Mi közünk van nekünk a palesztin-izraeli konfliktushoz?
Aki utálja a zsidókat, annak ez most külön élvezetet kínál.
Mások egyszerűen csak empatikusak: azért a tény, hogy egy fajhoz tartozunk, valamilyen köteléket jelent.
Az igazság az, hogy ebben az időben milliók vándoroltak el amerikai kontinensre jobb élet reményében. Ehhez képest, ma már nehéz megérteni, hogy az egykori szegény és instabil angol gyarmat birodalom részét képező kicsi ország, miként volt vonzóbb, mint Amerika.
Feltételezhető, hogy angoloknak is érdekük volt, hogy az újonnan megszerzett gyarmatokat instabillá tegyék.
Oszd meg és uralkodj elve alapján.
Valamint azt is látni lehet, hogy iszlám egység központjában található az ország, ami mai napig eltereli a figyelmet más irányú terjeszkedésről.
Ma is működik a módszer. Nem véletlen, hogy számos országnak a határ vonalait (pl.: afrikában), úgy húzták meg, hogy azok etnikailag ne legyenek egységesek belátható időn belül.
Mert most fel van kapva. ÉS meg mert mocskos zsidózni lehet. De tényleg. Nézd meg a facebookon is a szélsőjobboldali ismerőseidet. Mind ez megy.
Persze pl arról szót se említenek, hogy iszlamisták keresztényeket üldöznek el és ölnek le.
Mint arról se hogy afrikában milyen polgárháborúk vannak és százára ölik le az ártatlanokat. Ja az kit érdekel. Azokat nem lehet szidni. Vagy ha elő is jön akkor kb annyira, hogy hülye majmok, hulljanak csak. És az a baj, hogy ez nem vicc. Azért elég kétarcúak ezek is.
"azért a tény, hogy egy fajhoz tartozunk, valamilyen köteléket jelent."
Már hogy tartoznánk egy fajhoz?
Afrika nem éppen egységes, gyarmatbirodalmak úgy húzták meg a határokat, hogy még véletlenül se legyenek egységesek.
Európában is ez volt a módi, ha új államokat hoztak létre. pl. Magyar királyságból elszakított területeken ( mindenhol 40% ban volt német-magyar lakosság kisebbségben, erre nagyon figyelhettek a döntéshozók, ha ilyen pontosan sikerült meghúzni a hatásokat) Még véletlenül se tartották be az etnikai határokat!
Persze, Európában ezek a mesterséges államok már szétestek. Afrikában nem, mert ott a gyarmatbirodalom után nem lett demokrácia.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!