Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek arról az...

MolotovPunk kérdése:

Mi a véleményetek arról az egészen elképesztő hírblokkról, ami a Kossuth rádióban hangzott el csütörtökön az Ukrán tüntetőkről?

Figyelt kérdés

A hírben ezért a rendőri brutalitásokról például egyáltalán nem ejtettek szót, a civil tüntetőket viszont egyenesen terroristának titulálták, akiket ártalmatlanná kell tenni minél előbb.



[link]


2014. febr. 21. 16:54
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
orosz-ukrán gázvitára gondolok ...
2014. febr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Az EU pénzeli az ellenzéki pártokat. Ha a kormányom múlna már rég vége lehetne.

1: Felajánlották már, hogy lemond a kormány és beveszik az ellenzéket. NEM FOGADTÁK EL A TÜNTETŐK

2: Most tűzszünetet ajánlott a kormányoldal. NEM FOGADTÁK EL A TÜNTETŐK ugyanis úgy gondolták, hogy az csak a rendőrségre vonatkozik.

Megemlíteném, hogy rendőröket fognak el, és egy rendőr már meg is halt. Ezek után ki a provokátor? A világ bármeny más országában is így reagálna a belügy, ahogy náluk.

Azok a tüntetők akik fegyvert fognak és rendőrökre tüzelnek terroristák.

2014. febr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
60%
18:01: kérdésedre a válasz egy szó: Holodomor. Egy éven leforgása alatt durván 7 millió ukrán halt meg az oroszok megalomániája miatt. Ezek után valahogy én sem akarnék hozzájuk tartozni.
2014. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

"18:01: kérdésedre a válasz egy szó: Holodomor. Egy éven leforgása alatt durván 7 millió ukrán halt meg az oroszok megalomániája miatt. Ezek után valahogy én sem akarnék hozzájuk tartozni."


És szerinted melyik ma élő orosznak vagy ukránnak van ehhez bármi köze? Ennyi erővel engem is kérdőre vonhatnál emiatt.

2014. febr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Érdekes az ukránok csak a szovjet megszállásra emlékeznek? A németekről nem tanultak?
2014. febr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Az sokkal inkább a kommunista vezetésnek köszönhető. A 7 millió erősen eltúlzott szám, az ukránok ki szeretnék kozmetikázni. A Szovjetunió más tagállamaiban ugyanúgy volt éhezés és éhhalál, mert mindenhol élelemhiány volt az eltúlzott iparosítás miatt. Ironikus módon az oroszbarát Kelet-Ukrajnát sújtotta leginkább.
2014. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

'És szerinted melyik ma élő orosznak vagy ukránnak van ehhez bármi köze? Ennyi erővel engem is kérdőre vonhatnál emiatt.'


Akkor biztos én vagyok múlton rágódó, továbblépni képtelen, de az én gyomrom sem tudná bevenni, hogy az oroszokkal újra kebelbarátok legyünk. Lehet, hogy nem ismertem azokat a rokonaimat, akik a budai kitöréskor haltak meg, de attól még vérségi kötelék áll fenn velük.

Másrészt érdekes módon, mikor Trianonról van szó, akkor ezt nem hangoztatják, hogy hiszen az a múlt, már semmi közünk nincs hozzá.

2014. febr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

"Másrészt érdekes módon, mikor Trianonról van szó, akkor ezt nem hangoztatják, hogy hiszen az a múlt, már semmi közünk nincs hozzá."


Érdekes módon ha Trianonról van szó, akkor rögtön jön a nácizás, meg hagyjuk a múltat, viszont itt az ukrán orosz történelemben teljesen helyénvalónak tartod a múltba nézést. Érdekes, ugye?

2014. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy két különböző véleményt összemosol, ezért ilyen érvekkel nem lehet vitázni. 'A' csoport szerint hagyni kell a múltat, a jövőbe kell tekinteni. 'B' csoport szerint igenis emlékezni kell bizonyos mértékben, és eszerint ésszerűen viselkedni. Én a B csoport véleményét képviseltem, de te idehoztad 'A' csoport véleményét, amit én nem említettem, hogy képviselnék.
2014. febr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

"Akkor biztos én vagyok múlton rágódó, továbblépni képtelen, de az én gyomrom sem tudná bevenni, hogy az oroszokkal újra kebelbarátok legyünk. Lehet, hogy nem ismertem azokat a rokonaimat, akik a budai kitöréskor haltak meg, de attól még vérségi kötelék áll fenn velük. "


Akkor nyilván rohadtul utálod Európa, fél Ázsia és Amerikai államait, mert kb mindegyikkel volt már háborúnk.


"Másrészt érdekes módon, mikor Trianonról van szó, akkor ezt nem hangoztatják, hogy hiszen az a múlt, már semmi közünk nincs hozzá."


A Trianonnal való foglalkozás addig aktuálpolitikai kérdés marad, míg élnek a határokon túl magyarok.



"Az a baj, hogy két különböző véleményt összemosol, ezért ilyen érvekkel nem lehet vitázni. 'A' csoport szerint hagyni kell a múltat, a jövőbe kell tekinteni. 'B' csoport szerint igenis emlékezni kell bizonyos mértékben, és eszerint ésszerűen viselkedni. "


Kell emlékezni, de nehogy már olyan legyen aktuálpolitikai kérdés, aminek semmi ráhatása nincs a jelenre. Az, hogy Magyarországot magyarok veszik gyakorlatilag körül, az hatással van a jelenre. Az, hogy Ukrajnában jelentős az orosz kisebbség, akiket sokszor megpróbáltak már elnyomni, annak is van hatása a jelenre. A holokausztnak meg az ukrán népirtásnak nem kéne aktuálpolitikai kérdésnek lennie, mert az érintettek mindkét oldalon már rég meghaltak. Ennyi erővel mi is verjük a törököknél az asztalt, hogy ugyan már, Mohácsot mikor kárpótolják?!

2014. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!