Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Észak-Korea után melyik a...

Észak-Korea után melyik a második legelszigeteltebb, legelnyomóbb, legdiktatórikusabb ország?

Figyelt kérdés
Esetleg a harmadik is. Vagy ha tudtok valami toplistát linkelni.
2014. ápr. 4. 11:06
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

a minap olvastam egy rendkívül érdekes cikket, arról szólt hogy a világon melyik útlevél milyen erős, tehát hogy hány országba lehet vele eljutni vízumigénylés nélkül, eszerint ilyen téren Afganisztán állampolgárai vannak a legrosszabb legelnyomóbb helyzetben, mivel csak 28 országba léphetnek be útlevelükkel a lehetséges 219 célország közül, és ez az adat szorosan összefügg a kérdésedben felvetett kritériumnak azaz legelszigeteltebb. A legelszigeteltebbek között ugyan ott van É Korea de vannak nála negatívabb mutatókkal rendelkező ország is:A listán vannak meglepő helyezettek is. A koszovói papírok megdöbbentően keveset érnek: mindössze 40 országba lehet eljutni velük, és ez a lista nyolcvanhetedik helyére volt elég. Az övéknél még a kubai útlevél is sokkal jobb: 61 országba lehet menni szabadon, és ez a hatvankilencedik helyet jelenti. Érdekes módon nem Észak-Korea van az utolsó helyen: a kommunista ország okmányaival 42 országba lehet eljutni, hasonlóan a burmai és bangladesi útlevelekhez, ez a nyolcvanhatodik helyre elég. Az utolsó három helyen lévő országok gyakran szerepelnek a hírekben. A negatív lista dobogójának harmadik fokán Pakisztán és Szomália áll, a 32 ország a kilencvenkettedik helyre elég, a kétes értékű ezüstérmet az irakiak birtokolják, akik 31 országba mehetnek vízum nélkül, míg a „győztes” pedig Afganisztán, mert állampolgárai csak 28 helyre látogathatnak el szabadon a 219 lehetséges célország közül.

Teljes cikk: [link]

2015. ápr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
33: De az észak-koreai útlevél dolog nyilván csak a legfelsőbb vezetőkre vonatkozik. A civil polgárok sehova sem mehetnek. Hisz az országon belüli utazáshoz is vagy nyolcféle engedélyt kell megszerezniük.
2015. ápr. 15. 17:47
 33/44 A kérdező kommentje:
Előbbi természetesen neked szól, 31-es, csak végeztettem egy kis moderálást, így átsorszámozódtak a kommentek.
2015. ápr. 22. 09:03
 34/44 anonim ***** válasza:

Említették páran Vietnamot és Kubát.


Nos, Vietnam egyáltalán nem számít elszigetelt országnak, a kínai modellt követik, tehát kommunista vezetésű diktatúra van erős piaci nyitással. Nyilván ezzel Európához vagy a Észak-Amerikához képest elszigeteltnek számít, de világ szinten közép kategória, kb. Belorusszia szintjén van ilyen szempontból (nem biztos, hogy jó hasonlat, mert bizonyos értelemben nyitottabb, bizonyos értelemben meg elszigeteltebb).


Kuba viszont tény, hogy elszigetelt, viszont Észak-Koreának a közelébe sincsen, és nem hiszem, hogy a 2. lenne. Kulturális szempontból például Irán is elszigeteltebb. Kezdjük azzal, hogy Észak-Koreával ellentétben a lakosságot nem zárják el hermetikusan a turistáktól (kezdhetném azzal is, hogy a turisták sincsenek olyan szinten vezetve), az elszeparálás inkább csak anyagi úton megy, a kubai lakosság ugyanis a rendőrök kivételével normál peso-t kap, nem konvertibilis peso-t, amivel sokkal szélesebb az árukínálat (ma már ez nem igaz, mert átváltható, csak aránytalanul drágán lehet normál peso-ért konvertibilist kapni). Emiatt a helyiek persze mindenfélét árulnak a turistáknak, hogy konvertibilis peso-hoz jussanak, igen, ez szomorú, de hasonló interakció elképzelhetetlen lenne Észak-Koreában a lakosság és a turisták között.


A másik, hogy Kubába sokkal többet engednek be a nyugati kultúrából, pl. a mozik rendszeresen játszanak amerikai filmeket, miközben egyre gyakrabban játszanak nyugati zenéket a helyiek által látogatott szórakozóhelyeken is. Vicces, hogy vannak olyan nyugati előadók, akiknek a zenéjüket megtűrték, viszont ugyanezek a zenészek hangosan kritizálták Castro rendszerét, nyilván az ilyen számaikat nem engedte be a rendszer, a többit igen. Igazából a lakosság tud a külvilágról, csak elmenni nem nagyon tud, meg az áru az ami nem áramlik befelé szabadon, Észak-Koreában ezzel szemben a lakosság többsége tényleg csak az állami propagandán keresztül hall teljesen fals dolgokat a külvilágról. A "kedvencem", mikor budapesti csövesekről készült videókat mutattak be, hogy az USA-ban így éheznek az emberek. A táborokban még durvább, volt olyan táborból Kínába menekült ember, aki már ott született, és a menekülése előtt nem is tudta, hogy Észak-Koreán kívül vannak más országok.


Kuba nagyjából olyan, mint a keleti blokk volt, csak azért elszigeteltebb, mert nincsenek már KGST országok, akikkel együttműködne.

2015. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

31:

Azért nem jó statisztika, mert nincs benne, hogy kik és milyen nehezen tudják megszerezni az útlevelet, és hogy gyakorlatilag mennyire utazhatnak. Az afgánok messze nem a legelszigeteltebbek, mivel tök más okai vannak, hogy nem akarják más országok beengedni az állampolgáraikat szigorúbb ellenőrzések nélkül. Ott elsősorban ez a szegénység, a drogok, meg hogy nemrég még háború volt. Nem az afgán kormány nem engedi, hogy elmenjenek, hanem a fogadó országok nem akarják, hogy csak úgy normál útlevéllel beutazhassanak. Ez óriási különbség Észak-Koreával szemben, ahol a vezetés tartja fogva az állampolgárait.

2015. ápr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
89%

"

Nem igazán tudom eldönteni, hogy akik Mo.-t írják, azok komolyan gondolják vagy csak heccelődnek? Ha előbbi, akkor tegyétek fel az alábbi kérdéseket:

Mo. elhagyása el van lehetetlenítve vagy legalábbis meg kell küzdeni azért, hogy átléphesd a határt? Létezik egy vezető, akit kötelezően imádni kell? Vannak kényszermunkatáborok? A túristák útvonala be van szabályozva, és csak kísérőkkel mehetnek? Internet és telefonhasználat tilos?

Világos, hogy nem rózsás a helyzet, és csak rosszabbodni látszik javulás helyett, de azért hazánkat diktatórikus országokhoz mérni enyhén szólva túlzás. Még a rendszerváltás előtti idő is csak részben mérhető Észak-Koreához."


Ne kérdezz ilyen bonyolult, és összetett dolgokat ezektől a birkáktól, szegénykék úgyis képtelenek lennének válaszolni rá. Ők tudás helyett csak a politikai ellenzék szavait szívták magukba. :D Az érvelésed pedig, ami teljesen megállja a helyét, süket fülekre fog találni náluk. Képtelenek beismerni, ha valamit a mostani kormány jól csinál.

2015. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
75%
Magyarországot valóban nagyon-nagyon erős túlzás a totalitarista diktatúrák közé sorolni, ettől még aki tapsol a kormánynak az ilyen irányú törekvéseiben, legalább akkora birka, mint aki azt hiszi, ez Észak-Korea.
2015. ápr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem miért Észak-Koreát emlegetik egyesek,

amikor itt van előttetek :

"Az Egyesült Államok egy orwelliánus rendőrállamra kezd hasonlítani. Az ország határ menti régióit de facto katonai zónákká változtatták, ahol az alkotmányos jogokat gyakorlatilag figyelmen kívül hagyják. Országszerte katonai drónok cirkálnak az égen, és a tervek szerint a jövőben sokkal intenzívebb lesz használatuk a „belső ellenség” felderítése végett. Valójában az államhatalom koncentrált erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy hozzászoktassa az amerikai népet az állig felfegyverzett rendőrök és katonák jelenlétéhez a repülőtereken, az állomásokon, az iskolákban, a stadionokban stb"

forrás:

[link]


USA USA USA USA USA USA

2015. ápr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Kuba nem lehet nagyon elszigetelt, egy ottani állami rádióban PSY ment: https://www.youtube.com/watch?v=Zcr7YJB54XI
2015. ápr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Eritrea!
2015. okt. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!