Az Észak Koreaiak miért nem űzik el a diktátort?
Simán elűzhetnék ha a nép összefogna. Ott egy szabadságharcot nem verne le senki, mint nálunk 56ban, hiszen Szovjetunió már nincs, más meg úgysem állna ki a diktátor mellett.
Akkor mégis miért hagyják, hogy porig alázza őket a diktátor? Miért nem űzik el?
Lehet az is, hogy már agymosottakká váltak, és beveszik a diktátor sületlenségeit, meg hogy őt tisztelni kell?
Amerika miért nem segít? Érdekes módona Közel-Keleten meg tud acsarkodni, meg az olaj miatt odamenni olyan ürüggyel, hogy a demokráciát visszük oda. Ha annyira a demokráciát akarják még mindig terjeszteni, meg a népnek segíteni, miért nem teszik meg?
Nincs ellenállás.
Ha kb. enned sincs amit, nem érdekel, hogy van-e szabadság, meg emberi jogok.
De szerintem nem lettek agymosottak.
Mi a Ceausescu-rendszer alatt végig tudtuk, hogy Ceausescu egy tetű állat, és esténként azért fohászkodtunk, hogy bárcsak döglene meg.
Nekik az tanítják, hogy az ő rendszerük a legigazságosabb, ahol bár szerényen, de létbiztonságban élhetnek, mindezt eddigi 3 vezérüknek köszönhetik. Nem egy fogyasztói társadalom, de van érzékük ahhoz, hogy az együvé tartozást erősítő közösségi programokat találjanak ki helyette a népnek.
Kim Jung-un lazább csávó, ingyenes hullámvasutakat és óriáscsúszdákat építtet mostanában Phenjanban közparkokban. Svácjban tanult, felvilágosult fazon, csinos feleséggel, de mivel tudja hogy országuk szegény mint a templom egere, nem tesz jót a nép hangulatának, az ha fogyasztói társadalom értékeire akarják őket gyorsan átállítani.
Pl. Nepálban az emberek, míg nem találkoztak a nyugati kultúrával úgy érezték hogy nagyon jól élnek, aztán úgy az 1800-as évek elejétől egyre többen megfordultak a brit hadseregben, és utána meg rájöttek hogy szegények, mint a templom egere, és az óta elégedetlenek.
1. Mert ilyen a kelet-ázsiai mentalitás, velük ezt meg lehet csinálni, egy ilyen őrült rendszerhez is alkalmazkodnak.
2. Mert sehol a világon, és soha a történelemben tartósan nem épült ki ennyire zárt és brutális elnyomó gépezet. Az egész ország egy nagy munkatábor, különböző fokozatokkal.
3. Az agymosás is erősen jelen van, bár a 95/96-os nagy éhínséget követően ennek csökkent a hatékonysága. Az országnak ma sincs semmiféle, a lakosságig lenyúló hivatalos kapcsolata külvilággal. Nincs internet, nincs mobiltelefon, csak olyan rádió- és tévékészülékek kaphatók, amik csak a helyi frekvenciákat fogják stb. De az éhínség idején az életüket kockáztatva sokan átszöktek Kínába, és hozták át műszaki cuccokat, kazettákat is, így ezen a téren valamit oldódott a helyzet.
4. Az meg tévedés, hogy senki nem avatkozna be egy esetleges felkelés elfojtására. Kína nagyon is ott van, és saját birtokaként kezeli Észak-Koreát. Ezzel nem mondtam, hogy ők feltétlenül levernének egy lázadást, de azt se, hogy nem. Csak a kínai geopolitikai elképzeléseknek megfelelő rezsimet engednek működni Észak-Koreában, és ez lehet, hogy éppen olyasmi, ami most van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!