Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Le tudnátok írni/be tudnátok...

Le tudnátok írni/be tudnátok linkelni olyan dolgokat, hogy mégis mi ez a palesztin-izrael helyzet?

Figyelt kérdés
Életemben nem néztem híradót, nem olvastam újságot, nem olvastam az interneten utána ilyen dolgoknak. Mindig csak a saját magam problémájával foglalkoztam, és nem érdekeltek a körülöttem zajló események. Viszont most akaratlanul is mindenhol "palesztina, izrael, ghána, stb."-vel találkozok. És szégyen nem szégyen, egy kukkot sem tudok az egész helyzetről. De most egy kicsit szeretnék tájékozódni a történtekkel kapcsolatban, lehetőleg az elejéről. Valaki el tudná mesélni nagy vonalakban mi történik (lehetőleg pártatlanul), vagy esetleg linkelni olyan oldalakat amik ezzel foglalkoznak? előre is köszönöm!

2014. júl. 25. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Ghánával miért találkozol?
2014. júl. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

2 dolgot kell csak tudnod, illetve megjegyezned:

1.Izrael semmiről nem tehet, csakis a mocskos, antiszemita, rasszista palesztinok, egytől-egyig.

2. Ha nem értesz egyet az első ponttal akkor agymosott szélsőjobber trappista fasiszta Kool and the Gang vagy!

2014. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Megpróbálok pártatlanul és értelmesen válaszolni.


Miután a Római Birodalom elűzte a zsidókat Izraelből, szétszórva éltek a világban. Aztán 1900 környékén felerősödött a cionista mozgalom, ami célul tűzte ki egy zsidó állam megalapítását. Ennek érdekében egyre több zsidó telepedett ősei földjére, a mai Izrael területére. Ez kicsit hasonló a magyarok honfoglalásához. E területen akkoriban éltek már elszórva emberek (a palesztin arabok), de csak úgy elvoltak magukkal, nem volt saját államuk. Pont ahogyan a Kárpát-medence se volt üres, amikor a magyarok ide érkeztek (avarok, szlávok lakták, de szervezetlenül). A különbség az, hogy míg itt csak a magyarok kaptak államalapításra jogot a pápától, addig a második világháború után a terület gazdája, Anglia úgy döntött, hogy igazságosan felosztja azt az ott lakó két nép között. Így létrejött volna egy zsidó és egy arab többségű állam. Ez Izraelnek oly annyira feküdt, hogy felajánlották, a helyettes kormányzati tisztségeket a zsidó többségű országban is arabok viselhetik majd. Az arabok viszont agresszíven reagáltak, és már az első naptól meg akarták szüntetni a zsidó többségű államot, hogy csak az övék legyen a terület.


Jelenleg Izraelen belül el lehet különíteni


1. a vitatott hovatartozású Golán-fennsíkot

2. az arab többségű Júdea-Szamáriát (Ciszjordániát), ahol a mérsékeltebb Fatah párt befolyása érvényesül

3. a színarab Gázát, ahol a szélsőséges Hamasz befolyása érvényesül

4. Izrael zsidó többségű területeit (ahol arabok ugyanúgy élnek békességben, és ahol az izraeli kormány kormányoz).


A jelenlegi konfliktus során a következő történt:

- Gázában arabok megöltek három ártatlan zsidó fiút, hogy palesztin rabok szabadon bocsátását kizsarolhassák

- Bosszúból egy izraeli bűnöző megölt egy palesztint. Ezt az izraeli elnök azonnal elítélte. Ilyenkor normális esetben rendőrségi kivizsgálásnak kellene következnie.

- Ehhez képest a Gázában uralmon lévő Hamasz figyelmeztetés nélkül rakétákkal támadt civilek lakta területekre, köztük az egyik legnagyobb városra, Tel-Avivra.

- Izraelnek van egy spéci rakétasemlegesítő rendszere, a vaskupola. Ennek köszönhetően eddig nagyon kevés volt szerencsére az emberáldozat az izraeli területeken. Ha ez nem lenne, azóta ezrek haltak volna meg.

- Izraelnek meg kell semmisítenie a palesztinok gázai rakétakilövő állomásait, hiszen azok az izraeli állampolgárok (zsidók és arabok) életét fenyegetik. Ezeket a Hamasz sajnos direkt lakóövezetekbe telepíti, védőpajzsként használva saját népét. Az izraeli hadsereg – az emberáldozatokat minimalizálandó – kiértesítette szórólapokon a célpontok lakosságát, felszólította őket a lakhelyük elhagyására a bombázások előtt.


Szerintem különbséget kell tudni tenni a népek és a politikusok között. A palesztinok és a zsidók ugyanolyan emberek, mint bármelyik másik nép. Köztük is vannak szélsőségesek és normálisabbak.

Politikai szinten két teljesen eltérő modort képvisel Izrael és a Hamasz. Izrael arra törekszik, hogy békében létezzen egymás mellett egy arab és egy zsidó többségű terület. Ebben partnere az arab Fatah is. A Hamasz ezzel szemben kérlelhetetlenül ki akarja p*csázni a zsidókat a Közel-Keletről. Míg Izrael tekintettel van a civil lakosságra, értesíti őket, addig a Hamasz célja az öldöklés. Az más kérdés, hogy nem nagyon jön nekik össze Izrael technológiai fölénye miatt.

2014. júl. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"- Bosszúból egy izraeli bűnöző megölt egy palesztint. Ezt az izraeli elnök azonnal elítélte. Ilyenkor normális esetben rendőrségi kivizsgálásnak kellene következnie. "


Elfogtak, ma kezdodik a birosagi targyalas.

2014. júl. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2014. júl. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Hát éppen ezért indokolatlanok a Gázából kilőtt rakéták.
2014. júl. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#3

Na most ebből amit leírtál (bármennyire pártatlanul is) az jön le, hogy az izraeliek a jó arcok, a palesztinok a rosszak. Ezzel nekem igazából semmi bajom sincs, nincsenek előítéleteim, nem vagyok rasszista. Viszont akkor nem értem, hogy mire fel ez a nagy palesztin együttérzés? Elég csak a facebookra felmenni, mindenhol palesztin zászló, meg köcsög izrael, meg így támogatom ghánát, úgy támogatom a palesztinokat. most ezt akkor miért?

2014. aug. 21. 08:45
 8/8 anonim ***** válasza:
nem láttam még palesztin zászlót facebookon, de amúgy ennek többek között az az oka, hogy elég erős propagandát használnak a palesztinok és civileket küldenek fel a tetőkre meg a bombázások helyszínére emiatt az izraeliek civileket ölnek. Meg rég halott gyerekek fényképeit meg hollywoodi fényképeket is használnak, hogy ezt meg azt tették az izraeliek egy-egy bombázással, amúgy meg elég sok az antiszemita és bármit csinál a zsidó állam az tuti a sátán műve.
2014. aug. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!