Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A zsidók hogy kerültek vissza...

A zsidók hogy kerültek vissza Izraelbe?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy régen elüldözték őket onnan, aztán visszamentek, de a terület már lakott volt palesztinokkal. Ez hogy működött? jogos volt a visszatérés és jogos a palesztinok kiebbrudalása?
2014. júl. 21. 17:03
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Hall meg olvas sok mindent az ember.
2014. júl. 21. 17:03
 2/18 anonim ***** válasza:
22%
Kialakult sok zsidó egy olyan eszme aminek a lényege h minden zsidó egy országban legyen ez a cionizmus. Ahogy elkezdtek vissza telepedni földműveléssel foglalkoztak mert igazából ott nem sok minden volt. Ottani arab lakossággal folyamatosan össze tűzésbe keveredtek. Szerintem elfértek volna egymás mellet, de az arabok folyamatosan támadták őket, a zsidók meg mindig vissza támadtak.
2014. júl. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Nem "visszakeruletek", mindig is ott voltak.


Van egy varosi legenda, hogy a zsidok, miutan Roma elfoglalta a Zsido Kiralysagot, elhagytak az orszagot. Ez nem igaz. Miert hagytak volna el? Roma azert hoditott, hogy adot szedjen. Kiszipolyoztak ugyan a provinciakat, de eluldozni a lakossagot?! Akkor ki dolgozott volna, ki fizetett volna adot?! Csak egy pelda: korabeli, nem zsido forrasok szerint i.sz. 1020-ban (Magyarorszag mar 20 eve kiralysag!!!) haboru Bizanc es a Perzsak kozott, ahol a zsidok (a perzsak oldalan) 100 000 fos hadsereggel vesznek reszt. Mekkora lakossag lehetett az amely ki tudott allitani egy szaz ezer fos hadsereget?

Ezzel az "elhagytak" cimu szoveggel kapcsolatban tortent velem a kovetkezo eset: Angliaban beszelgettem egy ottani sraccal, es valahogy elojott Trianon. A srac nem ertette, hogy mi a baj: "hiszen a magyarok elhagytak a hazajukat, nezz korul, mennyi magyar van itt, es talalkoztam veluk Amerikaban meg Kanadaban is". Magyaraznom kellett, hogy azert otthon is maradt par millio.


A zsidok EGY RESZENEK elmenekulese az 1. evezredben kezdodott. Akkor ugyanis nem csak Azsiabol volt nepvandorlas Europa fele, hanem az Arab Felszigetrol is. A (mai) Irak, Sziria, Libanon fele vonulo arabok olyanok voltak kb. mint a tatarjaras. Akkor menekult sok zsido Europa fele.


Elmenekultek visszavandorlasa mindig volt. Ez azonban az 1850-es evek utan felerosodott. Aztan a II. VH utan megint volt egy nagy visszavandorlasi hullam. Most is folyamatosan vandorolnak vissza zsidok Izraelbe.


Ennyi.

2014. júl. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Aha, értem.

Azt viszont még nem, hogy hogyhogy nem tudnak meghúzni egy államhatárt? Ki osztja fel a földeket? Látni olyat, hogy új zsidó telepeket építenek olyan földre, amit a palesztinok magukénak mondanak? Nincsenek határok? Vannak papírok, amikkel mindkét fél igazolni tudja az állításait? Olyat is látni, hogy lebontanak zsidó telepeket, amikről a vezetés azt mondja, hogy illegálisan épült, de aki építette, meg azt, hogy ez az ő földje. Ez mi? Hogy van ez? Kié a föld és kinek van joga terjeszkedni?

2014. júl. 21. 17:54
 5/18 anonim ***** válasza:
27%
Volt ott egy jelentős izraeli lakosság, majd a világháborúk után elkezdtek földeket vásárolni és visszatelepültek. Semmi jogtalan nem volt benne, igen előfordult hogy a hős hazafi palesztinok eladták a honfitársaik valaga alól a földet aztán volt némi incidens ebből, de az sem volt jogtalan mert azt a földet megvették akkor megvették.
2014. júl. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
40%

Joga annak van, aki érvényesíteni tudja érdekeit, szokták volt mondani. A visszatérésük bizarr módon a II. világháborúnak köszönhető, illetve elsősorban annak a hozadéka, ugyanis egyfajta kárpótlásként kaptak lehetőséget államuk megalapítására, a meghurcoltatásuk okán. 1948-ban került erre sor, mely létrejöttének vízióját már valóban sokkal korábban dédelgette a zsidók egy csoportja, az úgynevezett cionisták. A cionizmus alapítója a magyar származású Herzl Tivadar volt, aki tudtommal belátta, hogy a zsidó kultúra nehezen fér meg más kultúrák mellett, és úgy vélte, a zsidó nép sohasem lenne képes teljesen befogadottá válni más nemzetek országaiban. Megálmodta hát Dávid Király országát, Izraelt.

A jelen eseményekhez visszatérve a legnagyobb probléma abban rejlik, hogy Izrael nem az eredetileg kijelölt határokhoz tartja magát, az 1967-es hatnapos háború alatt megszerzett területeket is magáénak tekinti, s egyúttal jelenlegi formájában ellehetetleníti egy működő palesztin állam létrejöttének lehetőségét.

2014. júl. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

És nincs egy bíróság sem, ami ezért elítélné? Mármint, hogy nem tartja magát a határokhoz? Láttam egyszer egy dok.filmet, melyben ugyanarról a földről zsidó és palesztin is lobogtatott tulajdonlapot. A palesztinén izraeli pecsét volt. A riporter szerint mindkettő eredeti volt.


Ha a palesztinok kitelepülnének Gázából Cisz-Jordániába, akkor béke lenne? Izrael akkor elismerné Palesztinát? Vagy Izrael mit gondol, mennyi föld "illetné" meg a Palesztinokat?

2014. júl. 21. 18:33
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Meg kell kulonboztetni a szemelyes foldtulajdont az allami terulettol. Ha te vasarolsz egy telket Angliaban, attol az meg nem lesz Magyarorszag.


Nincs ertelme evezredeket visszamenny, ezert kezdjuk a Brit mandatunnal. Ez volt az Anglianak ataditt terulet.

[link]


Az angolok, amikor mar lattak, hogy nem birjak megtartani, letrehoztak Jordaniar (Kaptak egy (hibas!!!) fulest, hogy van olaj azon a teruleten, es letre akartak hozni egy hozzajuk hu hatalmat ott.

Ugy, hogy mikor visszaadtak a mandatumot, mar csak ez volt "Palesztina"

[link]

Ezt osztotta fel az ENSZ a zsidok es az arabok kozott (meg nem palesztinok!)

A zsidok elfogadtak a felosztast, az arabok nem, 6 arab allam tamadt ra az 1 napos Izraelre.

Azota folyik a harc, hol targyalasokkal, hol fegyverrel. A zsidok meg mindig hajlandok a felosztasra (bar nem az 1947-es ENSZ szerint, hiszen azota a helyzet rengeteget valtozott, most nincs kedvem ezekbe belemenni).

Jelenleg a helyzet: a zsidok hajlandok bizonyos felosztasra, a palesztinok az egeszet akarjak.

2014. júl. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
40%

Egy minden nemzet felett álló bíróság nem tudna működni, és nem is lenne jó dolog. Közös alapokra lehet csupán hivatkozni, amelyeket közösen ismernek el az adott államok (pl. emberi jogok). Izraellel az a baj, hogy gátlástalanul átgázol bármin, ami a vélt vagy valós érdekeit sértené, egy erősen nacionalista országról beszélünk. Nem csak földrajzi, de morális határokat sem ismer, civil áldozatok százai bizonyítják ezt. Az ENSZ már számtalanszor marasztalta el őket, tényleges következményei azonban sohasem voltak ezeknek. Az Izraelt, és ezáltal a zsidókat érintő kérdések még mindig tabunak számítanak, és ők ezzel sajnos vissza is élnek. Így fordulhat elő, hogy mikor vegyi fegyvert vetettek be néhány éve, cinkos hallgatással ment el e tény mellett az egész világ, hogy Iránt rendszerint gyanúsítgathatják atombombák felhalmozásával, holott pont ők nem engednek be független szakértőket az atomreaktoraikhoz, vagy éppen, hogy milyen faji alapú törvényeik vannak.

Sok ország félve foglal állást a kérdést illetően, mivel jelentős izraeli befektetőkkel rendelkeznek, s nyilván te is tudod, hogy egy határozottabb kiállás sok esetben politikai öngyilkossággal ér fel számos nyugati hatalomnál.

Hosszútávú békére sajnos nagyon csekély az esély.

2014. júl. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%
Az angol bankoknak gyenge volt a befolyásuk a keleti régióban, ezért elvették a palesztinok földjét és oda telepítették a zsidóságot a holokauszt ürügyén. Izrael azóta is a nyugati banki érdekeket próbálja ráerőltetni a környező régióra, amit persze az ott élő arabok nem néznek jó szemmel. Ezt a nyugati média úgy kommunikálja le, hogy szegény Izraelt nem hagyják békén a csúnya, gonosz terroristák (terrorista mindenki, aki nem ért egyet Izraellel).
2014. júl. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!