Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van, hogy a háború után...

Miért van, hogy a háború után a nyugati liberális demokráciák még a homogén nemzetállamok mellett kötelezték el magukat, míg 50 évvel később már a multikulturalizmus a kívánatos?

Figyelt kérdés

Akkoriban még ők is támogatták a németek erőszakos kitelepítését Lengyelországból, Csehországból, Magyarországról, Jugoszláviából és a magyar-szlovák lakosságcserét is, hogy homogén nemzetállamok jöhessenek létre.

Franciaország tiltotta a kisebbségek nyelvhasználatát (már az 1791-es forradalom óta), gyors asszimilációra törekedett, ebben a politikában csak a 80-as, 90-es évektől kezdődött enyhülés.



2014. júl. 5. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

A háború után az újabb háború elkerülése volt az egyetlen cél, és a homogén nemzetállamokban látták ennek a legjobb módját. Nagyon sok háború a kisebbségek miatt tört ki, így gondolták a nemzetállamokban kisebb az esélye. Mára már nem fenyeget minket a háború, a cél pedig egyszerűen a profit maximalizálása. És ezt multikulturalizmussal tudjuk a leghatékonyabban elérni.

És még valami: ma már azonnali távközlés van és nagyon gyors szállítás. Ez akkor nem volt, így nem is tudtak elképzelni egy ilyen világot.

2014. júl. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Miért van olyan érzésem, hogy a kérdező nem azt akarta hallani, amit az 1-es válaszolt neki?
2014. júl. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért a multikultival?

Nem kötekedek, csak tényleg nem értem.

2014. júl. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Európában mindig is sokféle etnikum élt egymás mellett, már az ókorban is a Római Birodalom területén. Ez a homogén nemzetállam csak pillanatnyi agymenés volt, és amilyen gyorsan kitalálták, olyan gyorsan el is tűnt a süllyesztőben.
2014. júl. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan milyen jellegű multikulturalizmusra gondolsz?


Arra, hogy mondjuk Magyarországon nem tiltják a német vagy horvát nyelvhasználatot, vannak nemzetiségi iskoláik....stb

Mert szerintem ez nem igazi multikulturalizmus.Hanem alap dolog, hogy az itt élő horvát vagy német kisebbség megtudja őrizni a nyelvét, kultúráját, ha szeretné.


Az igazi multikulturalizmus az egy liberális agymenés, idegen népcsoportok betelepítése, erőszakos sokszínűsítés...stb

Ebből pont, hogy elege lett a franciáknak.Elég megnézni az EP választások eredményét.

2014. júl. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerintem a multikulturalizmusba minden kultúra beletartozik, nem lehet különbségeket tenni. Az európai kultúrák mellett el kell fogadni a cigány, iszlám stb. kultúrákat is.

Az meg, hogy mely közösségek számítanak őshonosnak vagy bevándorlónak csak idő kérdése. Magyarországon már a cigány, sváb, bolgár, örmény kisebbség is őshonosnak, elismertnek számít és 80 év múlva már a kínaiak is azok lehetnek. Hasonlóan például Franciaországban az arabok, Németországban a törökök, lengyelek is lassan általános, őshonos kisebbség lesznek. De az is előfordulhat, hogy a bevándorlók kerülnek többségbe és olyan igazán multikulturális bevándorlótársadalmak jönnek létre, mint például az amerikai.

2014. júl. 5. 16:32
 7/7 anonim ***** válasza:

"a cél pedig egyszerűen a profit maximalizálása. És ezt multikulturalizmussal tudjuk a leghatékonyabban elérni"


Az a baj, hogy már megint a profitmaximalizálás a fő szempont, a többi lényeges vetület pedig perifériára szorul, mint mindig.

2015. júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!