európai függetlenségi törekvések felsorolásának utolsó elemére. A szocialista rendszer idején Romániában korlátozták a magyar nyelv használatát, 1989-ben egy magyar lelkipásztor tiltakozásait támogató mozgalom vezetett el a sztálinista rendszer bukásához.
A romániai magyarok helyzete ugyan sokkal jobb lett ezt követően, ám Erdély Romániához kerülése az első világháború után továbbra is "nemzeti tragédia" a magyarok tudatában. Ebben a felfogásban osztoznak a jobb- és baloldaliak, illetve a liberálisok is, de az elmúlt tíz évben a jobboldali és szélsőjobboldali pártok átpolitizálták és kihasználják a nemzettudatnak ezt a részét - mondta a BBC-nek Erin Marie Saltman, az extremizmusellenes Quillam Foundation Magyarországgal foglalkozó kutatója.
(...)
Bármerre jár valaki Magyarországon, mindenütt találkozhat a történelmi, nagy Magyarországot ábrázoló matricákkal, képekkel és térképekkel - tette hozzá. Tavaly több ezer magyar követelt autonómiát a Romániában élő magyaroknak. A jobb-közép budapesti kormány támogatja ezt a törekvést, míg Bukarest ellenzi, mert attól tart, hogy teljesítése a román állam széteséséhez vezethet."
(napi.hu)
Szeretnék neked kérdező egy nagyon őszinte dolgot tanácsolni.
Nagyon nehéz úgy jóindulatú tanácsot adni, hogy ne ütközzek a gyakorikérdések válaszadói szabályzatába, de sehova nem vezet az a módszer, amikor eldöntöd hogy Erdély magyarország része kell legyen, (no jó, első körben független, de aztán itt csorggatnád a nyáladat), és azt a kevés logikai képességet amivel megáldott az ég ennek a gondolatmenetnek veted alá.
Ha elfogadsz egy tanácsot, tanulj sokat. Egy ideig ne kérdezz, sőt ne beszélj másról, mint az időjárásról. Aztán ha majd okosabb leszel, talán.
#11.: "Erdély magyarország része kell legyen"
Igen, mert ott a helye. És mert ez szolgálja Magyarország, Erdély és ezek lakosainak javát.
Köszönöm, de tanultam én már eleget; tudom, amit tudok.
Ha meg téged a kelleténél több defetizmussal vert meg az ég, legalább annyit tegyél, hogy ne fertőzz vele másokat.
Anglia meg USA azért nem szól bele ebbe az ügyben, mert nekik nem érdekük. Az ukrajnai konfliktusban is azért szól bele, mivel érdekük, hogy Ukrajna tőlük függjön. Mivel kevesebb terület van már az ukránok kezében, kevesebb terület kell felújítaniuk az ukránok, amihez kevesebb pénz kell, amihez kevesebb hitelt kell felvenni a nyugattól.
Erről szól most az egész. Pénz, pénz, pénz. Románia meg egyáltalán nem fogja elengedni Erdélyt, mert Erdély tart el sok más területet. Ezért van az, hogy az összes erdélyi már függetlenedni akar. Nem, nem pusztán a magyarok, hanem az ott élő románok és más nemzetiségűek is.
Etnikai autonómiáról nem álmodhatunk, mert ott is egyre kevesebb magyar van. Azonban van egy kis gond ezzel is. A nagy hatalmak közül ki lenne az, aki támogatná? Románia az Oroszország közelsége miatt jobb szövetséges a nyugatnak, mivel lehetnek ők az elsődleges védvonal. Emiatt egy donyeckihez hasonló autonómia háborúnál Romániának több szövetségese lenne. Ami meg kész vicc lenne az egészben, hogy nagy valószínűséggel még az országunk vezetői is párttól függetlenül Romániát támogatná.
Jó a kérdés, de jelenleg a történelmi Erdély területén jóval több román él, mint magyar és székely együttvéve.
Előbbiek biztos nem támogatnák az elszakadást!
Vagy őket nem is kéne megkérdezni? :)
És ezt mi támasztja alá? Ha Skócia bevándorlókkal lenne
tele, fel sem merült volna az elszakadás ötlete...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!